Jump to content

Lambda - wykres pracy

kociou
 Share

Recommended Posts

Szanowni

na fali przeglądów i ogólnego dłubania przy aucie zrobiłem sobie jakimś prostym programikiem wykres zakresu pracy sondy lambda w moim forku, mam jednak problem z jego interpretacją - nie wiem czy jest prawidłowy czy nie, czy sonda działa prawidłowo etc..

Wykres zrobiony podczas jazdy "po zakupy" :) z prędkościami zimowymi (max 50kmh)

Czy ktoś mi pomoże go zinterpretować?

Jeśli coś robię nie tak to tez proszę o uwagi :D

post-9434-0-13411200-1355758488_thumb.jpg

Edited by kociou

• 2 months later...

Generalnie chyba wygląda dobrze, u mnie wyglada podobnie, czyli wartosci generalnie na przemian bliskie 1volta albo 0v. Sonda ma szybko reagowac i sie nie zawieszać. Z tego co pamiętam przy sprawnej sondzie to górne punkty przy wartosci 0.8 volts i wiecej do 1volt to mało tlenu w spalinach raczej bogata mieszanka czyli przy obciążeniu, natomiast przy zerze na odwrót, wiecej tlenu i mieszanka raczej uboga mniejsze obciążenie silnika ... ale niech sie wypowie ktos bardziej obeznany moze cos pokrecilem .. najbardziej poprawnie powinno sie pojeździć z podpiętym kompem i na bieżąco podglądać wartości żeby wiadomo było które wartości odpowiadają jakim stanom pracy silnika bo z samego tego wykresu tego nie wiemy.

pozdrawiam

Edited by malas

Generalnie faktycznie jest dobrze :)

Przyczyną moich problemów (spadek mocy między 25-35krp/m) były nieprawidłowe luzy zaworowe.

Po regulacji jest ok :)