Skocz do zawartości

sprzęgło FORESTER 2.0 XG manual


mehari3

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, koledzy, mistrzowie :)

 

Dlatego że to to moje pierwsze Subaru ,to pozwoliłem sobie zapytać czy tak ma być ? Dla przykładu dzień dzisiejszy ( ślisko, zmarźlina na drodze, błoto , ogólnie kiepsko ,prędkość ok 90-100 km) , dystans pokonany to około 40 km w trasie ( bez miasta ) , trochę świateł , podjazd pod firmę i przy gaszeniu silnika delikatnie wyczuwalny zapach sprzęgła ( lekka nawrotka na parkingu) . Czy mam się czum przejmować , czy jeździć i nie marudzić ?

Auto ma 100 tysięcy przebiegu i nie wiem czy było wymieniane sprzęgło . Bierze od dołu, ciężkawo ..czyli raczej standardowo , nie ślizga się jak na moje oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Cię to pocieszy to u mnie też się pojawia taki zapaszek jak się zatrzymam (czasami bardziej śmierdzi jak czysty olej przekładniowy). Zastanawiałem się skąd się bierze, ale nic logicznego nie wymyśliłem. O dziwo jak temperatura idzie poniżej zera to problem nie występuje. Mam tak co zimę i tylko przy temperaturach 1-9 st.C. 145000 km przebiegu. Wycieków nie ma. Ostatnio na spocie koledzy potwierdzili, że zdarza się.

Jeżeli nie ma objawów uszkodzeń ani wycieków to myślę, że można spać spokojnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. A czy ten zapaszek o którym mowa nie pojawia sie u Ciebie przy wysilonych jazdach /załączeniu reduktora itp i czy wynikiem jego jest tylko owa temperatura otoczenia ? W międzyczasie zajrzałem do mądrej ksiażki co się instrukcją obsługi zwie. Tam też było napisane że się nie załącza tempomatu w takich warunkach jakie opisałem ( jechałem troszkę ) no to sobie wydedukowałem że fakt ...może to mieć znaczenie. Czułem że napędy pracują i starają się utrzymać żądaną prędkość ,ale auto lekko sie uślizguje. Póki co odbyłem kilka jazd i problem jakby znikł ( przynajmniej nie wyczuwam ), Jak widać człowiek uczy się na własnych błędach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...