Skocz do zawartości

Forester 2,5 XT MY05 jakie mocniejsze turbo? czy wtryski 850cc


bambino5

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 218
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dla mnie najpiękniejsze do forysia są te z STI 08/09.

Ciekawy jestem , czy da się je w końcu zamontować , no i ile mogą kosztować? A cha, i co z boczną poduszką ? Czy na Europę te fotele były z boczną poduszką ?

 

ale trafiłeś

właśnie kupiłem takie, europa, z poduszką i to tego podgrzewane :D

dzisiaj będę dokładnie przymierzał, ze wstępnych oględzin widać, że trzeba przerabiać trochę przednie mocowania

nie wiem jeszcze jak z grzaniem foteli, chociaż widać że wtyczki są identyczne (podobne)

inną sprawą jest uchwyt do pasów ten przy fotelu, gdyż wtyczka od Forka jest szersza... :o

 

dokładnie te :

 

Ja jednak wolałbym te z wyhaftowanym napisem RECARO :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najpiękniejsze do forysia są te z STI 08/09.

Ciekawy jestem , czy da się je w końcu zamontować , no i ile mogą kosztować? A cha, i co z boczną poduszką ? Czy na Europę te fotele były z boczną poduszką ?

 

ale trafiłeś

właśnie kupiłem takie, europa, z poduszką i to tego podgrzewane :D

dzisiaj będę dokładnie przymierzał, ze wstępnych oględzin widać, że trzeba przerabiać trochę przednie mocowania

nie wiem jeszcze jak z grzaniem foteli, chociaż widać że wtyczki są identyczne (podobne)

inną sprawą jest uchwyt do pasów ten przy fotelu, gdyż wtyczka od Forka jest szersza... :o

 

dokładnie te :

 

Ja jednak wolałbym te z wyhaftowanym napisem RECARO :D

 

no tak, tylko że 4tyś, plus obszycie - to koszty za które można usprawnić auto w ilość KM (np turbo hybrydowe)

tutaj mamy fotele za ćwierć tej ceny, a resztę będziemy zbierać na wizytę w NS :biglol::yahoo:

 

 

podziękował :D

 

muszę jeszcze na wszelki wypadek dokładnie przetłumaczyć stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tak, tak, tak :yahoo:

 

 

przymierzałem dokładnie i do tuningu jest tylny boczny uchwyt :huh: (ten który idzie na tunel) reszta pasuje idealnie,

druga opcja widoczna na w/w forum z linka - to przełożyć mocowanie ze starego fotela i wtedy mamy gotowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie

albo obszyję przednie w komplecie to kanapy tylnej

albo sprzedam/zamienię tył i wtedy obszyję całość

 

a komplet foteli u mnie tzn przód i tył, dostał jakieś 3mce temu nową jasną wentylowaną alcantarę, także ktoś miałby idealny komplet do swojego Forka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przymierzałem dokładnie i do tuningu jest tylny boczny uchwyt :huh: (ten który idzie na tunel) reszta pasuje idealnie,

druga opcja widoczna na w/w forum z linka - to przełożyć mocowanie ze starego fotela i wtedy mamy gotowe ;)

 

P&P :-)

Wiesz, że ten tylny boczny uchwyt w trakcie wypadku jest najmocniej obciążony? Z racji bliskości zamka pasa... Może jestem upierdliwy, ale zawodowo zajmuję się projektowaniem foteli pod kątem bezpieczeństwa i jak widzę totalną beztroskę w tym temacie na forum, to po prostu mną trzęsie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przymierzałem dokładnie i do tuningu jest tylny boczny uchwyt :huh: (ten który idzie na tunel) reszta pasuje idealnie,

druga opcja widoczna na w/w forum z linka - to przełożyć mocowanie ze starego fotela i wtedy mamy gotowe ;)

 

P&P :-)

Wiesz, że ten tylny boczny uchwyt w trakcie wypadku jest najmocniej obciążony? Z racji bliskości zamka pasa... Może jestem upierdliwy, ale zawodowo zajmuję się projektowaniem foteli pod kątem bezpieczeństwa i jak widzę totalną beztroskę w tym temacie na forum, to po prostu mną trzęsie...

 

powiem tak :

w maju zostanę ojcem - także bezpieczeństwo mojej rodziny i jak i moje, jest dla absolutnym priorytetem !!!

dlatego mówiąc o tuningu uchwytu, mam na myśli, solidny i fachowo zrobiony uchwyt, z grubego i mocnego np płaskownika, który moim zdaniem będzie tylko lepszy niż cieńszy oryginał i oczywiście tu nie można się pomylić, z tego względu, że po prostu fotel nie będzie pasować :mellow:;)

albo wybiorę 2 opcję, czyli przełożę stare mocowanie fotela, które będzie pasowało idealnie do fotela STI i siedząc bezpiecznie i wygodnie, będę cieszył się z właściwości Subaru :thumbup:

 

 

PS w żadnym stopniu nie odbieram Twoich wypowiedzi ani uwag - jako upierdliwych, cieszę się że czuwają nad nami fachowcy !

Edytowane przez KACPERO_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niedługo będe robił tył wiec zdam relacje.

 

mam w komplecie skóry tył od wrx combi wiec super

 

sam kształt skór jest taki sam. Inne są mocowania tylnych zaczepów i nieco nie pasują. Same kształy to tosano. Kanapa pasuje w95% bo w impreze jest takie żelastwo wzdłuż siedzeń a w forku nie i przez to dół gąbki jest inaczej wyprofilowany i dupa jakoś zjeżdzą. Plecy w forku się ładnie łączą z podłągą w imprezie jest jakaś wiaocha, kończy się materiał i tyle. środkowy zagłówek ma inny rozstaw i wogóle zagłówki w wrx combu to jakieś nieporozumienie. Mają ba nie maja regulacji więc zastawiam forkaowe bo są dłuższe te pręty. Aby nie była druciarna a full profeska kupiłem od forka drugą kpl kanapę ale szmacianą. Wywalę szmaty, plecy przeszyję, tapicer ładnie załata mi otwór nie pasujący z zagłówka wrx (nie będzie tego widać przy opuszczonym zagłówku) przeszyje plecy doszyje łatki boczne (o ile trzeba) w kanapie (nacięcia aby ten pręt z imprezy się zmieścił) i będze perfect. Skóra ta z dziurkami wg mnie jakościowo jest bardzo doba. Nie jest tak śliska jak ta w tych najfajnieszych forkowych fotelach, gest gruba no i perforowana.

 

same rozmiary gąbek od strony siedzisk i oparć są takie same.

 

tak to będzie mniej więcej wyglądać

 

IMAG0987.jpg

IMAG0988.jpg

 

jak dla mnie bomba!

 

Pozdrawam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bambino5 jak tam? coś dalej działasz w temacie?

@bambino5 jak tam? coś dalej działasz w temacie?

 

Witam.

 

Koledzy mój wątek został rozwiązany:)

 

Po przeanalizowaniu wielu postów i rad zakupiłem nowego Potworka...,, Skwary" hmmm...tak nie powinno się nazywać się teraz to auto. Po Skwarze została tylko buda:) reszata w tym serce zupełnie nowe..by Jaro. Nie mam żadnych dylematów i pytan...jak na razie, ale na pewno z czasem się pojawią...no chyba,żeby buda się tak nie bujała:)

 

Ps. Dziękuje za pomoc,cierpliwość i moje ,,pytania" wszystkim forumowiczom, naprawdę miałem kilka aut...ale tak fajnych ludzi nigdzie nie spotkałem. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bambino5 jak tam? coś dalej działasz w temacie?

@bambino5 jak tam? coś dalej działasz w temacie?

 

Witam.

 

Koledzy mój wątek został rozwiązany:)

 

Po przeanalizowaniu wielu postów i rad zakupiłem nowego Potworka...,, Skwary" hmmm...tak nie powinno się nazywać się teraz to auto. Po Skwarze została tylko buda:) reszata w tym serce zupełnie nowe..by Jaro. Nie mam żadnych dylematów i pytan...jak na razie, ale na pewno z czasem się pojawią...no chyba,żeby buda się tak nie bujała:)

 

Ps. Dziękuje za pomoc,cierpliwość i moje ,,pytania" wszystkim forumowiczom, naprawdę miałem kilka aut...ale tak fajnych ludzi nigdzie nie spotkałem. Pozdro

 

to grubsze staby, pisałem ci na PW

można jeszcze zrobić z tyłu negatyw, ale to dla lepszego prowadzenia auta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam wrażenie, ze nawet przy 230konikach i seryjnym zawieszeniu skręt w jedną stronę, to jeszcze do przeżycia. Ale na przykład w lewo, a potem od razu w prawo... Uuu, są emocje :D

Ostatnio miałem lewo-prawo potem prawo-lewo na seryjnym zawiasie. Niestety, gdyby mi się koło podniosło, to by Furyster nie stał w warsztacie. A wszystkiemu winna Blue Laguna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bambino5 jak tam? coś dalej działasz w temacie?

@bambino5 jak tam? coś dalej działasz w temacie?

 

Witam.

 

Koledzy mój wątek został rozwiązany:)

 

Po przeanalizowaniu wielu postów i rad zakupiłem nowego Potworka...,, Skwary" hmmm...tak nie powinno się nazywać się teraz to auto. Po Skwarze została tylko buda:) reszata w tym serce zupełnie nowe..by Jaro. Nie mam żadnych dylematów i pytan...jak na razie, ale na pewno z czasem się pojawią...no chyba,żeby buda się tak nie bujała:)

 

Ps. Dziękuje za pomoc,cierpliwość i moje ,,pytania" wszystkim forumowiczom, naprawdę miałem kilka aut...ale tak fajnych ludzi nigdzie nie spotkałem. Pozdro

 

Grubszy stab, zresztą już wspominałem o tym. Albo jakiś Tein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...