Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Neutrino33 napisał:

Bushmills torfowy nie jest. Jedyna torfowa whiskey jaką znam to Conamara...niezła ale jak wolę tę szkocką torfowość z Isley ;-)

Pytam bo szwagierka sprezentowała a jej sprzedawca tak powiedział. Dla mnie słodka była, może z czekolada albo wanilia kojarzyła. Taki deserek. :upside-down-face_1f643-small:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Neutrino33 napisał:

Dzisiaj pewnie znaleźliby się tacy co w tym czasie między dostawą mleka o otworzeniem sklepu przywłaszczyliby sobie

I takie przywłaszczenia następowały onegdaj, wtedy, spowodowane jednak zazwyczaj wzmożonym pragnieniem z powodu kaca.

 

Teraz nierzadko przed (jeszcze) zamkniętym sklepem, rano widzę pozostawione pojemniki z pieczywem i nikt raczej nie kradnie tego pieczywa. 

 

"stary jestem" ostatni raz słyszałem prawie dokładnie 40 lat temu gdy kończyłem 2 letnią zasadniczą służbę wojskową... Jak ten czas leci. :upside-down-face_1f643-small:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, Szürkebarát said:

I takie przywłaszczenia następowały onegdaj, wtedy, spowodowane jednak zazwyczaj wzmożonym pragnieniem z powodu kaca.

 

Teraz nierzadko przed (jeszcze) zamkniętym sklepem, rano widzę pozostawione pojemniki z pieczywem i nikt raczej nie kradnie tego pieczywa. 

 

"stary jestem" ostatni raz słyszałem prawie dokładnie 40 lat temu gdy kończyłem 2 letnią zasadniczą służbę wojskową... Jak ten czas leci. :upside-down-face_1f643-small:

Jedna butelka owszem i na kaca...zdażało się. Z chlebem to jest tak, że ma on wartość symboliczną i chyba jest to w ludziach dosyć głeboko zakorzenione. Tak to sobie tłumaczę.

Ps.

A ja w wojsku nie byłem bo mój rocznik dostał dyspensę od Ministra Spraw Wewnętznych :-P

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Neutrino33 napisał:

A ja w wojsku nie byłem bo mój rocznik dostał dyspensę od Ministra Spraw Wewnętznych :-P

Od samego ministra spraw wewnętrznych?! No no no...  A który to był wtedy? Mój rocznik, od samego ministra, dostał coś zupełnie odwrotnego od dyspensy, dostał powołanie :biglol:

Edytowane przez Szürkebarát
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Szürkebarát napisał:

Postępy w przebudowie drogi mało widoczne, wątpię czy ogłaszany do otwarcia odcinek będzie w 2021 otwarty.

Czyli w Mazowieckiem po staremu? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Aga napisał:
14 minut temu, Szürkebarát napisał:

Postępy w przebudowie drogi mało widoczne, wątpię czy ogłaszany do otwarcia odcinek będzie w 2021 otwarty.

Czyli w Mazowieckiem po staremu? ;)

Aż tak źle nie jest chociaż marszałkiem nadal jest pewien niezatapialny facet :upside-down-face_1f643-small:.

Postępy przy budowie drogi są i nawet widać wielu pracujących robotników, z maszynami. Dużo przybyło przy wielu masywnych obiektach inżynieryjnych jak wiadukty czy przepusty dla zwierząt. Nie potrafię ocenić postępu prac w oddalonych nitkach drogi prowadzonych nowym śladem. Obserwacja tego co zostało zrobione po starym śladzie i w jego pobliżu nie pozwala przypuszczać, że odcinek od Płońska za Mławę zostanie oddany do użytkowania w tym roku.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Szürkebarát napisał:

odcinek od Płońska za Mławę zostanie oddany do użytkowania w tym roku.

To mnie nie urządza, jadę w tym albo w przyszłym tygodniu, w zależności od pogody i "widzimisię" ;) ale dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Aga napisał:

To mnie nie urządza, jadę w tym albo w przyszłym tygodniu, w zależności od pogody i "widzimisię" ;) ale dzięki :)

Jak mi się wydaje, tobie lepiej jest pokonać tą drogę jadąc A1+A2 niż S7+7 w budowie. No chyba, że startujesz z daleka od obwodnicy. Ja gdy jadę do Gdyni albo i dalej, wybieram A2+A1, choć odcinka A2 między Łodzią a Warszawą nie lubię bo za dużo tam brawury a miejsca nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blixten napisał:
34 minuty temu, Aga napisał:

Czyli w Mazowieckiem po staremu? ;)

Mazowieckie jest dalej w ruinie ;)

Chwilunia, Mazowieckie to nie cała Polska a przecież to Polska miała być w ruinie a nie tylko Mazowieckie. Może przenieść rozmowę do wątku "Coś nie tegies"?.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mechanik napisał:

Ceny wyjściowe identyczne, przy sprzedaży Alfa niemal dwókrotnie tańsza. Co oczywiście nie musi mieć znaczenia.

Dlatego obie Alfy które miałem kupiłem jako 2-3 letnie używki z małym przebiegiem. To był świetny stosunek value for money. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, B-52 napisał:


Nie mam emoji57.png
Najwyżej Veloce emoji57.png

 

Godzinę temu, Jaca68 napisał:

Ma 5 lat gwarancji a w reklamie Kubica poleca - ja bym zmieniał. ;)

 

 

Jak nie chcesz wcale myśleć o offradzie to bierz Alfę. Szwagier jest bardzo zadowolony ze Stelvio Veloce, ma już dwa lata. 

Chociaż szczerze to bardziej podoba mi się Giulia. Jest nowszym modelem, ładniejsza stylistycznie.

Edytowane przez mechanik
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2021 o 16:47, Szürkebarát napisał:

Też zwróciłem na niego uwagę bo też taki mam. Z wielkim zapałem wylicytowaliśmy go kiedyś z żoną na aledrogo. Zabawa była przednia. Jego kształt nazywa się "kapelusz Napoleona".

A tak bije.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Szürkebarát napisał:

Jak mi się wydaje, tobie lepiej jest pokonać tą drogę jadąc A1+A2 niż S7+7 w budowie. No chyba, że startujesz z daleka od obwodnicy. Ja gdy jadę do Gdyni albo i dalej, wybieram A2+A1, choć odcinka A2 między Łodzią a Warszawą nie lubię bo za dużo tam brawury a miejsca nie ma.

Zależy dokąd jadę, różnie ;)

 

43 minuty temu, Blixten napisał:

Przed Świętami jechaliśmy do W-wy po szczeniaka

:needpics2as1fs:

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szürkebarát napisał:

... jadąc z północy S7 i 7 do Warszawy nie spotkałem się z solo nawet jednego psychopaty :yahoo: 

 

Postępy w przebudowie drogi mało widoczne, wątpię czy ogłaszany do otwarcia odcinek będzie w 2021 otwarty.

Bo położenie asfaltu, to mniej niż 10% inwestycji. Z Warszawy do Gynii czas przejazdu kazdą z tras jest podobny. Różnica w ilości km wynosi chyba 70

Edytowane przez lojszczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lojszczyk napisał:

Bo położenie asfaltu, to mniej niż 10% inwestycji. Z Warszawy do Gynii czas przejazdu kazdą z tras jest podobny. Różnica w ilości km wynosi chyba 70

Od położenia asfaltu do jeżdżenia po nim mija sporo czasu a Euro 2012 pokazało, że i na nie do końca położonym asfalcie da się jeździć :upside-down-face_1f643-small:

 

Dzisiaj jadąc widziałem w wielu miejscach gotową podbudowę pod nawierzchnię i z kruszywa i z betonu. Tylko, że było to na odcinkach jakby niemożliwych do włączenia do ruchu nawet tymczasowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Szürkebarát said:

Od samego ministra spraw wewnętrznych?! No no no...  A który to był wtedy? Mój rocznik, od samego ministra, dostał coś zupełnie odwrotnego od dyspensy, dostał powołanie :biglol:

Który to był rok dokładnie to nie pamiętam ale rozporządzenie dotyczyło absolwentów szkół wyższych w danym roku..jakoś tak w drugiej połowie lat 90-tych :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Neutrino33 napisał:
3 godziny temu, Szürkebarát napisał:

Od samego ministra spraw wewnętrznych?! No no no...  A który to był wtedy? Mój rocznik, od samego ministra, dostał coś zupełnie odwrotnego od dyspensy, dostał powołanie :biglol:

Który to był rok dokładnie to nie pamiętam ale rozporządzenie dotyczyło absolwentów szkół wyższych w danym roku..jakoś tak w drugiej połowie lat 90-tych :-P

Aaa, no chyba że absolwentów szkół wyższych :respect:  . A ja tu wyjeżdżam o czymś z drugiej połowy lat 70tych :icon_205: kto to jeszcze pamięta? Gramofon Mister Hit i jeansy Super Rifle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szürkebarát napisał:

kto to jeszcze pamięta? Gramofon Mister Hit i jeansy Super Rifle

Mister Hit. Miałem. Zdzierałem na tym monofonicznym gramofonie swoje pierwsze winyle, które zresztą mam do dzisiaj... :)

Super Rifle. Nie miałem. Miałem Lee z Pewexu. Już ich nie mam... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...