Jump to content

szarpane przyspieszanie


sender3
 Share

Recommended Posts

Wczoraj jadąc sobie S8 z Piotrkowa do Warszawy przy włączonym tempomacie (ustawiony na 120km/h) nagle Forek podczas podjeżdżania pod niewielkie wzniesienie dostał czkawki, zwolnił a temperatura spalin na wskaźniku EGT z 600st skoczyła momentalnie do 800st. Zwolniłem, zjechałem na parking ale nie było widać żadnych wypluć płynów ustrojowych czy ich konsumpcji. Temperatura płynu w chłodnicy w normie, temp oleju też bez żadnych podskoków w okolicach 90st. Po ruszeniu autko szarpało przy wciśnięciu pedału gazu więcej niż na 25%, EGT rosło bardzo szybko (starałem się nie przekraczać 650st) i nie dało się jechać szybciej niż ok90-100km/h (EGT wzrastało tak jak zazwyczaj przy jeździe po autostradzie 140km/h).

Po konsultacji z fachowcem padło wskazanie na kiepskie paliwo lub pompę paliwa/filtr paliwa/itd itp. Tego dnia przejechałem w miarę dynamicznie ponad 200km i nie było żadnych anomalii, w momencie zdarzenia w zbiorniku było ok 1/4 paliwa. Po spokojnym doturlaniu się do Warszawy zajechałem na shella, dolałem 10L 95v-power i dziś rano jeszcze czasem czkał ale po przejechaniu ok 15 km już jedzie dość płynnie bez wyczuwalnych spadków mocy.

Czy ktoś miał już takie przeżycia?

Od generalnego remontu silnika (upg, tłoki itp itd) w czerwcu leje tylko orlenowe 98 i zawsze było ok. Przedwczoraj zatankowałem na Orlenie koło stadionu skry w Warszawie przy trasie łazienkowskiej. Możliwe że zapłaciłem za mieszankę paliwowo-wodną?

Chodzi mi czy silnik benzynowy jest aż tak na to czuły, ale nie wyczuł tego przez 300km =3/4zbiornika tylko dopiero pod koniec? Czy czeka mnie w zgadnij co się zepsuło;/

Forek 2,5XT AT my07

 

Kolejne tankowanie i objawy prawie ustąpiły. Jednak gdy w baku była już tylko resztka paliwa (rezerwa świeciła się od ok10km) znów zaczęło się delikatne szarpanie i wyczuwalny spadek mocy.

Czy przy silnikach subaru (i turbinie) można zastosować stary sprawdzony sposób usuwania wody z paliwa przez dolewkę kilkudziesięciu ml denaturatu?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...