Jump to content

STI MY 06 Przerywanie i brak mocy

sole3
 Share

Recommended Posts

Witam.

U Mnie klątwa jakaś.

Auto bez mocy , przerywa przy przyspieszaniu.

Węże podciśnienia , selenoid , przepływka , rezystor - posprawdzane .

Wąż turbo- intercooler sprawdzony.

Jak zresetuję komputer, Sti śmiga jak nowy przez ok 20-40 km . Potem zaczyna się znowu to samo.

Tak myślę, że jak by to było uszkodzenie mechaniczne to zresetowanie kompa by niewiele pomogło. Może jakiś czujnik podaje złe wartości i komp wariuje .

Ma ktoś jakiś pomysł ?

Komp nie pokazuje żadnych błędów .

Świec jeszcze nie sprawdzałem , a przy cewce powinien chyba komp zareagować . Auto ma 50kkm świece by już pa pa powiedziały ?

ja u siebie dosłownie na dniach miałem podobnie( w n/a)

na wolnych chodziło idealnie, podczas jazdy przy przyspieszaniu do 3tyś czuć było szarpanie i jakby go coś za D trzymało.

Wymiana świec pomogła mi w tym przypadku

Świece zmień jak przebieg ma 50tys to najwyższy czas je wymienić. Ale wątpię że wymiana coś pomoże...

Ale w tych autach świece przecież wymienia się co 105 tys.... :huh:

Co nie znaczy że wymiana wcześniej nie pomoże.

A DV / BOV? Mi podobne objawy wywalało przy każdej muce z owymi urządzeniami. CEL się nie zapalał, ale komputer przechodził w tryb "bezpieczny" i ładował tak 0.8 bara. Pierwszym objawem awarii tych urządzeń (a przerobiłem ich kilka), było nierówne przyspieszanie i falowanie obrotów.

Jakie masz turbo? Może przycina się "klapka" WG?

Edited by Przemeq

W lecie miałem podobny przypadek, podczas jazdy w długiej trasie (Sti '02). Przy mocnym przyspieszaniu, silnik nie pracował płynnie powyżej 4k obr. Po zatankowaniu świeżego paliwa, problem zniknął. Od tego czasu zrobiłem juz 7kkm i wszystko jest ok. "Feralne" paliwo tankowałem na renomowanej stacji na A1. Spotkaliście się z tym?

podmień sterownik pompy paliwa

Gdy podmienię to trzeba zresetować ECU ?

Jakie masz turbo? Może przycina się "klapka" WG?

Turbo seria - klapka przerabiana

BOV?

Podmieniany - obroty nie falują , na wolnych chodzi idealnie

Szczerze powiem że pomimo zapoznania się z lekturą w temacie bov-a na forum , nie stwierdziłem różnicy w kulturze pracy silnika pomiędzy oryginałem a upustowym .

Ps.

Czy ten koszmarny lag w 06r. spowodowany jest zmianą przepustnicy na elektryczną ?

?

Edited by sole3

Gdy podmienię to trzeba zresetować ECU ?

nie trzeba , moze by jeszcze kilka rzeczy np. zacinajacie sie klapki TGV , ale bez logów z ECU to oczywiscie troche wrozenie z fusów , proponuje pojedź do kogoś kto ma sprzet i sie na tym zna , zanim wymienisz pół auta:)

Czy ten koszmarny lag w 06r. spowodowany jest zmianą przepustnicy na elektryczną ?

masz wersje US ? czu EU

EU

to i tak pikuś :) , wersja US ( niektóre softy ) maja tragicznie zaprogramowaną przepustnice , wersje EU są o wiele lepsze, choc remap w 100

% to poprawia :)

Edwinie kochany niestety nie pomogła wymiana sterownika pompy ( Dwie różne zakładałem - zawsze podmieniana też może być nieteges). Chyba że się musi komp nauczyć zpowrotem poprawnego działania.

Jako ciekawoska sterownik z Wrx 2.0 jest taki sam jak z STI 2,5 06' , natomiast z Wrx 2,5 06' ma już inne numery.

Logi : kabel/programy mam - ale które parametry do logów ustawić ...........

Chyba jednak będę musiał Cię odwiedzić . Jest to robota od ręki (przynajmniej diagnostyka) ?

Święta a Ja w garażu przy aucie.....

Chyba że się musi komp nauczyć zpowrotem poprawnego działania.

nie musi

ale które parametry do logów ustawić ...........

zloguj TGV lewe i prawe głowice

Jest to robota od ręki (przynajmniej diagnostyka) ?

tak , tylko musze miec czas , najwczesniej po nowym roku :( po za tym , teraz droga KRK-NS to 45 min. jak jest autostrada

Edited by carfit
  • Upvote 1

Wielkie DZIĘKI dla CARFIT - a :) , przycinające się lewe TGV . Naprawa polegała na odkręceniu czujnika położenia i pokręceniu/rozruszaniu wałkiem, postrzelaniu ze sprężyny .

Przejechałem już ok 200km , bez resetu i jest więcej niż OK.

Szkoda że nie wyskakuje check - skoro już tak się przycinał .

Kiedyś czytałem , że generalnie TGV to takie ekologiczne gofno , czasem się psujące i można to to wywalić B) .

Jeszcze raz MEGA SZACUN

• Upvote 1

Wielkie DZIĘKI dla CARFIT - a :) , przycinające się lewe TGV . Naprawa polegała na odkręceniu czujnika położenia i pokręceniu/rozruszaniu wałkiem, postrzelaniu ze sprężyny .

Przejechałem już ok 200km , bez resetu i jest więcej niż OK.

Szkoda że nie wyskakuje check - skoro już tak się przycinał .

Kiedyś czytałem , że generalnie TGV to takie ekologiczne gofno , czasem się psujące i można to to wywalić B) .

Jeszcze raz MEGA SZACUN

Chyba uruchomie infolinie 0-700 CAR FIT 9,99 min + VAT za zdalne naprawy ;)

P.S. Ciesze się ze ok , ale pewnie problem wróci , trzeba wymienić lub wyrwać na stałe chwasta :)