Skocz do zawartości

Wyspy Kanaryjskie zimą?


maciek323

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeżdzę głównie z TUI, czasem z Itaką.

 

Z hoteli które podał Ukiman, to:

 

 

H10 Costa Adeje Palace

Byłem i sobie chwalę, naprawde przyzwoity hotel, jedyne co, to można z widokiem źle trafić. No i trochę jednak na uboczu, ale da się z tym żyć.

 

Costa Adeje Gran

Tylko zwiedzałem, lokalizacja troszkę lepsza od H10, ale za to dalej od morza. Baseny sprawiają nienajlepsze wrażenie (dużo betonu/mało zieleni) Poza tym wygląda OK

 

Melia Jardines del Teide

Byłem i nie polecam, jedzenie kiepskie i lokalizacja mimo że blisko Costa Adeje Gran, to dużo gorsza mocno pod górkę.

 

 

Budżetowo polecam Park Club Europe (TUI) w Playa Americas. Lokalizacja doskonała, bo w części tej luksusowej a nie dyskotekowej. Na pewno nie będzie głośno. Hotel sympatyczny, dla rodziń, duzo roślinności, papugi, kaczki, olbrzymie karpie KOI.

 

Carfit, dzięki za info. A byłeś z jakimś biurem?

 

byłem z Itaka , nie miałem zastrzeżen :)

 

teraz w marcu w terminie rajdu ERC chce lecieć na Gran Canarię tutaj http://www.itaka.pl/...hp?SEARCH_HOTEL , o ile Robert K. potwierdzi swój start :) , a jak nie potwierdzi to też sie przelece :)

 

Carfit daj znać jakie wrażenia z hotelu. Playa Amadores to bardzo fajna okolica i świetna plaża. Ja mieszkałem w Maspalomas w Baobabie (fajny klimatyczny hotel)

 

Masz blisko małą miejscowość Puerto Mogan, warto zajrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz blisko małą miejscowość Puerto Mogan, warto zajrzeć.

 

zdecydowanie! mega owoce morza! i generalnie fajna miejscowosc na wieczorny spacer.

ps. jezdza dosyc czesto autobusy, wiec transport miedzy poszczegolnymi miejscowosciami jest banalny.

 

A tak swoja droga, jak patrze na hotele za 5000pln/os. za 1 tydzien to az mnie skreca.. :unsure: No ale co kto lubi.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusicie mnie tymi "kanarami", chyba pora się wybrać, lubię ciszę i spokój, które miejsce tam polecicie?

 

 

Polecam Lanzarotte.

 

Bylem w styczniu z Itaką, niejscowosc Playa Blanca, Hotel - Sun Tropisal Island. Bardzo polecam, 2400zl za tydzien (z ALL IN) płaciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lanzarote jest świetne, zupełnie inna bajka, niż Teneryfa - każda z tych wysp jest inna (może tylko GC jest podobna do Teneryfy).

 

Przypłynęli do nas znajomi, którzy zatrzymali się tydzień na Lanzarote i nie mogli uwierzyć, że u nas jest autostrada :) i bloki ... i miasta ... tam tego nie ma - dzicz, ale ma swój urok - pieczenie kurczaka nad dziurą w ziemi jest przeżyciem niezapomnianym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest duża przecena w ITACE na Grand Canarie na bliskie terminy - 1600zł za hotel 4*. Normalnie grubo ponad 3000zł.

 

no i była Fuerte. :D

Teraz zimna rzeczywistość :o

 

jaka teraz pogoda na FUERCIE? bo widzę ze ceny wycieczek są nizsze niz w styczniu, ktory zawsze był najtańszy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@maciek323, temperatura około 23-24 st C. Wiaterek chłodny, więc jak zawiało to chłodno było - bluzy były w użyciu. Mieliśmy 2 dni pochmurne w ostatnim tygodniu, reszta słoneczko. Woda w oceanie chłodna (zapewne około 18-19 st C), ale wejść da rade. ;) Gorzej wyjść :biglol:. Tak samo baseny, w wodzie ok, ale później wyjść na wiaterek już gorzej - szczególnie dzieciaki. Schowany od wiatru, na słoneczku = patelnia. :rolleyes:

Tak czy siak dużo przyjemniej niż w Gdańsku. :P Byłem na południu wyspy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A jaki hotel możecie polecić na Fuerteventura? Bo chyba tam się teraz udam. Wyjazd z 3letnią córcią. Chcemy ruszyć w maju.Warto na Fuerte? Bo jeszcze nie byliśmy na kanarach nigdzie. Mało czasu a muszę jakiś hotel zabookowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuerteventura - piękne plaże, poza tym nic, nie warto chyba nawet za bardzo samochodu wypożyczać, ale z 3-letnim szkrabem to chyba nie minus ;-)

 

Jak sama nazwa mówi ... fuerte viento ... WIEEEEEEEJEEEE dość mocno :-)

 

Właśnie zaczyna się kalima, która wiosną się zdarza ... generalnie, na urlop do hotelu, żeby odpocząć, czemu nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to co byś polecał?? Na pierwszy raz na Kanary? Jakaś ładna plaża i ogólnie fajnie. Będziemy jechać raczej na własną rękę a nie przez biuro. We wrześniu byliśmy w Portugalii i było rewelacyjnie. Teraz padło na Kanary. Jakieś fajne i sprawdzone hotele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wyspy się między sobą różnią - Teneryfa jest największa, najbardziej "turystyczna", Gran Canaria podobnie. La Gomera, Lanzarote, La Palma to "dzicz" (w dobrym tego słowa znaczeniu) :) Fuerteventura ma piękne plaże. Hotele - najlepiej szukać przez booking.com, następnie sprawdzając stawki na stronie hotelu. Zdarza się bardzo często, że ceny są identyczne, ale np. hotel przy rezerwacji przez swoją stronę, w cenie pokoju daje all inclusive, za który booking liczy sobie inną stawkę - promocje, promocje ... natomiast co do opłacalności podróżowania bez biura (i spania w hotelach) to tutaj mam pewne obawy, czy to ma sens. Moja jednodniowa podróż z Teneryfy na Gran Canarię kosztowała tyle, ile carfit'a cały tygodniowy pobyt z przelotem z Polski ;-)

 

Dziś u nas ... uff jak gorąco :)

 

IMG_2278.jpg?revision=4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi będę sprawdzał i liczył czy taniej przez biuro czy na własną rękę.

 

Leciałem kiedyś na własną rękę. Gdańsk-Warszawa-Madryt-Fuerteventura. Nie było najgorzej, choć był problem w Madrycie. Trzeba było nocować, bo połączenie nie pasowało W jedna i druga stronę :(Zwiedziłem za to Madryt. :yahoo: Poza tym opłaty lotniskowe Madryt-Fuerte to było cale ...... 7 Euro plus 3 Euro powrót. Razem 10 Euro opłat lotniskowych, a że bilety brałem za mile to ten odcinek wyszedł za pasztet. ;)

Edytowane przez Platon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Kanarach wynajem samochodów jest bardzo tani ... w budżetowej opcji polecam - http://www.autospluscar.com - sprawdzona firma, wynajmowaliśmy u nich przez dobrych kilka miesięcy, tanio, w miarę nowe auta, jednak podstawowo wyposażone. Ubezpieczenie niby pełne, ale są wyjątki - zagubienie kluczyków i koła nie są ubezpieczone.

 

Najlepsza wypożyczalnia na Kanarach to Cicar - http://www.cicar.com - dobre auta, bogato wyposażone, kompletne ubezpieczenie. Opłaca się korzystać od klasy Opla Astry - jeżeli chcecie Corsę lub podobne auto to różnica w cenie Pluscar - Cicar jest spora. Druga sprawa, że w Cicarze może się Wam trafić dieselek, a w Pluscarze dostaniecie na pewno słabiutkie 1.0. Z trzeciej strony :) jeżeli w Cicarze nie dostaniecie dieselka, to dostaniecie 1.0 jak w Pluscarze, przy sporej różnicy cenowej.

 

Absolutnie nie korzystajcie z Goldcaru - http://www.goldcar.es - ubezpieczenie podstawowe (wydaje się, że pełne), udział własny, za wszystko dopłacacie - nawet za foteliki - w powyższych wypożyczalniach w cenie.

 

 

Ogólnie, dobra rada - jeżeli chcecie pojeździć - a jest to zwiedzać, warto dopłacić za lepsze auto - różnica w wynajmie zwróci się w postaci mocniejszego silnika, mniejszego spalania i braku nerwów przy podjazdach pod górkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a jak najlepiej dostac sie z lotniska do hotelu na Fuerte? Odległośc ok 80km

Kilka lat temu jechałem z lotniska na południe wyspy i płaciłem około 75 Euro. Zatem jak pobyt stacjonarny w hotelu i okolicach to nie wiem czy warto brać samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a jak najlepiej dostac sie z lotniska do hotelu na Fuerte? Odległośc ok 80km

Kilka lat temu jechałem z lotniska na południe wyspy i płaciłem około 75 Euro. Zatem jak pobyt stacjonarny w hotelu i okolicach to nie wiem czy warto brać samochód.

 

Taxi? czy czymś innym?

 

Trochę tak rozmyślam, bo żona w ciąży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a jak najlepiej dostac sie z lotniska do hotelu na Fuerte? Odległośc ok 80km

Kilka lat temu jechałem z lotniska na południe wyspy i płaciłem około 75 Euro. Zatem jak pobyt stacjonarny w hotelu i okolicach to nie wiem czy warto brać samochód.

 

Jeżeli pobyt stacjonarny w hotelu z wycieczką to zawiozą pod hotel w cenie pobytu ... dlatego tak jak pisałem - wyjazd indywidualny się nie opłaca ...

 

Na Teneryfie koszt takstówki Aeropuerto Sur -> Costa Adeje to około 20-25 EUR (dzień / noc).

Edytowane przez ukiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...