Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

Dzicz właśnie ma swój urok. Po to ma się ogród, żeby było zielono, żeby oczy mogły odpocząć.  A nie
ogrod.jpg.7aceaa9bd1df59ecfb0f7905bd3df2ad.jpg

A widziałem jeszcze lepsze. Działki 2000 m i gośc nawet kosiarki nie miał, bo kilka miejsc gdzie akurat trawa rosła podkaszał taka tycityci podkaszarką

Edytowane przez Panbenonium
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skwaro napisał:

Jak ja Wam zazdroszczę tarasów i trawy... :)

U mnie taras pilnie wymaga gruntownej naprawy, bo południowo wschodnia ekspozycja powoduje, że zimą ma mnóstwo przejść przez 0 Celsjusza a to jest mordercze i dla pokrycia i dla konstrukcji. Jeśli zaś chodzi o trawnik to mój, pożal się Boże, mikro trawnik daje mi tyle trawy że kompostownik nie daje rady jej przerabiać i muszę zatrudniać miejscowy PSZOK czyli płacić za odbiór tej frakcji odpadów. O konieczności koszenia i pielęgnacji trawnika nie wspomnę.

 

Tak, że wiesz, taras i trawnik mają plusy dodatnie i ujemne ;) 

Edytowane przez Szürkebarát
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Szürkebarát said:

Zażyłem ostatnio, całkiem całkiem.

Polecam żywiecki. W Żabce w nieustającej promocji po 4,2 za 3 szt a bywa po 3,65 za 2 szt. Więc zażywam a wątroba puchnie.

 

5 hours ago, Panbenonium said:

Porter od Żywca to w ogóle jeden z lepszych na rynku. Mimo, że ogólnie Żywiec nie robi ciekawych piw, to właśnie Porter i APA, są naprawdę klasowe.

Oczywista sprawa! Był kiedyś jeszcze porter od Heveliusza...ale ten browar już dawno nie istnieje ...szkoda. Jak wrócę do Polski to wreszcie posmakuję dobrego porterka :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Neutrino33 napisał:
6 godzin temu, Panbenonium napisał:

Porter od Żywca to w ogóle jeden z lepszych na rynku. Mimo, że ogólnie Żywiec nie robi ciekawych piw, to właśnie Porter i APA, są naprawdę klasowe.

Oczywista sprawa! Był kiedyś jeszcze porter od Heveliusza...ale ten browar już dawno nie istnieje ...szkoda. Jak wrócę do Polski to wreszcie posmakuję dobrego porterka :faja:

... tradycje gdańskiego browaru niby kontynuuje Browar Amber z Bielkówka, który robi porter bałtycki. Jeśli zaś chodzi o Heweliusza to miał w ofercie piwo Kaper, które raz zwaliło mnie z nóg.

 

No i jeszcze słówko o historycznym porterze z browaru elbląskiego z czasów gdy nazywał się EB - ten porter bardzo dobry. Teraz to też Grupa Żywiec, podobnie jak niedawno przejęty browar w Braniewie. Wiecie, że nazwa EB nawiązywała nie do Elbląga a do przedwojennej nazwy tego browaru czyli Englisch Brunnen? Piwo jasne pełne o nazwie "Elbląski zdrój" pamiętam...

Edytowane przez Szürkebarát
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szürkebarát napisał:

U mnie taras pilnie wymaga gruntownej naprawy, bo południowo wschodnia ekspozycja powoduje, że zimą ma mnóstwo przejść przez 0 Celsjusza a to jest mordercze i dla pokrycia i dla konstrukcji. Jeśli zaś chodzi o trawnik to mój, pożal się Boże, mikro trawnik daje mi tyle trawy że kompostownik nie daje rady jej przerabiać i muszę zatrudniać miejscowy PSZOK czyli płacić za odbiór tej frakcji odpadów. O konieczności koszenia i pielęgnacji trawnika nie wspomnę.

 

Tak, że wiesz, taras i trawnik mają plusy dodatnie i ujemne ;) 

Wiem wiem, wychowałem się w domu, nie w bloku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Szürkebarát napisał:

Piwo jasne pełne o nazwie "Elbląski zdrój" pamiętam...

W Elblągu od 20 lat rządzi Specjal. W sklepie osiedlowym gdzie zaopatrują się okoliczni menele, na hasło 4 piwa poproszę, pani bez pytania wyciąga Specjale ze skrzynki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tradycje gdańskiego browaru niby kontynuuje Browar Amber z Bielkówka, który robi porter bałtycki. Jeśli zaś chodzi o Heweliusza to miał w ofercie piwo Kaper, które raz zwaliło mnie z nóg.
 
No i jeszcze słówko o historycznym porterze z browaru elbląskiego z czasów gdy nazywał się EB - ten porter bardzo dobry. Teraz to też Grupa Żywiec, podobnie jak niedawno przejęty browar w Braniewie. Wiecie, że nazwa EB nawiązywała nie do Elbląga a do przedwojennej nazwy tego browaru czyli Englisch Brunnen? Piwo jasne pełne o nazwie "Elbląski zdrój" pamiętam...

Ten kaper to była prawdziwa rzeźnia
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Szürkebarát napisał:

... tradycje gdańskiego browaru niby kontynuuje Browar Amber z Bielkówka, który robi porter bałtycki. Jeśli zaś chodzi o Heweliusza to miał w ofercie piwo Kaper, które raz zwaliło mnie z nóg.

 

No i jeszcze słówko o historycznym porterze z browaru elbląskiego z czasów gdy nazywał się EB - ten porter bardzo dobry. Teraz to też Grupa Żywiec, podobnie jak niedawno przejęty browar w Braniewie. Wiecie, że nazwa EB nawiązywała nie do Elbląga a do przedwojennej nazwy tego browaru czyli Englisch Brunnen? Piwo jasne pełne o nazwie "Elbląski zdrój" pamiętam...

Amber robi ok piwa, ale nie przebija Portera od żywca, a amber z tego co kojarzę jednak droższy.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, B-52 napisał:


Ten kaper to była prawdziwa rzeźnia emoji57.pngemoji123.png

Bez przesady. Jako piwo było w porządku, pod warunkiem że ktoś lubi tak mocne piwa. Piłeś EKU28? Leje się je z butelki prawie tak jak lipowy miód, latem.

 

Rzeźnickie piwa, jeszcze w 0,5 ltr butelkach typu Europa, robił taki jeden browar ale nazwa mi wyleciała z głowy. Na B była? Ale nie przypominajcie bo nie warto. 

3 minuty temu, Panbenonium napisał:

Amber robi ok piwa, ale nie przebija Portera od żywca, a amber z tego co kojarzę jednak droższy.

Potwierdzam, porter z Żywca jest w tej chwili najlepszy w funkcji jakość cena. Przy warzeniu portera jednak trzeba się postarać, maszyny i komputery tego nie zrobią tak jak piwowar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Szürkebarát napisał:

To ja odwrotnie ale zatęskniłem za domem i go mam. Tylko, że goście więcej w nim mieszkają niż ja :upside-down-face_1f643-small: .

Ja jeszcze muszę chwilę poczekać żeby do tego wrócić :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Szürkebarát napisał:

Bez przesady. Jako piwo było w porządku, pod warunkiem że ktoś lubi tak mocne piwa. Piłeś EKU28? Leje się je z butelki prawie tak jak lipowy miód, latem.

 

Rzeźnickie piwa, jeszcze w 0,5 ltr butelkach typu Europa, robił taki jeden browar ale nazwa mi wyleciała z głowy. Na B była? Ale nie przypominajcie bo nie warto. 

Potwierdzam, porter z Żywca jest w tej chwili najlepszy w funkcji jakość cena. Przy warzeniu portera jednak trzeba się postarać, maszyny i komputery tego nie zrobią tak jak piwowar.

Ja fanem porterów nie jestem, ale moim skromnym zdaniem przy Imperatorze Bałtyckim od Pinty Żywiec to barwiona woda. Zresztą jak wszystko z przemysłowych browarów. Kiedyś z ciekawości spróbowałem też APA i Session IPA od nich, szkoda pieniędzy bo koło prawdziwej APY czy IPY to nawet nie stało. Bardzo przyzwoita jest obecnie Session IPA z Pinty do kupienia w Lidlu w całkiem znośnej cenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...