Skocz do zawartości

Subaru vs reszta Świata


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W TopGear dawno temu porównywali elastyczność EVO FQ400 (czy coś w ten deseń) z jakąś wolnossącą popierdółką 75KM czy jakoś tak. Ze względu na turbodziurę EVO oczywiście zostało w tyle... to teraz pytanie, czym wolałbyś wyprzedzać? :D

 

To było Stilo w klekocie chyba 90KM. Evo nie miało szans:)

 

Był też kiedyś test Renault jakieś tam vs STI, po jakimś czasie okazało się, że STI przegrało bo miało mocno przepompowane opony. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo Skoda i fajny się nie łączą w żadnym zestawieniu ;)

 

ja jezdze od miesiaca octavia RS i slowo fajny bardzo pasi do tego auta...

 

Octavia RS to fajny sleeper. Najlepiej jak jest niebieska:) Trzeba wtedy trzymać białą czapkę z daszkiem na podszybiu i wszyscy nam ustępują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdze od miesiaca octavia RS

 

No trudno... co prawda jest nam przykro, ale bywają gorsze rzeczy na tym świecie ;)

 

Tak serio to ja sobie robię jaja, wiem o tym ze jestem mega uprzedzony do Skody i VW i nie mam zamiaru z tym walczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo Skoda i fajny się nie łączą w żadnym zestawieniu ;)

 

ja jezdze od miesiaca octavia RS i slowo fajny bardzo pasi do tego auta...

baedxo fajny samochod jak by tylko mial jskiegos haldexa byl by bardzo wydoko namojej liscie potencjslnych nabytkow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo Skoda i fajny się nie łączą w żadnym zestawieniu ;)

 

ja jezdze od miesiaca octavia RS i slowo fajny bardzo pasi do tego auta...

baedxo fajny samochod jak by tylko mial jskiegos haldexa byl by bardzo wydoko namojej liscie potencjslnych nabytkow.

 

TurdziGT zamontuj sobie alkomat przy klawiaturze i nie pij więcej przed pisaniem postów;)

 

(Bynajmniej nie chodzi mi o RS z haldexem ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo Skoda i fajny się nie łączą w żadnym zestawieniu ;)

 

ja jezdze od miesiaca octavia RS i slowo fajny bardzo pasi do tego auta...

baedxo fajny samochod jak by tylko mial jskiegos haldexa byl by bardzo wydoko namojej liscie potencjslnych nabytkow.

 

TurdziGT zamontuj sobie alkomat przy klawiaturze i nie pij więcej przed pisaniem postów;)

 

(Bynajmniej nie chodzi mi o RS z haldexem ;) )

jak bys czytal uwaznie moje posty to bys wiedzial ze 90% postow pisze z telelefonu a ze smartphony maja za mala klawiatre na moje palce to posty sa jakie sa a nie mam nistety czasu czytac i sprawdzac ich piec razy zanim wysle , pisalem juz o tym z piec razy w watkach w ktorych jestes bardzo aktywny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bys czytal uwaznie moje posty to bys wiedzial ze 90% postow pisze z telelefonu a ze smartphony maja za mala klawiatre na moje palce to posty sa jakie sa a nie mam nistety czasu czytac i sprawdzac ich piec razy zanim wysle , pisalem juz o tym z piec razy w watkach w ktorych jestes bardzo aktywny

Swype/SwiftKey Flow? Może ułatwią Tobie życie a nam czytanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo Skoda i fajny się nie łączą w żadnym zestawieniu ;)

 

ja jezdze od miesiaca octavia RS i slowo fajny bardzo pasi do tego auta...

baedxo fajny samochod jak by tylko mial jskiegos haldexa byl by bardzo wydoko namojej liscie potencjslnych nabytkow.

 

auto jest przenudne do bolu w srodku. z zewnatrz stylistycznie szalu tez nie robi.

jak zastanawialem sie nad nowym autem to bralem pod uwage Octavie RS i Octavie Scout, OBK Diesel i Legacy Diesel.

Postawilem na RS - raz ze tu gdzie teraz mieszkam 4x4 nie jest niezbedne (w zimie ledwo pare dni sniegu) a dwa, poziom wykonczenia Skody i jej relacja ceny do oferowanej jakosci jest rewelacyjny w porowaniu do Subaru... niestety.

w moim przypadku serce chcialo subaru (od dlugiego mi sie marzy subarak) ale zdecydowala ekonomia i rozsadek i serce poczeka az bedzie mnie stac na klasyka STi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bys czytal uwaznie moje posty to bys wiedzial ze 90% postow pisze z telelefonu a ze smartphony maja za mala klawiatre na moje palce to posty sa jakie sa a nie mam nistety czasu czytac i sprawdzac ich piec razy zanim wysle , pisalem juz o tym z piec razy w watkach w ktorych jestes bardzo aktywny

 

Nie wiem czy wiesz ale mamy XXI wiek. Są różne programy rozwiązujące takie problemy. Nie jesteś jedynym który pisze ze smartfonów.

Sprawdź sobie programy napisane przez aflinta.

 

 

 

auto jest przenudne do bolu w srodku. z zewnatrz stylistycznie szalu tez nie robi.

jak zastanawialem sie nad nowym autem to bralem pod uwage Octavie RS i Octavie Scout, OBK Diesel i Legacy Diesel.

Postawilem na RS - raz ze tu gdzie teraz mieszkam 4x4 nie jest niezbedne (w zimie ledwo pare dni sniegu) a dwa, poziom wykonczenia Skody i jej relacja ceny do oferowanej jakosci jest rewelacyjny w porowaniu do Subaru... niestety.

w moim przypadku serce chcialo subaru (od dlugiego mi sie marzy subarak) ale zdecydowala ekonomia i rozsadek i serce poczeka az bedzie mnie stac na klasyka STi :)

 

Czasem rozsądek wygrywa. RS ma też taką zaletę, że Ci sąsiad auta nie porysuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.kolejny widzie co ma nad lozkiem kapliczke Subaru :-)

 

To takie dziwne, że miłośnik Subaru na forum Subaru daje odpór fantazjom miłośników VAG-a. :)

 

Możemy pobiadolić sobie, że najnowsze modele Subaru nie mają już takiej atmosfery, że są za bardzo koreańskie wizualnie, nie mają ramek, nie prowadzą się tak jak kiedyś itp. itd. można by wymieniać w nieskończoność - ale czymś trzeba jeździć. Mają jednak też zalety, są bezpieczniejsze, bardziej komfortowe i ekonomiczne od swoich poprzedników trzeba umieć te zalety dostrzec - moja żona znalazła je w H6, wielu znajduje w Foresterach i Outbackach z boxer diesel. Właściciel Forka nie musi od razu pędzić do salonu Volkswagena i kupować Tiguana bo w nowym Foresterze odkryje ducha Subaru. Dowodem na to jest filmik z trasy terenowej plejad gdzie wszystkie generacje forków pięknie zapieprzają, a błoto i piaski nie stosują segregacji rasowej. Dla fana Subaru lepiej mimo wszystko pozostać przy Subaru niż rejterować w objęcia innych marek i potem wylewać swoje żale i udowadniać sobie i innym, że dokonało się fantastycznego wyboru. Nie jest to producent na miarę VAG-a, który rocznie pokazuje wiele premier, ale XV i BRZ daje nadzieję, że Subaru ciągle potrafi projektować fajne autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy pobiadolić sobie, że najnowsze modele Subaru nie mają już takiej atmosfery, że są za bardzo koreańskie wizualnie, nie mają ramek, nie prowadzą się tak jak kiedyś itp. itd. można by wymieniać w nieskończoność - ale czymś trzeba jeździć. Mają jednak też zalety, są bezpieczniejsze, bardziej komfortowe i ekonomiczne od swoich poprzedników trzeba umieć te zalety dostrzec - moja żona znalazła je w H6, wielu znajduje w Foresterach i Outbackach z boxer diesel. Właściciel Forka nie musi od razu pędzić do salonu Volkswagena i kupować Tiguana bo w nowym Foresterze odkryje ducha Subaru. Dowodem na to jest filmik z trasy terenowej plejad gdzie wszystkie generacje forków pięknie zapieprzają, a błoto i piaski nie stosują segregacji rasowej. Dla fana Subaru lepiej mimo wszystko pozostać przy Subaru niż rejterować w objęcia innych marek i potem wylewać swoje żale i udowadniać sobie i innym, że dokonało się fantastycznego wyboru. Nie jest to producent na miarę VAG-a, który rocznie pokazuje wiele premier, ale XV i BRZ daje nadzieję, że Subaru ciągle potrafi projektować fajne autka.

Ale przyznasz, że pomijając Legacy, OBK i Forka diesla to wybór jest niewielki i jak chcemy fajna benzynę to musimy niestety rejterować do innych marek. Jest jakieś swiatełko w tunelu z Forkiem DiT, ale poczekajmy jeszcze na cenę. Generalnie gama tego co jest warte uwagi w Subaru i ma do tego adekwatna cenę na chwilę obecną jest niestety bardzo uboga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy pobiadolić sobie, że najnowsze modele Subaru nie mają już takiej atmosfery, że są za bardzo koreańskie wizualnie, nie mają ramek, nie prowadzą się tak jak kiedyś itp. itd. można by wymieniać w nieskończoność - ale czymś trzeba jeździć. Mają jednak też zalety, są bezpieczniejsze, bardziej komfortowe i ekonomiczne od swoich poprzedników trzeba umieć te zalety dostrzec - moja żona znalazła je w H6, wielu znajduje w Foresterach i Outbackach z boxer diesel. Właściciel Forka nie musi od razu pędzić do salonu Volkswagena i kupować Tiguana bo w nowym Foresterze odkryje ducha Subaru. Dowodem na to jest filmik z trasy terenowej plejad gdzie wszystkie generacje forków pięknie zapieprzają, a błoto i piaski nie stosują segregacji rasowej. Dla fana Subaru lepiej mimo wszystko pozostać przy Subaru niż rejterować w objęcia innych marek i potem wylewać swoje żale i udowadniać sobie i innym, że dokonało się fantastycznego wyboru. Nie jest to producent na miarę VAG-a, który rocznie pokazuje wiele premier, ale XV i BRZ daje nadzieję, że Subaru ciągle potrafi projektować fajne autka.

 

Ale przyznasz, że pomijając Legacy, OBK i Forka diesla to wybór jest niewielki i jak chcemy fajna benzynę to musimy niestety rejterować do innych marek. Jest jakieś swiatełko w tunelu z Forkiem DiT, ale poczekajmy jeszcze na cenę. Generalnie gama tego co jest warte uwagi w Subaru i ma do tego adekwatna cenę na chwilę obecną jest niestety bardzo uboga.

 

Oboje macie rację. Nie jest tragicznie jakby co poniektórzy by chcieli ale kilku spraw brakuje w ofercie. Niecierpliwie czekam aż przejadę się nowym DiT:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybór jest niewielki i jak chcemy fajna benzynę to musimy niestety rejterować

 

Taki w niszy los Subaru,

Gdy z kołchozu durni paru,

Normy spalin nam winduje,

Własny wyrób supportuje.

 

Sami żeśmy to sprawili,

Gdyśmy nazbyt chciwi byli,

Gdy wolności penetracje,

Opchnęliśmy za dotacje.

Edytowane przez Urabus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie Forka DIT to wiadomo że będzie kosztował więcej niż 2.5XT ( 46 -48k euro ) więc nie ma na co czekać tylko szykować ok. 180k pln.

 

Jeśli tak będzie jak przypuszczasz,to ja choć jestem fanem Subaru i chyba nim pozostanę nie widzę szans na popularność tego konkretnego modelu.To byłaby cena z kosmosu.Mój kolega wynegocjował podobną cenę w BMW za X3-kę z Xdrive z silnikiem 2.0D 184KM z genialnym automatem,full opcje z navi i bocznymi kamerami z pakietem M-cośtam.

Mój Legacy z którego jestem naprawdę niezmiernie zadowolony ma wartość ok.164Kzł. ja kupiłem z wyprzedaży rocznikowej za ok 135K zł. i to uważam za adekwatną cenę za ten samochód.

Moim zdaniem ForesterDIT w max. opcji powinien kosztować nie więcej niż 150Kzł podobnie jak Volvo V40CC 245KM AWD+automat+genialny wygląd ,trochę słabszy napęd i świetne wykończenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, litości. Przestańcie już obrzydzać mi subaru. Ja osobiście jestem zadowolony z zakupu, podobnie jak większość forumowiczów. Najaktywniejsi jednak na tym forum są malkontenci i zwolennicy innych marek. Mi osobiście może by to zbytnio nie przeszkadzało ale gdy podaję znajomym adres tego forum żeby dowiedzieli się więcej na temat marki, której nie znają to cytują mi wasze uwagi i nie wierzą, że z subaru można być zadowolonym. Poza tym jesteśmy wszyscy gośćmi (współgospodarzami) SIP.

A poza tym wszystkiego najlepszego w Nowym Roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wierzą, że z subaru można być zadowolonym

 

Nie jest sztuką sprzedać Klientowi samochód - sztuką jest sprzedać mu samochód z którego będzie zadowolony.

Żadna marka nie oferuje modelu/pojazdu, który spełniałby oczekiwania wszystkich (tautologia :-)), niektóre wręcz oferują rozwiązania skierowane do bardzo wąskiej grupy potencjalnych nabywców. SIP jako jedyny importer pozwala na swoich łamach publikować różne opinie na różne sprawy. Jeżeli któś oczekuje od swojego wymarzonego pojazdu parametrów jarisa nie należy mu oferować estiaja i na odwrót; zfiksowany na najwyższym modelu merca nie będzie zadowolony z trezii (przerysowanie:-)) Jeżeli ktoś ma kupić subaru i być wściekłym i nieszczęśliwym z tego powodu wypisując i opowiadając gdzie się da i jak się da jak to mocno się zawiódł, czy nie lepiej uczciwie zaproponować inny wybór?

 

Najaktywniejsi jednak na tym forum są malkontenci i zwolennicy innych marek

 

Cóż należało by to poprzeć jakimiś zestawieniami, ale:

 

Przemeq

 

42

Dołączył 13-kwiecień 04

Użytkownik · 20521 postów

  • photo-47.jpg?_r=0
    • user_add.png
    • email_open.png
    • page_topic_magnify.png

    Azrael

     

    0Dołączył 15-styczeń 03

    Użytkownik · 19447 postów [*]photo-thumb-46.gif?_r=0

    • user_add.png
    • email_open.png
    • page_topic_magnify.png

    Than_Junior

     

    16Dołączył 14-styczeń 03

    Użytkownik · 13295 postów [*]photo-193.jpg?_r=0

    • user_add.png
    • email_open.png
    • page_topic_magnify.png

    WRC fan

     

    0Dołączył 15-listopad 03

    Użytkownik · 13059 postów [*]photo-thumb-416.gif?_r=0

    • user_add.png
    • email_open.png
    • page_topic_magnify.png

    aflinta

     

    31Dołączył 17-listopad 04

    Moderator · 11824 postów [*]photo-2393.jpg?_r=0

    • user_add.png
    • email_open.png
    • page_topic_magnify.png

    szubaru

     

    46Dołączył 12-listopad 07

    Moderator · 11579 postów [*]photo-thumb-1436.jpg?_r=1352140561

    • user_add.png
    • email_open.png
    • page_topic_magnify.png
    • picture.png

    Hogi

     

    23Dołączył 24-wrzesień 06

    Użytkownik · 11548 postów [*]photo-thumb-2614.png?_r=1356099763

    • user_add.png
    • email_open.png
    • page_topic_magnify.png

    Aga

     

    97Dołączył 05-luty 08

    Moderator · 11339 postów [*]photo-thumb-2795.jpg?_r=0

    • user_add.png
    • email_open.png
    • page_topic_magnify.png
    • picture.png

    BartZ

     

    73Dołączył 15-kwiecień 08

    Użytkownik · 10519 postów

Taki prosty zrzut z najaktywniejszych chyba nieco burzy taki obraz.

Edytowane przez Grzegorz Magdziarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...