Skocz do zawartości

Legacy pytanie o kufer


Wielki Szu

Rekomendowane odpowiedzi

W katalogu niemieckim doczytałem, iż I gen ma 700 litrów pojemność /nach VDA-norm/ do krawędzi okna a po sam dach 1550 litrów

 

poszukując dalej :)

 

Kombi 1 Gen :icon_arrow:

Kofferraum/Gepackraum Liter(gemessen bis fensterunterkante nach vda norm)- 420/700

 

2 gen :icon_arrow:488/700

 

według tych samych norm

Edytowane przez okeyten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam forumowiczów.

Nie chcę zakładać nowego tematu dlatego podpinam się pod ten.

Szukałem na forum i w sieci ale nigdzie nie znalazłem informacji na temat bagażnika w Legacy IV sedan  a dokładnie interesuje mnie wysokość jaką oferuje po zamknięciu i szerokość załadunku mierzona od krawędzi do krawędzi przy otworzonej klapie. W mojej okolicy takiego Subaru nawet nie widziałem a w sprzedaży jak już to są tylko kombiacze więc nie mam nawet jak zmierzyć a niestety jest to rzecz bardzo istotna dla mnie przy zakupie auta a sedan bardziej mi się podoba.

Będę wdzięczny za odpowiedź  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów.

Nie chcę zakładać nowego tematu dlatego podpinam się pod ten.

Szukałem na forum i w sieci ale nigdzie nie znalazłem informacji na temat bagażnika w Legacy IV sedan  a dokładnie interesuje mnie wysokość jaką oferuje po zamknięciu i szerokość załadunku mierzona od krawędzi do krawędzi przy otworzonej klapie. W mojej okolicy takiego Subaru nawet nie widziałem a w sprzedaży jak już to są tylko kombiacze więc nie mam nawet jak zmierzyć a niestety jest to rzecz bardzo istotna dla mnie przy zakupie auta a sedan bardziej mi się podoba.

Będę wdzięczny za odpowiedź  ;)

 

dla US ale dla wielkości kufra to ie wnosi  :

 

http://www.cars101.com/subaru/legacy/legacy2008.html

 

- > LEGACY SEDAN TRUNK OPENING DIMENSIONS 

hand measured

Leg07sedantrunk1.JPG

A width at base opening 18" 

cargo floor length to seat base 40" 

trunk opening height 16" 

D floor width at wheel well 42" 

trunk opening at middle top 33" 

trunk opening at top 40"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci ręcznie pomierzyć jutro.

Szymon byłbym wdzięczny  :) jest to dla mnie wyznacznik w zakupie auta, po prostu czasem muszę władować w bagażnik dziecięcy wózek inwalidzki i stąd takie parcie na te parametry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mogę Ci ręcznie pomierzyć jutro.

Szymon byłbym wdzięczny  :) jest to dla mnie wyznacznik w zakupie auta, po prostu czasem muszę władować w bagażnik dziecięcy wózek inwalidzki i stąd takie parcie na te parametry

 

To przy takich założeniach przestań szukać sedana. Kombi będzie tutaj zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Szymon pomierzy sedana, a ja kombi. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki WOJO, pewnie tak przeczuwam że sedan odpadnie... Widzę że masz SOHC 2.0 dziś taki oglądałem w kombi, cudnie to chodzi i mam pytanie jak z tym silnikiem sprawuje się u Ciebie?

A tak na uboczu ( bo widzę że z tego samego miasta) http://otomoto.pl/subaru-legacy-2-0b-136km-awd-4x4-bezwypadkowy-szwajcar-C35539480.html czy coś Ci wiadomo może przypadkiem o tym Subaru, bądź komisie ?

Edytowane przez staszq2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez większych problemów, żwawo się przemieszcza ale bez szału. Jeśli chodzi o kompromis między osiągami a obsługą silnika to moim zdaniem strzał w dychę. Też mam sohc. Mam dwójkę małych dzieci i wózek w bagażnik bez problemu i jeszcze dookoła na torby miejsce jest. Nie wiem jak większy/mniejszy jest inwalidzki ale myślę że bez problemu. Jak nie zapomnę to jutro podam Ci wymiary.

Coś link nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki WOJO, pewnie tak przeczuwam że sedan odpadnie... Widzę że masz SOHC 2.0 dziś taki oglądałem w kombi, cudnie to chodzi i mam pytanie jak z tym silnikiem sprawuje się u Ciebie?

Byłem mocno sceptyczny przy zakupie. Po ponad roku użytkowania muszę przyznać, że jako zagorzały fan Hondy Accord, powoli przekonuję się do mojego egzemplarza. Mój przyjaciel zawsze się ze mnie nabija, że coś znowu dopieszczam w samochodzie, którego nie lubię... :biglol: Na trasie spokojnie da się osiągnąć 160km/h i utrzymywanie tej prędkości nie sprawia niemiłych doświadczeń. Jak miałem potrzebę pogonienia szybciej na Chorwackich autostradach, to i 200km/h dało się pojechać bez specjalnych sprzeciwów ze strony silnika. Gdzieś juz pisałem, że spalanie LPG w mieście to 12-13l/100km. Sporo, ale ja mam nawyki do kręcenia wyżej silnika po Hondzie. Dodatkowo staram się zawsze mieć pełne oba zbiorniki, więc dodatkowe 150-200kg przybyło do masy pojazdu. Gdybym miał kupować jeszcze raz i wybierać między SOHC (138KM), a DOHC (165KM), chyba bym wybrał SOHC lub 3.0L (245KM). Przy czym 3.0 to zabójstwo dla portfela w mieście, a mój pozwala mi pokonywać 100km za 32zł. Poszukaj zadbanego mechanicznie egzemplarza i ciesz się z jazdy (zwłaszcza zimą). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może tak: otomoto.pl/subaru-legacy-2-0b-136km-awd-4x4-bezwypadkowy-szwajcar-C35539480.html

 Aktualnie mam Primerę 1.8 114 KM zagazowaną i po dzisiejszej jeździe Subaryną mam odczucie że mój Nismo na pewno lepiej nie jeździ jeśli chodzi o dynamikę - szkoda, że sam nie prowadziłem... mam zamiar jak to niektórzy mówią zbeszcześcić auto i założyć LPG i z tego co się oczytałem co nie ma problemów w tym silniku.

Jeśli chodzi o wózek to ma on szerokość 49 cm więc otwór musiałby mieć min. taką szerokość załadunku i wysokość ale jak oglądałem kombiacza to wejdzie tylko przy odsuniętej rolecie a podejrzewam, że sedan ma wysokość bagażnika na poziomie szerokości kombi z roletą...


WOJO ja też mam nawyk kręcenia wysoko silnika ze względu na Primerę która poniżej 3 tyś. nie jedzie... Szczerze to zastanawiam sie nad 2.0 i 2.5 tylko że 2.0 jest pięc razy więcej w ofercie. Dziś oglądalem ładnego Legasia 2.0 - 130 kkm przebiegu... Ksiażka serwisowa była, porobiłem zdjęcia i wysłałem maila do serwisu w którym niby był serwisowany, jeśli serwis potwierdzi przebieg to będę mocno za tym aby zakupić to autko  :)

Edytowane przez staszq2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki WOJO, pewnie tak przeczuwam że sedan odpadnie... Widzę że masz SOHC 2.0 dziś taki oglądałem w kombi, cudnie to chodzi i mam pytanie jak z tym silnikiem sprawuje się u Ciebie?

A tak na uboczu ( bo widzę że z tego samego miasta) http://otomoto.pl/subaru-legacy-2-0b-136km-awd-4x4-bezwypadkowy-szwajcar-C35539480.html czy coś Ci wiadomo może przypadkiem o tym Subaru, bądź komisie ?

Komis znam osobiście. Szukaliśmy samochodu dla żony i odwiedziliśmy go dwa razy. Raz był tylko stróż i nie mógł nam otworzyć samochodu, który chcieliśmy obejrzeć, a drugi raz był jeden z właścicieli (?). Od niego usłyszelismy, że akurat od tego samochodu, który nas interesował to on kluczy nie ma, bo nosi je jakiś inny właściciel (?). Zaznaczam, że nie umawialiśmy sie wcześniej na oględziny. Zwyczajnie znaleziony w necie komis, w którym akurat była RAVka. :) 

Co do samochodu. Po VINie już Ci mogę napisać, że komis (jak to komis) ściemnia, jeżeli chodzi o wyposażenie.

☑ autoalarm - jeżeli jest to dokładany

☑ 6Xpoduszka powietrzna - ten egzemplarz nie posiada bocznych kurtyn powietrznych, więc posiada 4 poduszki - 2 z przodu i 2 w bocznych oparciach foteli przednich.

☑ radio CD MP3/WMA - niestety takie bajery to w modelach po lifcie czyli >2006r.

☑ zmieniarka na 6CD - śmiem wątpić, czy posiada akcesoryjną zmieniarkę (choć można tanio kupić używki)

☑ skórzana kierownica - to zdecydowanie nie jest skórzana kierownica.

Szczegół na który należy zwrócić uwagę przy zapewnieniu, że samochód jest bezwypadkowy to brak emblematu "LEGACY" na tylnej klapie bagażnika po prawej stronie.

Dodatkowo przy sprawdzaniu miernikiem lakieru, należy wiedzieć, że w tych modelach klapa tylna i pokrywa bagażnika są z "amelinium", więc czujnik powinien mieć także możliwość pomiaru Al.

Więcej mogę napisać po oględzinach osobistych.

Jak nie zapomnę i znajdę jutro chwilę czasu, to wracając z pracy wstąpię i go obejrzę.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo no to już się wiele zmieniło. Kurcze tak to jest z tymi komisami-handlarzami piszą co im ślina na język przyniesie. Super by było jakbyś zerknął czy warto w ogóle się zainteresować tym egzemplarzem  ;) Mam jeszcze na oku 2 w Krakowie ale kawałek drogi bo 250 km w jedną stronę no ale może w przyszły weekend się wybiorę jak nic nie kupię do tej pory. Taki : otomoto.pl/subaru-legacy-lpg-4x4-xenon-panorama-C35257578.html i taki otomoto.pl/subaru-legacy-2-0-kombi-C35512236.html A tak w ogóle to gdzie dekodujesz VIN, że masz taką wiedzę o wyposażeniu bo tam gdzie ja szukam to sobię krzyczą 10 zł za opis wyposażenia po numerze VIN ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo no to już się wiele zmieniło. Kurcze tak to jest z tymi komisami-handlarzami piszą co im ślina na język przyniesie. Super by było jakbyś zerknął czy warto w ogóle się zainteresować tym egzemplarzem  ;) Mam jeszcze na oku 2 w Krakowie ale kawałek drogi bo 250 km w jedną stronę no ale może w przyszły weekend się wybiorę jak nic nie kupię do tej pory. Taki : otomoto.pl/subaru-legacy-lpg-4x4-xenon-panorama-C35257578.html i taki otomoto.pl/subaru-legacy-2-0-kombi-C35512236.html A tak w ogóle to gdzie dekodujesz VIN, że masz taką wiedzę o wyposażeniu bo tam gdzie ja szukam to sobię krzyczą 10 zł za opis wyposażenia po numerze VIN ??

Dekoduję w Subaru-FAST, ale cicho sza, bo to tajne/poufne. :) Mając VIN sporo ciekawych rzeczy mozna sie dowiedzieć na temat opcji wyposażenia samochodu.

Co do pierwszego w opisie widzę pewne "nieścisłości":

Oczywiście w roczniku 2004 nie było 164KM tylko 138KM oraz nie 2,5L tylko 2.0L, ale kto by sie tam przejmował poprawnym opisem.

Tam zdecydowanie brakuje "tapicerka skórzana, system nawigacji.". W tym modelu nie występuja także "xenony". Zwłaszcza, że na ostatnim zdjęciu widać przełącznik regulacji poziomu świateł, a reflektory xenonowe posiadają samopoziomowanie. Poproś o VIN to coś więcej napiszemy.

Co do drugiego to nic nie napisze poza tym, że nie widziałem jeszcze w  życiu takiej tapicerki. Nie jest to egzemplarz Celebration, bo brakuje do kompletu np. szyberdachu. Też poproś o VIN i więcej zdjęć wnętrza.

Edytowane przez WOJO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dekoduję w Subaru-FAST, ale cicho sza, bo to tajne/poufne. :) Mając VIN sporo ciekawych rzeczy mozna sie dowiedzieć na temat opcji wyposażenia samochodu.

 

Oki pary nie puszczę z ust  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Szymon  :)  To z takimi wymiarami będzie wszystko grać nawet jak młodemu kupię większy wózek. Teraz tylko znaleźć dobrze utrzymanego Legasia, na oku mam ten egzemplarz otomoto.pl/subaru-legacy-iv-130-tys-pelny-serwis-C35563298.html czekam tylko na odpowiedź z serwisu z Niemiec czy historia pojazdu prawdziwa jeśli tak to mam nadzieję że wkrótce pochwalę się nim na forum  :D


 

Oczywiście w roczniku 2004 nie było 164KM tylko 138KM oraz nie 2,5L tylko 2.0L,

 

:o w ogóle nie było 2.5L w 2004 roku, bo jest kilka ogłoszeń z takimi silnikami ? Czy ja źle zrozumiałem Twoją odpowiedź..


Jeśli chodzi o ten: otomoto.pl/subaru-legacy-2-0-kombi-C35512236.html VIN: JF1BP5LK45G021523 - 2 właściciel, salon Polska

Edytowane przez staszq2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...