Jump to content

Narty-w Polsce,Czechach, na Słowacji-blisko !!!

Recommended Posts

Witam - poszukuję miejscówki na narty.Sprawa niby prosta, bo przecież wystarczy ciepła chatka,pełno śniegu,grzaniec i już jest fajnie.Ale ...

Prosze o pomoc w znalezieniu blisko: Polska,Czechy,Słowacja miejsca, hotelu gdzie można pojeździć na nartach a przy okazji aby był jeszcze basen lub aquapark itp. Fajnie jest zająć czymś dzieciaki po południu. No właśnie i było by fajnie gdyby obiekt był właśnie z atrakcjami dla dzieci: jakiś plac zabaw itp. Blisko wyciąg, szkółka narciarska. Jest coś takiego ?

http://www.istebna.org/ (nowy kompleks. jego pierwsza zima) i obok tego (1 minuta samochodem albo 5 pieszo) http://www.zlotygron.pl/ (otwarte w zeszłym tygodniu, podobno najnowocześniejsza kanapa w Polsce).

A jakbyś wolał coś innego to 2 minuty od tego są domki: http://domki-istebna.pl/

Edited by sk4000

Polecam Gliczarów.

Na miejscu coprawda niezbyt długi wyciąg ok.600m "U Steni" z fajną knajpą,ale za to zupełnie bez kolejek.

Miejscowość ok.5 km. od Bukowiny T. z przepięknym widokiem na Tatry,trzeba tylko na rondzie jechać w górę na Gliczarów.

W Bukowinie jak wiadomo SPA ze żródeł termalnych,również zimą wypływamy na dwór.

@@wojtas., masz moze jeszcze miejsca na sylwestra?

jest juz snowpark?

Niestety ale pokoje na sylwestra już dawno sprzedałem i wolne pokoje mam dopiero po nowym roku.

Co do snowparku to coś się zaczęło,ale musiałbym się dowiedzieć o szczegóły,wiem że tradycyjnie z rynną jest problem.

Edited by wojtas.

Polecam Chopok: http://www.jasna.sk/pl/strona-glowna/

ośrodek narciarski na prawie alpejskim poziomie. Jestem pod wrażeniem ile Słowacy tam zainwestowali i ciągle inwestują.

Na popołudnia jest Tatralandia - bardzo fajny aquapark, Liptovskim Mikulaszu knajpy z super jedzeniem, tor gokartowy, a nawet dwa :twisted: , jaskinie do zwiedzania (nie jestem pewien czy otwarte w zimie). Generalnie bardzo lubię tam jeździć :idea:

Sorrki ale Zieleniec jest mega słaby :( Stoki o takiej długości że robisz 3 skręty i już jesteś na dole. Zdecydowanie bardziej polecam Czechy.

To prawda i jest to kwestia nie do przeskoczenia bo tak nas natura obdarzyła :(

Atutem jest to że często wychodząc z hotelu ,pensjonatu jesteś praktycznie na stoku. :P

mimo wszystko zapraszam

Polecam Zieleniec http://zieleniec.pl/

z noclegami zapraszam do mnie. ;):P

Ja Zieleniec bardzo lubię ale to też z innych powodów niż tylko narciarskie: blisko,dobry dojazd, smaczne jedzenie w restauracjach, całkiem fajny basen ale troche chłodnawa woda bywa itp. Generalnie dla mnie bardzo OK.

Tez polecam. Co prawda bylem tam 5 lat temu ale juz wtedy bylo ekstra.

Chyba najfajniejsze miejsce na nocną jazdę w mojej okolicy.

Na dzień świetny jest kameralny: http://www.skiricky.cz/ . Nie wiem jak after, nie korzystałem, blisko mam.

Jeżdżę 12 lat na nartach , bawię się w freestyle, rodzinka śmiga normalnie i co roku uderzamy na Chopok na słowację.

Według mnie najlepsze miejsce , w tym roku dwa nowe wyciągi , duży kompleks narciarski, kanapy 6 os zamykane , dużo tras , wieczorem baseny termalne , spanie w domkach koło term w bardzo dobrych warunkach.

Codziennie autobus na stok, bądź samochodem 6 km pod wyciąg ;) POLECAM

W PL wszystkie te Jaworzyny , Białki , Słotwiny , Wierchomla i reszta oklepanych rzeczy szału nie robi, ale zależy kto czego szuka. Najważniejsze sprawdzić warunki przy naszym klimacie...

Rokytnice :) Podoba mi się, bo jedzie się wyciągiem wysoko na górę, gdzie są już naprawdę zimowe warunki, a stok jest dość stromy. Dla mnie to taka lepsza Czarna Góra... :)

Nowe prawo jazdy

Ja bym dopisał jeszcze Jańskie Łaźnie :rolleyes:

Send with my HTC Sensation XL

Jeżdżę 12 lat na nartach , bawię się w freestyle, rodzinka śmiga normalnie i co roku uderzamy na Chopok na słowację.

Według mnie najlepsze miejsce , w tym roku dwa nowe wyciągi , duży kompleks narciarski, kanapy 6 os zamykane , dużo tras , wieczorem baseny termalne , spanie w domkach koło term w bardzo dobrych warunkach.

Codziennie autobus na stok, bądź samochodem 6 km pod wyciąg ;) POLECAM

W PL wszystkie te Jaworzyny , Białki , Słotwiny , Wierchomla i reszta oklepanych rzeczy szału nie robi, ale zależy kto czego szuka. Najważniejsze sprawdzić warunki przy naszym klimacie...

Daj namiar na Priv

• 2 weeks later...

Rokytnice :) Podoba mi się, bo jedzie się wyciągiem wysoko na górę, gdzie są już naprawdę zimowe warunki, a stok jest dość stromy. Dla mnie to taka lepsza Czarna Góra... :)

Nowe prawo jazdy

W Rokytnicach 2 tygodnie temu, w polowie stoku, na lesnej drodze stał czerwony lanos STI. Chyba nigdy wczesniej zadne inne Subaru mnie tak nie zaskoczylo ;)

A czy Rokytnice sa lepsze od Czarnej Gory? Nasza polska Czarna Góra moim zdaniem ma lepsza infrastrukturę, lepiej przygotowane stoki i bardziej zróżnicowane. Pod warunkiem, że jest śnieg, a z tym szału nie ma w Naszej części Europy...

Macie może jakieś fajne mety w Wiśle? Cel rzecz jasna narty ale bez obsesji ;)

Macie może jakieś fajne mety w Wiśle? Cel rzecz jasna narty ale bez obsesji ;)

sory,miałem zapytać o Krynice a nie wiem czemu zapytałem o Wisłe? :(

Słowacja - polecam hotel FIM - w Demanowskiej Dolinie, przy Chopoku.

Ceny bardzo rozsądne, hotelik w porządku, jest mały basenik i inne atrakcje - virowa wanna (po naszemu jaccuzi) i inne.

Niedaleko (stosunkowo) do Basenovej albo Tatralandii.

Byłem 2 razy, sprzedałem namiar znajomym i jeżdżą od 3 lat :)

Z ciekawostek - oprócz standartowego pokoju można za niewielką dopłatą wynająć fajny apartament - 2 poziomy, w łazience wanna z jacuzzi, w salonie na dole kominek (drewno codziennie przynosi obsługa) - bardzo fajna opcja :)

Wyżywienie - my wybieraliśmy opcję HB - śniadanie i obiado-kolacja.

Polecam Chopok: http://www.jasna.sk/pl/strona-glowna/

ośrodek narciarski na prawie alpejskim poziomie. Jestem pod wrażeniem ile Słowacy tam zainwestowali i ciągle inwestują.

Na popołudnia jest Tatralandia - bardzo fajny aquapark, Liptovskim Mikulaszu knajpy z super jedzeniem, tor gokartowy, a nawet dwa :twisted: , jaskinie do zwiedzania (nie jestem pewien czy otwarte w zimie). Generalnie bardzo lubię tam jeździć :idea:

Tor gokartowy - mi bardzo podpasował dwupoziomowy :) I białe STi stojące przed wejściem - chyba wyposażenie tego interesu.

Ciekawie tam też powinno być latem - odkryty tor niby crossowy z wózkami typu buggy .

Edited by MForbi