Skocz do zawartości

Legacy pytanie o kufer


Wielki Szu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Szymon  :)  To z takimi wymiarami będzie wszystko grać nawet jak młodemu kupię większy wózek. Teraz tylko znaleźć dobrze utrzymanego Legasia, na oku mam ten egzemplarz otomoto.pl/subaru-legacy-iv-130-tys-pelny-serwis-C35563298.html czekam tylko na odpowiedź z serwisu z Niemiec czy historia pojazdu prawdziwa jeśli tak to mam nadzieję że wkrótce pochwalę się nim na forum  :D

 

Oczywiście w roczniku 2004 nie było 164KM tylko 138KM oraz nie 2,5L tylko 2.0L,

 

:o w ogóle nie było 2.5L w 2004 roku, bo jest kilka ogłoszeń z takimi silnikami ? Czy ja źle zrozumiałem Twoją odpowiedź..

Jeśli chodzi o ten: otomoto.pl/subaru-legacy-2-0-kombi-C35512236.html VIN: JF1BP5LK45G021523 - 2 właściciel, salon Polska

VIN tego ogłoszenia wskazuje na silnik EJ202 czyli 138KM, a kod wyposażenia to ECXZ co świadczy dobitnie, że jest to samochód na rynek EU (LH). Niestety Jeżeli chodzi o wyposażenie to literki XZ mają bardzo niemiły wydźwięk. Pod "X" kryje sie "Nothing", a pod "Z" kryje się klimatyzacja i boczne poduszki (w oparciach przednich foteli). Jednym słowem - golas.

Co do wersji silnikowych - 2,5 w roku 2003-2005 owszem występował z mocą 165KM. Wymiary bagażnika widzę podał już Szymon. Tego w Lublinie na Północnej już dzisiaj nie zdążyłem obejrzeć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz w dziale sprzedam, są tam chyba 3 gacki kombi

Zawsze to pewniejsze źródło ;)

Wszystko fajnie tylko to silniki DOHC a to u mnie wiąże się z coroczną regulacją zaworów i dość sporym kosztem z tego co wiem...  :(  a wolałbym zainwestować to w remont domu  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Popatrz w dziale sprzedam, są tam chyba 3 gacki kombi

Zawsze to pewniejsze źródło ;)

Wszystko fajnie tylko to silniki DOHC a to u mnie wiąże się z coroczną regulacją zaworów i dość sporym kosztem z tego co wiem...  :(  a wolałbym zainwestować to w remont domu  ;)

 

Jeżeli myślisz o LPG i masz zamiar robić 50kkm rocznie to faktycznie taniej wyjdzie kupić SOHC. Z drugiej strony, jak zaoszczędzisz na Pb (jak dobrze liczę) przez 50kkm przebiegu 4600, to i zawory można przeżyć za 1000zł. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli myślisz o LPG i masz zamiar robić 50kkm rocznie to faktycznie taniej wyjdzie kupić SOHC. Z drugiej strony, jak zaoszczędzisz na Pb (jak dobrze liczę) przez 50kkm przebiegu 4600, to i zawory można przeżyć za 1000zł.  :)

Robię 25 kkm rocznie czyli w moim przypadku regulacja co 2 lata? Bo oczytałem się że trzeba robić co 20 kkm regulację i koszt sięga nie 1000 tylko 2000 zł ... ??

Edytowane przez staszq2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli myślisz o LPG i masz zamiar robić 50kkm rocznie to faktycznie taniej wyjdzie kupić SOHC. Z drugiej strony, jak zaoszczędzisz na Pb (jak dobrze liczę) przez 50kkm przebiegu 4600, to i zawory można przeżyć za 1000zł.  :)

Robię 25 kkm rocznie czyli w moim przypadku regulacja co 2 lata? Bo oczytałem się że trzeba robić co 20 kkm regulację i koszt sięga nie 1000 tylko 2000 zł ... ??

 

Czyli regulacja co 2 lata. Koszt uszczelek 2x pokrywa zaworów - 48zł/szt. 4x świecy - 12zł/szt. 10x śruba pokrywy zaworów - 9zł/szt. (to jest rozbój w biały dzień, bo w US są po 0.26-0.27$/szt.). Do tego robocizna w zależności od fantazji i umiejętności fachowca. W SOHC przy odrobinie sprytu ogarniesz samodzielnie. W DOHC niby też sie da, ale ja już swojej zgrabnej jak bochen chleba, rączki nie zmieszczę między podłużnicę a pokrywę zaworów. I dodatkowo nie śrubki tylko płytki regulacyjne (też nie tanie ~ 30zł/szt) + więcej podkładek pod śruby pokrywy zaworów (o ile mnie pamięć nie myli to 16 zamiast 10szt.) + plus oczywiście rozmontowanie całej klawiatury, pomierzenie luzów i dobranie płytek - zabawy od cholery, więc cena też wzrasta kilka razy... Ale serwisy z czegoś muszą żyć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...