Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

... odbudowałem przeciekającą wylewkę baterii kuchennej. Niby nic tylko potrzebne były dwa inbusy 14 i 10, klucz 27 (wypłaszczony, pocieniony) i oczywiście nowe uszczelki. Dzięki pomocy Mechanika Samochodowego Stareg o Rytu :respect: , który nie tylko użyczył narzędzi ale też własnych dłoni do nich, wylewka została rozkręcona. Trudno uwierzyć że ten banalny przedmiot jest tak złożony. Jako, że posiadane uszczelki (tzw. oringi) nie pasowały zostałem skierowany do pobliskiego sklepu z takimi rzeczami ale zonk - niby (za 1,50 zł para) pasowały ale złożyć wylewki się nie dało bo było tych uszczelek "za dużo". Zatem wycieczka pod drugi adres gdzie sprzedawca użył suwmiarki zanim przyniósł uszczelki i gdy pierwsze nadal były za grube dobrał inne, 1,80 zł z paragonem, które zwiastowały sukces. I sukces był bo wylewka zamontowana i nie przecieka :yahoo: . Sprzedawca w drugim sklepie powiedział, że te uszczelki przeżyją baterię bo to nie masowy wytwór z zadziorami tylko uszczelki do zastosowań profesjonalnych. Fakt, Mechanik kierując mnie tam mówił o tym, sprzedają tam tylko łożyska i uszczelki.

 

Zyski:

  1. Szczelna wylewka, która utrzymywana w cieknącym stanie wkrótce doprowadziła by do konieczności wymiany blatu kuchennego. Już raz to przerabiałem gdy pękła głowica, w tej samej baterii.
  2. Znajomość sklepów w okolicy. Pierwszy nic ciekawego ale drugi i owszem bo zaopatrują się tam mechanicy.
  3. Trzeba będzie w końcu napić się czegoś porządnego z Mechanikiem Samochodowym Starego Rytu a może i spalić cygaro, bo słyszałem że palący. Tylko, że ciężko będzie potem być klientem. ;)

Straty:

  1. Ze trzy godziny zeszło. To może wydawać się niewiele gdy nie pracuje się zawodowo ale ważne bo tych godzin przede mną jest codziennie mniej a tu człowiek zaplątany w ratowanie wylewki... ZUS ma oczywiście inny ogląd tego zagadnienia, "wydłużając" przeciętny czas trwania życia mężczyznom o około 7 lat.
  2. Wynagrodzenie (symboliczne) dla Mechanika wzbraniającego się bardzo przed jego przyjęciem ale już drugi raz nie odpuściłem. Koszt pierwszych kupionych uszczelek pominę litościwie.
Edytowane przez Szürkebarát
  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Aga napisał:

Oczywiście, po stronie zysków brakuje oszczędności na niekupieniu nowej wylewki, za które możnaby kupić na przykład torebkę :P

Zakup nowej wylewki był konsultowany w innym sklepie, z samego rana. Z powodu braku pewności czy będzie pasować do starej baterii wybrałem drogę wyżej opisaną.

 

Jakąż to torebkę można kupić w cenie wylewki do baterii?! Bo ceny narzędziowych zaczynają się od ~40 złotych. :biglol:

Edytowane przez Szürkebarát
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Szürkebarát napisał:

Zakup nowej wylewki był konsultowany w innym sklepie, z samego rana. Z powodu braku pewności czy będzie pasować do starej baterii wybrałem drogę wyżej opisaną.

 

Jakąż to torebkę można kupić w cenie wylewki do baterii?! Narzędziowe zaczynają się od ~40 złotych. :biglol:

No to tym gorzej, bo ile mógłbyś zaoszczędzić na nowej baterii, duuużo więcej :P

 

Za 4 dychy też coś by się znalazło, malutki portfelik chociażby :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup nowej baterii też był rozważany (cena na dzisiaj rano 170 zł + 70 robocizna) tylko, że ja w tym miejscu już wymieniałem dwie baterie (ta druga to była ta pierwsza, odratowana gdy jej następczyni padła sromotnie i uratowana jeszcze raz teraz) i wiąże się to z koniecznością demontażu zlewu a ostatnio zasilikonowałem go "dośmiertnie" czyli gdybym go ruszył to i blat trzeba by było wymienić.

 

Malutki portfelik to subtelność chyba za wielka dla mnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na CAŁYM allegro tylko 80 Subaru.. 

Ludzie kopneli w dupę allegro, czy jak? 

Pamiętam z rok temu po 800-1000 ogłoszeń. 

Edit: Wsio jasne, olx na dzień dobry ponad 1100 ogłoszeń. 

IMG_20210420_211536.jpg

IMG_20210420_212416.jpg

Edytowane przez hemi112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RedSasza napisał:

Nie wiem, co to za okazja, ale się dołączę. Szczęścia @Aga!!!

Urodziny Adolfa... :mrgreen:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziękuję, imieniny Agnieszki ;)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...