Skocz do zawartości

Robert Kubica w rajdach


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

..... Polo ma podobno 315 KM, a oficjalnie Wurce mają 300, a RRC coś 260-275

 

Sorrki za głupie skojarzenie. Ale nigdy tego nie mogłem zrozumieć choć z fizyki byłem niezły.Ja wiem że zawieszenia,hamulce,masa,skrzynia,podtrzymanie turbo i wszystko jest w kosmicznej technologii. Ale samam moc jest niemal jak fabrycznego STI. I wiem,że zwężka ogranicza itp. ale jak widzę jak te auta jadą to nigdy nie potrafiłem sobie wyjaśnić tej małej mocy właśnie na papierze.

 

..... Polo ma podobno 315 KM, a oficjalnie Wurce mają 300, a RRC coś 260-275

 

Sorrki za głupie skojarzenie. Ale nigdy tego nie mogłem zrozumieć choć z fizyki byłem niezły.Ja wiem że zawieszenia,hamulce,masa,skrzynia,podtrzymanie turbo i wszystko jest w kosmicznej technologii. Ale samam moc jest niemal jak fabrycznego STI. I wiem,że zwężka ogranicza itp. ale jak widzę jak te auta jadą to nigdy nie potrafiłem sobie wyjaśnić tej małej mocy właśnie na papierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie. Niby 300 kucy to 300 kucy. Kolega twerdzi ze ma 190KM (ssak) i go dyszlem 150KM nie weżmie.

Niby ma racje ale tylko od 0-100km/h. Dyszel go zje jak chce w miescie,podczas wyprzedzania i takie tam

Moim zdaniem tak samo jest w rajdówkach. wszystko jest obliczone co do dziesiątej sekundy. Dlatego sti kosztuje tyle a wurc tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki STI ma pewnie z 350 Nm od 4000 obr.min a WRC (strzelam) conajmniej 500 i to pewnie od 3000 :). Moc wurca jest ograniczona mniejszym momentem przy wyższych obrotach, ale ten silnik bez ograniczeń miałby pewnie z 600 KM :)

Edytowane przez gforce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pitolcie tu, ja się od jutra szykuje na relacje/ transmisję online

 

 

 

a w sobotę tak swiętowałem, ze w poniedziałek dopiero doszedłem do siebie...

 

 

skupcie się na tym samym, a jaq papa carfit dojdzie do wniosku, że odpowiednio jestemy wyćwiczeni, to moze nas ze sobą na jakie rally weźmie :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.30 vs 1.38 jakoś mi nie brzmi, dość delikatny wymiar kary . Spodziewałem sie ok 20 sek na tym odcinku, szczególnie ze 2 sek ma na pierwszym przyspieszeniu ;)

I to na 3 kilometrowym odcinku... 8 sek. różnicy jest nierealne IMO. Niecałe 3 sekundy na km. No way.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...