Skocz do zawartości

Robert Kubica w rajdach


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Imo interwencja Michelina, żeby nie pokazać  że Pirelli wygrało odcinki

 

Myślę, że przesadzasz z teorią spiskową;)

 

 

 

zawsze było tak, że w relacjach czasu dla driverów spoza czołówki było niewiele. Uważam, że to błąd. No ale jak RK będzie trzymał się w czubie to go pokażą nie raz.

Ale Robert był w czubie. Wygrał 3 oes-y z 6 dzisiaj rozegranych. 50%. A oni co pokazali. Dzwona. Banda i tyle

 

 

No tak, ale wpływu na rajd jako taki nie ma to w ogóle:) Naprawdę, rok temu było bardzo bardzo podobnie. Nie usprawiedliwiam ich ani nic, nie zrozumcie mnie źle, ale prawda jest taka, że żeby być w relacjach to trzeba się zbliżać do pierwszej piątki, a nie do drugiej dziesiątki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michelin jest chyba oficjalnym sponsorem WRC, więc należy się spodziewać eksponowania kierowców jeżdżących na właśnie takich gumach. Jakby RK śmigał na michałkach i wygrywał oesy to na bank by go pokazywali, tak było choćby podczas ubiegłorocznego monte czy francji, gdzie było na prawdę sporo Roberta w oficjalnych materiałach od WRC.

Fajnie jakby Pirelli, wzorem Michelina wystawiało swoje filmiki na YT i krótkie podsumowania z np wywiadami kierowców.

 

A tak na marginesie Panowie, to w końcu ta Fiesta Robertowa zbiera się jak należy. Od razu onboardy inaczej brzmią, silnik wydaje się kręcić na wyższych obrotach. I już nie zamula tak na wyjściach z wolnych zakrętów. Szykuje się super sezon :thumbup:  , oby tylko VW i Citroen nie odjechali za bardzo

Edytowane przez konar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z FB:

Na zakończenie dnia obiecane cytaty
Część wypowiedzi jest już na Onecie, a osobny wywiad jutro w "Przeglądzie Sportowym"

O zwycięstwach (wymuszone, bo - jak zazwyczaj - opowiadał tylko o tym, co nie wyszło...)
"Warunki są bardzo wymagające. Uważam, że opony Pirelli dają w niektórych sytuacjach sporą przewagę, bo - nie oszukujmy się - samo auto, choć doinwestowane, nie jest fabryczne, tylko klienckie. Dlatego nasze tempo jest zaskakujące.
Tym bardziej jestem trochę wkurzony ostatnim oesem... Rozmawiałem z kilkoma zawodnikami i też mieli problemy w tym samym miejscu, gdzie stanęliśmy za pierwszym razem. Za drugim razem tył uciekł mi w wolnym zakręcie. Dwa lata temu bym stanął w poprzek, zaciągnął ręczny i nawrócił, ale że chcę się poprawiać, to próbowałem się wyratować. Prawie się udało..."

"Opona była pęknięta i szczerze mówiąc mogliśmy stanąć i ją zmienić, ale postanowiłem jechać dalej w ramach testu. Jeśli kiedyś będę musiał jechać na kapciu przez dziesięć kilometrów, będę miał doświadczenie."

" Na drugiej pętli wybraliśmy odpowiednie gumy, ale może na pierwszej dało się trochę lepiej. Mieliśmy jednak sprzeczne informacje o warunkach na trasie i nie było łatwo wybrać."

"Jednym z powodów, dla których zdecydowałem się na opony Pirelli jest to, że znam tam kilka osób i wiem, że można na nic polegać...
Wspomagają nas nie tylko sprzętowo, a w dzisiejszej sytuacji ekonomicznej to naprawdę dużo.
Miesiąc temu nie byłem już kierowcą rajdowym, ale potem dzięki moim partnerom - Lotosowi, Grupie Azoty oraz Pirelli - mogłem złożyć zespół w cztery tygodnie."

"Jutrzejsze oesy są też bardzo wymagające. Między innymi słynny odcinek Sisteron. Jest jechany praktycznie co roku, ale ja go nie poznałem, bo rok temu do niego nie dotarłem. Dużo będzie zależeć od warunków, które są nieprzewidywalne i bardzo zmienne."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma co sie piwnic na TV.To jest biznes i bedą pokazywać tylko teamy fabryczne bo za to płaca.I tak dobrze ze co kolejek wspomnieli bo Prokopa wole nie było :) ale fakt w zeszłym roku chociaż wywiad był a w tym nawet tego nie pokazali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma co sie piwnic na TV.To jest biznes i bedą pokazywać tylko teamy fabryczne bo za to płaca.I tak dobrze ze co kolejek wspomnieli bo Prokopa wole nie było :) ale fakt w zeszłym roku chociaż wywiad był a w tym nawet tego nie pokazali .

Tyle tylko że ludzie w większości oglądają tą relacje na Polsacie dla Kubicy a nie teamów fabrycznych... Wiec ich podstawa jest żenująca co najmniej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...