Skocz do zawartości

Trasa Wroclaw - Wawa jak jechać


qba-epp11

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro jadę z Wrocka w kierunku Wawy, a konkretnie do Piastowa pod Pruszkowem.

Ostatni raz jechałem w tamte rejony w 2001, a sporo się pozmieniało od tamtego czasu, i troche dróg zbudowano.

Jaką trasę polecacie by było najszybciej i najwygodniej.

Myślałem żeby z Wro pojechać pod Konin i tam się wbić na A2.

Może jakaś inna opcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłu weekend byłem we Wrocku polecam trasę Wrocław - S8 do końca do Sycowa - z Sycowa na Ostrzeszów - Kalisz - Turek i wjazd na A2 z drogi Turek-Koło. Dalej do końca autostradą. Odcinek płatny to 7,5zł w jedną stronę. Jadąc w miare przepisowo zajmie Ci to około 4 godzin. Mi zajęło około 5,5h, ale w zestawie 7 miesięczne i 2 letnie dziecko to mam cały czas hasła: jeść, pić, siku itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co jechać aż do Sycowa i naddawać trasy??

 

na obwodnicy Oleśnicy jedzcie na Ostrów Wlkp, z Ostrowa do Kalisza i dalej już na autostradę, lepsza i krótsza trasa ;) ja spod znaku Ostrów do Wrocław jeżdzę w około 52min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co jechać aż do Sycowa i naddawać trasy??

 

na obwodnicy Oleśnicy jedzcie na Ostrów Wlkp, z Ostrowa do Kalisza i dalej już na autostradę, lepsza i krótsza trasa ;) ja spod znaku Ostrów do Wrocław jeżdzę w około 52min

 

też tak jechałam ogólnie fajnie się jedzie tylko przed Ostrowem tiry lubią ścinać zakręty i trzeba uważać.

 

Stara trasa przez Wieluń-Bełchatów- Piotrków też teraz fajnie się jedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek jechałem Wro-Wawa (wyjazd o 5 rano) i spowrotem (wyjazd o 14), ale ja pojechałem standardowo, czyli S8/8. Z wyjątkiem usianego fotoradarami (załadowanymi) i terenem zabudowanym odcinka w okolichach Kępna jechało się szybko i sprawnie, nawierzchnia nie chce urwać kół. Przybyło sporo ekspresowych odcinków dwujezdniowych (Wro-Syców, Piotrków Tryb.-Wawa), obwodnice, itp.. Też zastanawiałem się nad Koninem i A2, ale... wygląda na to, że się nie opłaca, bo prawie 3 godziny jedzie się do samego Konina (można 2h i szybciej, ale ja mówię o spokojnej jeździe - ograniczenie+20km/h). Mnie trasa do Wawy zajęła 4.5h :) Aha, jeśli pojedziesz w nocy, to pamietaj o zwierzętach i to nie tylko sarnach, ale i jeleniach, a na trasie do Konina jest ich znacznie więcej... ;)

Edytowane przez Heiner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czterema kopytami podpisuję się pod postem Heinera. Jechałem normalną Ósemką miesiąc temu, z dzieckiem, turbolegacem z przelotem, więc Vmax<110kmh i dojechałem w 4h z Wro do Wawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na zwierzaki uważaj bardzo, bo to sezon taki, że w lesie pustki, nie ma co żreć, więc wychodzą do ludzi... Efekt jest taki, że w listopadzie 2 lata temu trafiłem dzika ~1,5m długości, a weekend później mało co nie rozwaliłem forestera o sarnę. Sarna zginęła 30 sekund później psując samochód jadący w drugą stronę. Rok temu w lutym, na tej samej trasie, 50m przed maską przeleciało stado saren, kolejny Saab przetrwał na szczęście... mogę pisać książkę o zwierzakach na drodze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na zwierzaki uważaj bardzo, bo to sezon taki, że w lesie pustki, nie ma co żreć, więc wychodzą do ludzi... Efekt jest taki, że w listopadzie 2 lata temu trafiłem dzika ~1,5m długości, a weekend później mało co nie rozwaliłem forestera o sarnę. Sarna zginęła 30 sekund później psując samochód jadący w drugą stronę. Rok temu w lutym, na tej samej trasie, 50m przed maską przeleciało stado saren, kolejny Saab przetrwał na szczęście... mogę pisać książkę o zwierzakach na drodze ;)

 

Ja miałem bliskie spotkania (na szczęście bez kraksy) z ekipą dwóch pokaźnych jeleni i stadkiem saren. Całość wyskoczyła mi na tyle daleko że dałem rade wyhamować. Od tego czasu jestem wyczulony na zwierzaki leśne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kilka razy jechałem tą trasę, Wrocław - Syców - Ostrzeszów - Grabów nad Prosną - Błaszki - Warta - Poddębice - autostrada na węźle Wartkowice(4zł). Z przejazdem przez pół Wrocławia rano ok 4-4.5h do świateł przy Połczyńskiej, plus jakieś 30min na ul. Postępu. W to samo miejsce, ale jadąc S8 przez Piotrków Trybunalski wychodziło jakieś 6h...

Edytowane przez siewcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kilka razy jechałem tą trasę, Wrocław - Syców - Ostrzeszów - Grabów nad Prosną - Błaszki - Warta - Poddębice - autostrada na węźle Wartkowice(4zł). Z przejazdem przez pół Wrocławia rano ok 4-4.5h do świateł przy Połczyńskiej, plus jakieś 30min na ul. Postępu. W to samo miejsce, ale jadąc S8 przez Piotrków Trybunalski wychodziło jakieś 6h...

 

Ciekawy wariant. A ile czasu zajęło Ci pokonanie odcinka między Sycowem a Wartkowicami? I czy nawierzchnia nie urywa tam zawieszenia?... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe sprostowanie - nie jedziesz przez Wartkowice, a bodajże w Pradze skręcasz w prawo i wjeżdżasz pod wiadukt. Dalej masz skręt w lewo pod kątem 90 stopni na Wartkowice, a droga główna idzie lekko po łuku - i to nią jedziesz, nie na Wartkowice, dalej po znakach. Ile odcinek zajmuje nie wiem, bo nie zwracałem na to uwagi, a nawierzchnia... Jakoś specjalnie równo to tam nie jest, ale wystarczy, że będziesz mniej więcej patrzył na drogę i nie urwiesz koła ;)

 

A wariant przetrenowany np przez mojego ojca, który spod domu(czyli jakieś ~15km do zjazdu na obwodnicę) do świateł przy Połczyńskiej jedzie jakieś 4-4.5h średnio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie, trasa Wrocław-Wwa zrobiona w święta. Podróż głównie S8 przez Bełchatów. Po remoncie jedzie się elegancko, zero fotoradarów. Jedynie za Bełchatowem do Sycowa trzeba przejechać parę wiosek, ale da się przeżyć. Czas 4.20 z dwoma 10 min. postojami (dzięki szanownej Małżonce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dstaff - uważałbym na twoim miejscu na fotoradary na odcinku przed warszawą (raszyn i okolice) - tam czasami skrzynki bywają uzbrojone. ale generalnie rzeczywiscie jedzie się sprawnie i 4h z hakiem są spokojnie do osiągnięcia, jadąc zasadniczo przepisowo:)

Edytowane przez alphaOne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...