Skocz do zawartości

problem z oponami


Yore

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem swiezym posiadaczem Subaru Forester S turbo.

 

Mam takie pytanie.

Mam załozone 4 koła zimowe o rozmiarach 205/70/15

Koło zapasowe jednak ma wymiary 215/60/16

 

domysliłem sie ze zapasowe jest oryginalne a koła załozone pochadza od forka bez turbiny.

chcialem zapytac czy ma to jakies znaczenie jesli chodzi o przeklamywanie predkosci i przejechanych km

oraz co zrobic w przypadku kapcia? czy zapas ktory rozni sie w sumie wysokoscia o 5mm zalozyc na przod ?

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku kapcia to problem, bo nawet niewielka różnica w obwodzie (przy 5 mm różnicy w średnicy to już trochę będzie) daje bardzo mocno w kość napędowi w Subaru. Przy złapaniu kapcia... ja bym koło wymienił, i ze świadomością co złego może się stać jak najszybciej zjechał to jakiegoś wulkanizatora. Lepsze to niż zostać gdzieś w trasie i zamarznąć/zginąć z głodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Yore, w przypadku kapcia musisz po prostu przełożyć opony tak aby dojazdówka była na przedniej osi i wtedy nic się nie powinno stać. Jeśli chodzi o oś tylną to musiałbyś najpierw sprawdzić czy nie masz tam lekkiej szpery. Po prostu przy okazji jak auto będzie na podnośniku obróć np lewe koło i obserwuj prawe. Jak prawe będzie się obracać w tym samym kierunku co obracane przez Ciebie lewe to znaczy, że masz lekką szperę i nie możesz tam zakładać dojazdówki. Jeśli jednak prawe koło będzie się obracać w przeciwnym kierunku co lewe to znaczy, że nie ma szpery i możesz również zakładać na tylną oś dojazdówkę bez obaw o napędy.

Obawiać o napędy byś musiał się, gdy byś założył jednocześnie na jedną oś dwie dojazdówki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...