Skocz do zawartości

Wyspy Kanaryjskie zimą?


maciek323

Rekomendowane odpowiedzi

Wrocilem po paru dniach na Gran Canarii. Caly czas w okolicach 20 stopni, padalo moze przez godzine. Wiatr sie zdarza, ale nie jest nieprzyjemny.

Cudowne widoki i piekne drogi - szkoda, ze nie da sie tak latwo przywiezc tam swojego auta :mrgreen: Polecam kazdemu taki wypad zima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z terminem wszystko OK. Po prostu wolę lecieć 3h zamiast 6h a przecież Majorka czy Kreta czy cokolwiek innego w okolicach 3h lotu nie ustępuje Teneryfie a wręcz ją przewyższa ;)

Dzięki za radę, faktycznie o tych 6h lotu nie pomyślałem. Poszukałem na necie i wybrałem Baleary, a konkretnie Ibizę, wylot w czerwcu i powrót przed rozpoczęciem wakacji u nas w kraju.

 

 

No i dobrze zrobiłeś, choć akurat Ibiza mnie nie zachwyciła (ciekawsza od Minorki ale do Majorki nie ma podejścia) Byłem pod koniec czerwca. Upał nie był męczący. Warto wypożyczyć auto i samemu pojeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z terminem wszystko OK. Po prostu wolę lecieć 3h zamiast 6h a przecież Majorka czy Kreta czy cokolwiek innego w okolicach 3h lotu nie ustępuje Teneryfie a wręcz ją przewyższa ;)

Dzięki za radę, faktycznie o tych 6h lotu nie pomyślałem. Poszukałem na necie i wybrałem Baleary, a konkretnie Ibizę, wylot w czerwcu i powrót przed rozpoczęciem wakacji u nas w kraju.

 

 

No i dobrze zrobiłeś, choć akurat Ibiza mnie nie zachwyciła (ciekawsza od Minorki ale do Majorki nie ma podejścia) Byłem pod koniec czerwca. Upał nie był męczący. Warto wypożyczyć auto i samemu pojeździć.

 

Wyspa mi była obojętna, na żadnej nie byłem. Wybór padł z powodu znalezienia ośrodka z atrakcjami dla dzieci (animacje po polsku, baseny dla dzieci + mały aquapark, park linowy, plac zabaw) - bo samym morzem dzieciaki cały dzień nie będą żyły.

Edytowane przez Korton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Melduję się z Wielkiej Psiarni. W Las Palmas miłe wiosenne ~20 stopni, dość słonecznie (choć akurat ten weekend był z przelotnymi mżawkami), w górach chłodniej i mgliście, wszędzie zielsko jak w maju. Jutro kończymy hostelingo-plecaking i przenosimy się na finałowy plażingo-basening na południowe wybrzeże.

Z zanotowanych perełek turystycznych: jeden forek SG i jeden legwan w krzakach - czyli odrobinę słabiej, niż na Teneryfie, gdzie w zeszłym roku spotkaliśmy przyczepę na szczecińskich blachach.

Jakby kogoś interesowały ceny leków na zapalenie zatok, gardła, oskrzeli i reszty wnętrzności, to służę... :th_dash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

A to ma być wycieczka czy prywatnie? Bo jak prywatnie to może airbnb?

Ja byłem w Playa de la Americas. Wybór mieszkań czy domów do wynajęcia spory.

My mieszkaliśmy niedaleko świetnego parku wodnego Siam Park.

https://www.airbnb.pl/s/Teneryfa--Playa-de-la-Américas--Hiszpania/homes?refinement_paths[]=%2Ffor_you&allow_override[]=&ne_lat=28.076537550183847&ne_lng=-16.723013137578846&sw_lat=28.062835814407205&sw_lng=-16.736037944555164&zoom=16&search_by_map=true&s_tag=HezGd2B4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Yoshii napisał:

da się wyrwać bilet  samolotem na teneryfę na ferie w lutym za mniej niż 1k  osoba ? ktoś wybiera się  w tym terminie ?

 

Właśnie szukam dla rodzinki:) 1400 PLN mam w tej chwili, ciężko będzie poniżej 1k:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez polecam do szukania tanich połączeń azair.eu. Za mniej niż 1000pln na pewno coś znajdziesz, ale zapewne będzie to lot z przesiadka (a w tanich liniach ew ryzyko spóźnienia w czasie przesiadki jest po Twojej stronie). Warto szukać tez czarterów i faktycznie z Berlina może być sporo taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja bralem w Auto Resien. Nic nie blokowali i byli bardzo tani. Za Citroena Xantia z dwoma fotelikami i ubezpieczeniem zaplacilem 77 EUR za tydzien.

W tym roku bilety na Kanary wyjatkowo podrozaly. Czy to z PL lub DE jest na prawde drogo. Jakies 1,5 roku temu lecialem za 500 EUR w 4 osoby z bagazami.

 

Edytowane przez Lisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Lisek napisał:

W tym roku bilety na Kanary wyjatkowo podrozaly.

 

Masz rację.

Znalazłem auto przez KAYAK za ok.95 EUR za 8 dni. Do tego doliczają opłatę administracyjna w wysokości EUR 35.00 (bezzwrotna).

I "Karta kredytowa musi być wystawiona na nazwisko głównego kierowcy oraz muszą się na niej znajdować wystarczające środki do pokrycia wkładu własnego. - EUR 1400.00"

Co mam rozumieć pod pojęciem "wkład własny"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wielki Szu napisał:

Masz rację.

Znalazłem auto przez KAYAK za ok.95 EUR za 8 dni. Do tego doliczają opłatę administracyjna w wysokości EUR 35.00 (bezzwrotna).

I "Karta kredytowa musi być wystawiona na nazwisko głównego kierowcy oraz muszą się na niej znajdować wystarczające środki do pokrycia wkładu własnego. - EUR 1400.00"

Co mam rozumieć pod pojęciem "wkład własny"?

 

@Wielki Szu ja zarezerwowałem w TopCar 180 EUR z pełnym ubezpieczeniem (zniesiony wkład własny) 8 dni + fotelik, kaucja na karcie to 300 EUR. 1400 EUR to kosmiczna kwota. Z doświadczenia biorę z renomowanych wypożyczalni, przeważnie auta nowe i brak problemów w razie szkody itd. Oczywiście stawki trochę wyższe, ale moim zdaniem warto:) 

Lecimy 1 lutego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota taka duża bo wypożyczenie bez ubezpieczenia. Jak weźmiesz ubezpieczenie w wypożyczalni to kaucja bedzie malutka albo wrecz zerowa. Tylko zazwyczaj to sie nie oplaca i ubezpieczenie lepiej wziac na https://www.icarhireinsurance.com/ albo czymś podobnym. No chyba że problemem jest sama kaucja. Pamiętaj też że wypożyczalnia wypożyczalni nie równa i czasem niska cena nie bierze się z niczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę dać dobrą radę ...

 

NIE KOMBINUJCIE Z POŚREDNIKAMI ...

 

 

Cicar, Pluscar, Autoreisen, Orcar (to to samo co Autoreisen). W tej kolejności.


I po kłopocie.

 

Nigdzie nie da się tak tanio i tak bezproblemowo wynająć auta jak na Kanarach.

 

Edytowane przez ukiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...