Jump to content

IMPREZA GD sedan - jaki bagażnik dachowy?

Dyziek
 Share

Recommended Posts

Hejka!

Przymierzam się do kupna takiej imprezy i tak sobie myślę...

W kombiaku są relingi więc problemu nie ma ale jak to wygląda w sedanie?

Są dostępne jakieś bazowe bagażniki? Myślę o czymś tańszym... niekoniecznie Thule :)

Latem czesto wożę rowery, zimą narty więc belki na dachu to raczej mus...

Macie jakieś propozycje bo puki co na alle niewiele widzę :/

Edited by Dyziek

Też od pewnego czasu drążę ten temat i z tego co widzę to chyba tylko Thule. Reszta daje słabą jakość co z szybami bez ramek (podobno) wiąże się obiciem szyb i permanentnym przeciągu. Chyba lepiej nie ryzykować, bo jak to mówią - oszczędny dwa razy płaci.

Niestety "u Nas" tylko Thule...W usa są inni producenci...Yakima np. je robi...NAPISZCIE CHOPAKI DO KOLEGI KRISS88...On ma dokładnie to o co pytacie...plus owiewke na taki bagażnik bagażnik -ściągnięte wszystko z ebay.com (usa)...Tylko chyba w blobie...Nie znam się...Ale bagażnik Ma i zapewne pasuje i do bug'a i do blob'a... :P

ja kupiłem thule i jestem zadowolony, rowery wożę, z boksikiem na dachu - trasa Ukraina -Rumunia - Bułgaria, zero problemów, warto tylko zainwestować w lepsze poprzeczki, kwadratowe wyją jak diabli, zestaw można samemu skompletować na stronce thule

@@WueM, owiewkaYakima (oczywiście nie oryginalna) czekała na założenie w wannie i się nie doczekała... więc może tutaj będzie :]

Ogólnie nie ukrywam, że wolałbym cos tańszego niż komplet z USA :)

@@oki33200, Pamiętasz jaki był koszt... tak orientacyjnie, samego bazowego bagażnika...

A nie ma czegość innej marki godnego polecenia?

W poprzedniej imprezie miałem bazowe belki na relingi - za 190 zeta... wyglądem nie odbiegało od lepszych marek, jakościowo też nie mozna mieć zastrzeżeń... Z 2 rowerami na dachu przejechaliśmy w poporzek Polskę i nie zawsze pamiętałem, żeby nie naparzać :] a nic nie zgubiłem ;)

Edited by Dyziek

Kriss dał 350$ czyli nie aż tak dużo jak za bagażnik relingi uchyty na narty/roer...zamki stopy no i owiewkę yakima...Ja sam się napaliłem i wtedy i teraz..Tyle, że teraz...Nie mam nawet autka :D

Też szukałem, kombinowałem i wyszło jak poniżej:

podstawki thule plus rynny, jakies no name. Calosc - okolo 800 PLN rok temu na wiosne. Dwa pełne sezony latem z rowerami przelatane bez problemu. Zimą nie testowane.

• 3 weeks later...