Jump to content

sprzęgło FORESTER 2.0 XG manual

mehari3
 Share

Recommended Posts

Panowie, koledzy, mistrzowie :)

Dlatego że to to moje pierwsze Subaru ,to pozwoliłem sobie zapytać czy tak ma być ? Dla przykładu dzień dzisiejszy ( ślisko, zmarźlina na drodze, błoto , ogólnie kiepsko ,prędkość ok 90-100 km) , dystans pokonany to około 40 km w trasie ( bez miasta ) , trochę świateł , podjazd pod firmę i przy gaszeniu silnika delikatnie wyczuwalny zapach sprzęgła ( lekka nawrotka na parkingu) . Czy mam się czum przejmować , czy jeździć i nie marudzić ?

Auto ma 100 tysięcy przebiegu i nie wiem czy było wymieniane sprzęgło . Bierze od dołu, ciężkawo ..czyli raczej standardowo , nie ślizga się jak na moje oko.

Jeżeli Cię to pocieszy to u mnie też się pojawia taki zapaszek jak się zatrzymam (czasami bardziej śmierdzi jak czysty olej przekładniowy). Zastanawiałem się skąd się bierze, ale nic logicznego nie wymyśliłem. O dziwo jak temperatura idzie poniżej zera to problem nie występuje. Mam tak co zimę i tylko przy temperaturach 1-9 st.C. 145000 km przebiegu. Wycieków nie ma. Ostatnio na spocie koledzy potwierdzili, że zdarza się.

Jeżeli nie ma objawów uszkodzeń ani wycieków to myślę, że można spać spokojnie. :)

Dziękuje za odpowiedź. A czy ten zapaszek o którym mowa nie pojawia sie u Ciebie przy wysilonych jazdach /załączeniu reduktora itp i czy wynikiem jego jest tylko owa temperatura otoczenia ? W międzyczasie zajrzałem do mądrej ksiażki co się instrukcją obsługi zwie. Tam też było napisane że się nie załącza tempomatu w takich warunkach jakie opisałem ( jechałem troszkę ) no to sobie wydedukowałem że fakt ...może to mieć znaczenie. Czułem że napędy pracują i starają się utrzymać żądaną prędkość ,ale auto lekko sie uślizguje. Póki co odbyłem kilka jazd i problem jakby znikł ( przynajmniej nie wyczuwam ), Jak widać człowiek uczy się na własnych błędach :)