Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

Że odebrałem auto z przeglądu po 165k km. Wszystko fajnie, tylko mechanik znalazł dziurę w wydechu (to by tłumaczyło, dlaczego auto było głośniejsze na zimnym) i naprawa będzie kosztować. No ale nie dowiedziałem się ile, bo system online czeskiego Subaru napadli hakerzy i cennik części był niedostępny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, piwozniak napisał:

Bardzo ciekawe:

Zdjecie na ktore sklada sie 717,000,000,000 pixeli:

https://www.rijksmuseum.nl/en/stories/operation-night-watch/story/ultra-high-resolution-photo

 

Fajne. Nie mam wiele czasu więc mogę ogólnie obejrzeć całe dzieło albo... pierwszy i ostatni piksel. :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Blixten napisał:

Sam Minister Zdrowia prosił Wam przekazać treść SMSa:

 

"Dziekujemy, ze zaszczepiles sie dawka przypominajaca. Szczepienie COVID-19 chroni przed omikronem. Zachec innych do zaszczepienia sie. Wiecej na pacjent gov"

To samo wczoraj dostałem :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...że nie wiem o co chodzi kierowcom którzy nie gaszą swoich aut na parkingach i strasznie mnie to irytuje. Tzn. domyślam się że tak wygodniej.
Zawożę 2 razy w tygodniu młodego na zajęcia dodatkowe i czekam ok. godziny aż skończy bo mi się nie opłaca wracać.
Kiedyś można było poczekać wewnątrz szkoły, teraz ze względu na covid nie wpuszczają. Obserwuje coraz więcej aut (z rodzicami zapewne) które nie są gaszone. Rozumiem, że zima i fajnie jak w środku grzeje ale nie akceptuje tego zupełnie. Kiedyś nawet zwróciłem uwagę bardzo grzecznie i kulturalnie jakiemuś tacie że niefajnie i bez sensu jest tak smrodzić i o dziwo zadziałało tj. facet bardzo też grzecznie odpowiedział coś wymijająco i zaraz wyłączył silnik. Trudno bawić się społecznie w policjanta bo prawdopodobieństwo trafienia na jakiegoś niemiłego typa rośnie po każdej próbie.

  • Super! 2
  • Lajk 4
  • Do kitu 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po prostu zaakceptuj. Jest zima, jest zimno - nikt nie będzie marzł. Z Twojego nikt nie bierze. Też mi się zdarza czekać gdzieś na młodą i nie ma gdzie pójść. Jak jest ciepło to nie ma problemu, prawda? Więcej luzu :)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz tam szeryf. To nie tak. Sam nie lubię gdy ktoś pyrka samochodem długo przed przed blokiem czy domem, jak np. autokar wycieczkowy kiedyś wiosenna nocą. Okna nie otworzysz. Stary rzęch i kopciuch głośny, ale policję albo ktoś wezwał albo się sami doczepili.
Ale w mróz pod szkołą gdzie nikt nie mieszka, samochód w miarę cichy i czysty - wybaczalne odpalić na parę minut, przerwa i jak trzeba to dogrzać znów.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedy zawożę Juniora na basen, to zabieram też żonę i w tym czasie idziemy nad morze na spacer. A jeżeli jadę sam, to wpadam do marketu i robię zakupy.

Silnik w samochodzie wyłączam… ;)

Znaczy, są sposoby. :)

Edytowane przez RedSasza
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, jkarp napisał:

Ale w mróz pod szkołą gdzie nikt nie mieszka, samochód w miarę cichy i czysty - wybaczalne odpalić na parę minut, przerwa i jak trzeba to dogrzać znów.

Obok szkoły jest blok mieszkalny więc w tym przypadku ktoś mieszka, poza tym parking jest przy chodniku na którym jest umiarkowany ruch więc tak smrodzą pieszym.
Osobiście wychodzę z auta na spacer zamiast bez sensu marznąć wewnątrz, wracam i widzę te same kopcące pojazdy...
Nie mam zamiaru bawić się w szeryfowanie, raz zwróciłem uwagę w pod wpływem impulsu. Luz blus.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odpalonym autem dłużej niż minutę w terenie zabudowanym można się nadziać na mandat 100zł bo przepisy tego zabraniają. A poza tym po co siedzieć w stojącym aucie i zatruwać powietrze, które u nas i tak jest mocno kiepskie w zimie, jak można się przejść kawałek. Cieplej się zrobi, zdrowia raczej nie ubędzie i paliwa szkoda na stanie w miejscu :)

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odpalonym autem dłużej niż minutę w terenie zabudowanym można się nadziać na mandat 100zł bo przepisy tego zabraniają. A poza tym po co siedzieć w stojącym aucie i zatruwać powietrze, które u nas i tak jest mocno kiepskie w zimie, jak można się przejść kawałek. Cieplej się zrobi, zdrowia raczej nie ubędzie i paliwa szkoda na stanie w miejscu

Oczywiście że tak.
Mówię o dość wyjątkowych sytuacjach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Daroot napisał:

To po prostu zaakceptuj. Jest zima, jest zimno - nikt nie będzie marzł. Z Twojego nikt nie bierze. Też mi się zdarza czekać gdzieś na młodą i nie ma gdzie pójść. Jak jest ciepło to nie ma problemu, prawda? Więcej luzu :)

 

Jeśli benzyna to jeszcze pół biedy, ale wyobraź sobie smród diesla w hali garażowej, gdzie kompletnie nie ma uzasadnienia dla takiej głupoty.  

Ja takim zawsze zwracam uwagę i działa.

Wal na czerwono jak Ci się ie podoba moja opinia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...