Skocz do zawartości

Justy G3X 2005 4x4 dziwne dzwięki skrzynia czy jakiś inny mechanizm?


rokfor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może ktoś spotkał się juz z tym problemem w Justy? ostatnio wymienione było kompletne sprzęgło, więc łożysko oporowe mozna wykluczyć. Podczas jazdy wciskając lekko lub do końca sprzęgło pojawia się dzwiek jak przy kończocym się łozysku sprzęgła (rechotanie) . Dziwny dzwięk jest tez podczas przyspieszania co zapewne ma ścisły związek...

Ktoś moze mi powiedzieć lub na kierować gdzie szukać przyczyny?

samochód ma przejechane 105tys (100% )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego spotkałem się już z czymś takim kiedyś, a mianowicie czy przy wymianie kompletnego sprzęgła zostało tez wymienione (takie małe) łożysko w kole zamachowym w którym jest osadzony główny wałek ze skrzyni biegów? Jeśli nie to często przy wyjmowaniu i wkładaniu skrzyni jest ono zruszane i zaciera się a potem są takie objawy jak napisałeś.

Stawiałbym na to łożysko ale mogę się mylić.

Powodzenia w szybkiej diagnozie ;)

Edytowane przez markus22100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam.Ja mam podobną sytuację.Nie wymieniałem sprzęgła,ale skrzynia dość mocno hałasuje.Na 5 biegu słychać gwizd.Mechanik stwierdził,że to może być uszkodzenie jakiegoś łożyska i zalecił wymianę oleju i dodaniu rewitalizana.

Dzisiaj dokonałem wymiany.Olej Motul 75W90 i rewitalizant firmy Xado.

Muszę teraz przejechać około 1500km żeby odczuć poprawę.

Jak rewitalizacja się zakończy to napiszę jaki dało to efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przejechałem,po wymianie oleju i dolaniu rewitalzana ponad 2000km.Żadnej poprawy nie zauważyłem.No cóż,może trzeba będzie szukać drugiej skrzyni biegów.

Przy okazji zapytam.Czy skrzynia biegów od Suzuki Ignis 4x4 pasuje do Justysi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Od momentu rozpoczęcia wątku troszkę minęło. Mogę tylko powiedzieć że była to skrzynia biegów, która generalnie nadaje się na śmietnik. Musze szukać nowej, chociaż nie wiem czy druga nie będzie w podobnym stanie. Jak zwykle w suzuki części z papieru... Po rozłożeniu i założeniu nowych łożysk nic się nie trzyma kupy, łożyska wypadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...