Skocz do zawartości

WRX 2002 po remocie silnika jakie ciśnienie oleju.


ziarus007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam silniczek przeszedł kapitalny remont , tanio nie było :)

A więc tak

szlif i osiowanie bloku

nowy wał korbowy

panewki acl race

korby sti

tłoki mahle

pompa o zwiększonej wydajnosci

no oczywiście obróbka głowic

 

I teraz mam pytanie jakie powinno być ciśnienie oleju na zimnym i rozgrzanym silniku na wolnych obrotach i 3000 tys obr/min

dodam po remoncie mam przejechane 1500km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimny olej,wolne obroty-ciśnienie oleju 6-7 bar.

Przy 3000obr. nie wiem,nie kręcę tak silnika na zimnym oleju. :P

Temp.oleju 80-85 st.C:

-wolne obroty-ok.-min1,8-2bary-uzależnione jakiego oleju używasz czy-5W30,5W40 czy wyższych lepkości

-przy 3000 obr. powinno być ok.4,5-5 bara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej jaki mam zalany to VALVOLINE VR1 RACING 10W60 a cisnienie jakie mam to zimny sinik wolne obroty 7-8 bara a przy temp oleju 100 stopni ok 3 barów

przy 3000 obr olej 100 stopni ciśnienie 6-7 barów tylko sie zastanawiam czy przypadkiem nie za wysokie :) bo w suprze na gorącym mam ok 3 barów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zimny sinik wolne obroty 7-8 bara a przy temp oleju 100 stopni ok 3 barów przy 3000 obr olej 100 stopni ciśnienie 6-7 barów

Witam serdecznie

W rajdówce STI przy oleju Millers 10W50 i wydajniejszej pompie mam podobne parametry . Natomiast w seryjnym WRX 06 przy oleju 5W50 mam na wolnych obrotach i zimnym oleju 6 bar i na rozgrzanym 2 bar .Na rozgrzanym przy 3000 obr. 6 bar.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm,ja doładowania to dopiero używałem po przejechaniu ok.2000km i to cieniutko bo nie przekraczało 0,5 bara.

Cały proces docierania to 3000km,zmiana oleju na docelowy,mapa i dopiero but.

A tu już widzę wlany olej docelowy,ciut "ciężki" jak na docieranie.

Mapę sprawdź chociaż,jak już uznasz docieranie za zakończone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale u mnie jest ten problem ze przy przyspieszaniu nawet przy 2500obr ma ok 1.1 bara i tak bardzo delikatnie do tej pory jeżdżę bo chyba 4000 obr nie przekroczyłem a na zimnym nawet 2500

To jest właśnie Twój problem.Zaręczam Ci że można dojść do 5000 obr. bez doładowania,upierdliwe i niesamowicie wkurzające ale możliwe. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Ci nikt nie zmienił mapy na "docieranie"

jak kierowca "wie co robi" to nie potrzeba zmieniać mapy na docieranie :P

 

Zaręczam Ci że można dojść do 5000 obr. bez doładowania,upierdliwe i niesamowicie wkurzające ale możliwe.

można ... a nawet trzeba w czasie docierania jeździć z różnymi obrotami silnika, byle bez nadmiernego obciążania ...

 

Ja podobnie jak @@cybel przez 3k po remoncie jeździłem wolnossącym wrx'em, dopiero po zakończeniu całej "procedury" przy docieraniu, po remapie, przypomniałem sobie jak turbo przyspiesza ... warto było czekać :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że jak już nie jeden powiedział impreza nie jest szybkim samochodem a wręcz wolnym :biglol: ale ale bez doładowania to naprawdę nie jedzie , może się na mnie obrazicie ;) ale prawdę mówiąc mimo tego ze sam jestem posiadaczem imprezy to wiem ze zwykły golf czy tym podobne auto z silnikiem 1.8 turbo zrobione do 400km nakładem może 8tys zł objeżdża każdego STI ze startu do 200km/h a takich przeróbek niskobudżetowych jest naprawdę dużo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mówię o takich ok 400km , wiem że są takie co mają po 500-600km ale jaki budżet trzeba mieć aby to uzyskać a mój kolega władował w golfa4 z silnikiem 1.8 turbo ok 10000zł ma 430km i 480nm do 100km/h robi ok 4s . Auto z przeróbkami kosztowało może 20 tys zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...