Jump to content

Ksenony Forester


Recommended Posts

Witam,

Czy prawdą jest, że nie powinno się zapalać silnika wtedy gdy pokrętło od świateł mijania (ksenony) jest na pozycji "on"? Tak mnie poinformował sprzedawca Subaru przy odbiorze Forestera. Pozostawianie włączonych świateł i ich automatyczne wyłączanie przy wyjęciu kluczyka jest po prostu wygodne. Sprzedawca jednak twierdzi, że włączanie silnika przy jednoczesnym położeniu pokrętła świateł mijania na włączone jest nie dobre dla kaenonów (przygaszenie przy zapalaniu i ponowne ich włączenia) i nie powinno się tak robić.

 

Mamy w firmie inne marki z ksenonami i nikt takiego zalecenia nie wydawał. Czy jest to prawda?

Link to comment
Share on other sites

Przy okazji mam pytanie do Panów z SIP - czy modyfikacja reflektorów przednich (zmiana układu ksenonów na bi-ksenony z soczewkami) w samochodzie na gwarancji wpływa w jakiś sposób na rzeczoną gwarancję - na ten konkretny element czy na cały samochód?

Dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

W sumie to by było ciekawe, gdyby wymiana reflektorów wplywala na przykład na gwarancje na turbinę :D

Śmiej się śmiej :unsure: a są produkty, w których jakiekolwiek modyfikacje powodują utratę gwarancji na cały produkt. Wole przekonać się o tym przed a nie po fakcie. Jakby nie patrzeć sprzęgła ani silnika jeszcze Forek nie miał wymienianego.

Edited by Francisza
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...