Jump to content
maciek323

Wyspy Kanaryjskie zimą?

Recommended Posts

Wyspy Kanaryjskie zimą - był moze ktoś? Warto jechać? jak wrażenia?

Mam już dosyć Egiptu, Turcji, chcialbym coś innego.... nie oczekuję upałów, ale słońce i ciepło by się przydały...

Ja byłem równy rok temu w tym okresie , na Teneryfie , jest super , w nocy ok 18 st. w dzień ok 25 w cieniu , ocean jest trcohe zimny , ale to pikuś , generalnie bardzo polecam, kliamt jest super . Teraz jade w marcu , bo jest przy okazji Rajd ERC

Ja byłem równy rok temu w tym okresie , na Teneryfie , jest super , w nocy ok 18 st. w dzień ok 25 w cieniu , ocean jest trcohe zimny , ale to pikuś , generalnie bardzo polecam, kliamt jest super . Teraz jade w marcu , bo jest przy okazji Rajd ERC

A w basenie da radę się popluskać na trzeźwo? ;) Podgrzewają wodę, czy nie ma takie potrzeby i jest wystarczająco ciepła?

ja też byłem w marcu na Teneryfie, u mnie wody w basenach nie podgrzewali, choć ten nasz hotel nie był pierwszych lotów i może dlatego- - woda w basenie raczej chłodna :mellow:

Piękna wyspa..

Edited by Yoshii

właśnie zastanawiam się między Teneryfą a Lanzarotte - termin: styczeń

Hotel ALL IN wychodzi niewiele drozej niz w Egipcie

całą Lanzarote zwiedzisz w 2 dni, całej Teneryfy nie zwiedzisz w 14dni.

pozdrawiam,

MR

całą Lanzarote zwiedzisz w 2 dni, całej Teneryfy nie zwiedzisz w 14dni.

pozdrawiam,

MR

zależy jeszcze po co jedziesz - cisza czy dyskoteka ?

Klimat ok.

Edited by Platon

to raczej Teneryfa odpada - choć zależy gdzie dokładnie.

Dla mnie Fuerteventura daje cisze i spokój. A w razie co na kawkę do miasteczka można też wyskoczyć.

Ja cały czas nie mogę tam dotrzeć, ale znajomi co roku pływają tam łódkami w lutym i potwierdzaja ze mistrzostwo. Oprócz tego na kanarach jest co do wilekości drugi po Rio karnawał :)

Jak styczeń/luty to tylko wyspy kanaryjskie

jest poza sezonem co oznacza małą ilość turystów , woda cieplejsza niż w Bałtyku

ceny też mniejsze niż w sezonie

byłem i polecam

jak lubisz surfingowe (wszystkie odmiany) klimaty to polecam ElMedano na Tenerifie, mam nadzieję że tam się zestarzeję ;)

pozdrawiam,

MR

Polecam Fuerteventure, bajeczne plaze, spokój i piękne krajobrazy. Na południu (półwysep Jandia) zaliczyłem bardzo przyjemna wycieczkę offroadowa. Można wyskoczyć na 1 dzień na Lanzarote i obejrzeć gejzery.

dodam, że 80% Fuerteventury jest nie zurbanizowane - przepisy zabraniają. :P

temperatura 20-25 w dzień, wiatr prawie non stop, słońce przez 50% dnia przez delikatne chmurki

a ja przed świętami byłem na Lanzarotte. znajdziesz co tylko zechcesz: surfing, gokarty, widoki, off-road, piękne plaże, winnice, wulkany, kaktusy, jaskinie, muzea, klimatyczne miasteczka, świetne trasy rowerowe (kolarskie i górskie)... a jak ci się znudzi to będziesz leżał przy podgrzewanym basenie i sączył driny :)

auto na trzy dni i wszystko zdążysz ogarnąć

wiem że jedna wypożyczalnia ma nawet Forki :)

ja wziąłem takie cuś. tak mi się spodobało, że postanowiłem zrobić zdjęcie do jego reklamy :)

61325ec9a694.jpg

Edited by Action

Namówiliscie mnie.

Za 17 godzin lecę na Lanzarotte !

• Upvote 1

Czarne plaże :)

Jak styczeń/luty to tylko wyspy kanaryjskie

jest poza sezonem co oznacza małą ilość turystów , woda cieplejsza niż w Bałtyku

ceny też mniejsze niż w sezonie

byłem i polecam

Potwierdzam 8-).

Czarne plaże :)

oj już bez przesady :)

obraz774.jpg

Uploaded with ImageShack.us

tak w ogóle to dobrze, że maciek323 już wyjechał bo nie przeczyta, że przywiozłem stamtąd ospę :cry:

Może ktoś chętny żeby jechac w drugiej połowie marca ? na Gran Canaria , jest eliminacja ERC tak przy okazji ;) , ja jade na 1000%

Może ktoś chętny żeby jechac w drugiej połowie marca ? na Gran Canaria , jest eliminacja ERC tak przy okazji ;) , ja jade na 1000%

A Kubek jedzie ?

Bylem w marcu 2010 na GC i szczerze polecam! Temperatury w okolicach 23-25'C, woda w oceanie zimna, w basenie tez gaci nie zrywala, ale za to sama wyspa mega mistrzowska. Bylem z dziewczyna 2 tygodnie w Taurito (polodniowy zachod wyspy) niepodal Puerto de Mogan.

Polecam wynajem samochodu na 3-4 dni i zwiedzenie calej wyspy (objazd dookola + srodek) - piekne widoki, mega serpentyny, przyroda.

W szczegolnosci polecam:

Puerto de Mogan - swietne knajpki z owocami morza - idealne miejsce na romantyczna kolacje ze spacerem

Las Palmas - stolica + fajne promenada + mega surfing

Roque Nublo - dobry trekking i piekne widoki

Wydmy Maspalomas

Bandama - wygasly wulakan, a u jego progu rewelacyjna winnica!

Teror - starowka

Amadores - plaza

Vargas i Pozo Izquierdo - kitesurfing oraz windsurfing

+ wiele innych miejsc, ktorych nazw niestety nie pamietam.

Nurkowania specjalnie nie polecam, poniewaz pod woda sa same szare skaly.

Zalaczylbym pare zdjec, ale gdzies je wcielo.. Generalnie piekne miejsce i jeszcze na bank tam wroce!

Polecam!!

Bylam u wujka nie raz na Teneryfie zimna. Naprwade fajny klimat. Nie za cieplo nie za zimno, wrecz idealnie!!

Strasznie podoba mi sie okolica Costa Adaje, loc cristianos, playa de las americas.. Przepieknie!!

Polecam tez wycieczke na tejde :)Moze uda sie zobaczyc snieg przy temperaturze 25stopni.

Wiekszosc miejscowosci typu Los gigantes, calyao salwaye (czy jakos tak) sa spokojne.

Jezeli szukasz rozrywki noca polecam http://www.joycetenerife.com (nie wiem jak zimna ale latem bardzo fajny pub)

W costa adeje sa tez 2 nocne cluby dosyc spore nigdy tam nie bylam bo sie balam :P

Trzeba tez zwiedzic Loro Park oraz Siam park (adrelanina wzrasta:))

Wrazenia gwarantowane :)

Latem gorzej bo straszne tlumy ale zimna okej :)

Jak dla mnie wyspa do ktorej mozna wracac co roku. I zawsze sa przepiekne wspomnienia :)

A dokladnie ktorego (jak nie sekret) bo ja tez jade

A dokladnie ktorego (jak nie sekret) bo ja tez jade

żaden sekret rajd jest 22-24.03 ja chce jechac 17-24.03