Jump to content

Modul Bluetooth

sherif
 Share

Recommended Posts

Witam !

Czy istnieje mozliwosc zakupu modulu BT do radia z navi i DVD z Outbacka MY2008 EU. Jest to radio Audyssey MultEQ*1 a wg informacji na http://www.subaru.pl/09outback_entertainment.html:

"Audyssey MultEQ*1 jest również dostępny z opcjonalnym modułem Bluetooth®"

lub czy można dostać informacje jaki to ma być moduł, który by współpracował (std Kenwooda) ?

Czy ten moduł to tylko tel głośnomówiący czy może też służyć do streamingu audio ?

Moduł Bluetooth jest wbudowany w urządzeniu (nie ma wariantów modelowych tego Kenwooda), a ewentualna aktywacja całego systemu to podłączenie mikrofonu do odpowiedniego wejścia jednostki HU. Domyślam się jednak, że OEM przewód może kosztować dosyć sporo, wszak to oryginalne wyposażenie producenta ;). Na początek sprawdziłbym czy można się z urządzeniem połączyć, coś mi się wydaje, że w PL nie było sprzedawanych wersji bez Bluetooth'a (tzn. bez kabelka).

Streamingu audio nie ma.

Edited by subleo

• 1 month later...

mam oryginalny zestaw glosnomowiacy.... słychać mnie przez ten zestaw jak zza światów... ciagle musze cos powtarzac...

pan w ASO powiedzial ze niestety sparowany z Iphone tak slychac... kazdy inny jest ok...

czy to prawda? czy macie jakies doswiadczenia w tym temacie? czy mozna cos zreperowac zeby bylo slychac dobrze co najmniej?

aha... no i sprzeza sie tak jakby telefon lezal kolo radia UNITRA :))) masakra :)

• 3 weeks later...
Wszak myslalem, ze mikrofon to te dziurki nad wlacznikiem :)

Dobrze myślałeś :)

Niestety jakość zestawu jest słaba.

Czyli jak standardowo bez mikrofonu zewnetrznego powinno zadziałać ?

Po co w takim razie SIP dokładał mikrofony ? Dla polepszenia jakości ?

• 4 weeks later...

Ja mam doświadczenia z dwoma samochodami i dwoma modelami iPhone'a.

1 wersja - OBK 2010 i iPhone 4 - słychać bardzo dobrze, zarówno mnie jak i moich rozmówców.

Nikt na jakość dźwięku nie narzeka.

2 wersja - Forester 2011 i iPhone 4 - padaczka.

Dźwięk jak z pustej beczki po paliwie, bardzo kiepski mikrofon - trzeba się wydzierać, echo i metraliczny pogłos. Poza tym bardzo się sprzęga - próbowaliśmy przekładać telefon w różne miejsca w samochodzie - nic nie pomaga.

3 wersja - OBK i iPhone 5 - działa OK - tak samo jak z iPhone 4

4 wersja - Forester i iPhone 5 - do poprzednich problemów doszedł jeszcze jeden - przy każdym uruchomieniu samochodu trzeba ponownie parować oba ustrojstwa. System w samochodzie nie zapisuje sobie w pamięci ustawień iPhone'a 5.

Padaczka do kwadratu ...

ja mam mega wypas... Mcintosh... cokolwiek to znaczy... podobno jakas rewelacja... mam zestaw ktory sie laczy :yahoo:

ale jak juz ktos zadzwoni to bron boze nie mozna odebrac przyciskiem w kierownicy bo nie dziala... jak juz sie wyjatkowo uda to skonczyc rozmowy przyciskiem w kierownicy nie mozna... ale generalnie to nie dziala....

zatem mam super auto... super Mcintosh... a rozmawiam przez telefon jak 10 lat temu, jak jeszcze zestawow glosnomowiacych nie bylo.... W REKU SOBIE TRZYMIE....

MASAKRA!!!!!!! jestem na to wsciekla... bo w poprzednim 9 letnim AUDI , ktory objechany jest prawie przy kazdej okazji przez forumowiczow dzialalo bez zastrzezen....

jeszcze nikt nie umie mi pomoc...

a wiecie jakie jest rozwiazanie ? jedyne? przedstawione oczywiscie przez serwis Subaru?

trzeba zmienic telefon :biglol:

a moze auto trzeba zmienic ?

ja mam mega wypas... Mcintosh... cokolwiek to znaczy... podobno jakas rewelacja... mam zestaw ktory sie laczy :yahoo:

ale jak juz ktos zadzwoni to bron boze nie mozna odebrac przyciskiem w kierownicy bo nie dziala... jak juz sie wyjatkowo uda to skonczyc rozmowy przyciskiem w kierownicy nie mozna... ale generalnie to nie dziala....

zatem mam super auto... super Mcintosh... a rozmawiam przez telefon jak 10 lat temu, jak jeszcze zestawow glosnomowiacych nie bylo.... W REKU SOBIE TRZYMIE....

MASAKRA!!!!!!! jestem na to wsciekla... bo w poprzednim 9 letnim AUDI , ktory objechany jest prawie przy kazdej okazji przez forumowiczow dzialalo bez zastrzezen....

a wiecie jakie jest rozwiazanie ? jedyne? przedstawione oczywiscie przez serwis Subaru?

Wiesz, pytanie na czym Ci bardziej zależy - na samochodzie czy telefonie ? :)

Wiesz, pytanie na czym Ci bardziej zależy - na samochodzie czy telefonie ? :)

myślę że powinnam mieć i jedno i drugie... to nie jest Fiat :)

W Fiacie akurat Blue&Me (Bluetooth, głosowe sterowanie) działa bardzo dobrze, ha :excl:

Natomiast na jakość połączeń głosowych, obsługiwanych przez fabryczną nawigację w Subaru, nie narzekam (porównywalna lub minimalnie gorsza jakość jak w Audi). Łączenie bezproblemowe, ale mój telefon to nie wielordzeniowy komputer ;) lecz prosty, aparat z Bluetoothem.

W Fiacie akurat Blue&Me (Bluetooth, głosowe sterowanie) działa bardzo dobrze, ha :excl:

Natomiast na jakość połączeń głosowych, obsługiwanych przez fabryczną nawigację w Subaru, nie narzekam (porównywalna lub minimalnie gorsza jakość jak w Audi). Łączenie bezproblemowe, ale mój telefon to nie wielordzeniowy komputer ;) lecz prosty, aparat z Bluetoothem.

no tak... :)

czyli mam kolejne rozwiazanie.... :yahoo:

wywalic McIntosha:) zamontować fabryczna navi Subaru... :)

i wywalić iphona i kupic zwykly tel z bluetoothem :))))

aha... no i jeszcze trzeba za to zaplacic :)

swiat idzie do przodu... nie ma co:)

Edited by Karmel

• 2 weeks later...

Przetestowałem swój zestaw w radiu OEM z navi z My08. Radio ma wbudowany mikrofon i działa całkiem dobrze. Jakość, porównywalna z dokładanym Parrotem. Sparowanie Galaxy S2 i przegranie książki zajeło kilka minut - wszystko intuicyjne i proste.

Radio ma ten mikrofon podłączony z tyłu kostką do radia, a na kablu jest dodatkowe gniazdo - zapewne do dodatkowego mikrofonu.

Brakuje jedynie bezpośredniego przycisku "Phone", wybierania głosowego (AFAIK jest od MY09) oraz transmisji A2DP.

Karmel, chyba pora na zmianę telefonu :).

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...