Skocz do zawartości

Robert Kubica w rajdach


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze rajd się nie zaczął, a już mi ciśnienie podskakuje  :angry: Kurde czy to taki problem, żeby zrobić dobrze działający rękaw, przez 8 miesięcy ciągle to samo. No i shakedown uwidocznił kolejny mankament Fiesty czyli moc. Ponad 70 % trasy było pod górę, zakrętów nie wiele, w wiekszości 90 st. RK dopiero po 3-im przejeździe uzyskał ten sam czas co JML w pierwszym... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neuville szkoda chlopaka jeszcze rajd sie nierozpoczety a juz rolka,moze dadza rady zrobic do startu,co do Robspna to ma pecha z tym Fordem ktory jak widac ma ogromne problemy aby zrobic to dobrze,pamietam jak przez caly sezon Robson mial problem ze skrzynia biegow BMW w swoim bolidzie tez sie  z nia pinkolili dlugi czas ,ale miejmy nadzieje,ze wszystko bedzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RK mowi, ze pojawily sie problemy z recznym niestety na testowym...... blokowalo wszystkie kola

A ja myślałem, ze tylko CRV-ka mojej żony ma ręczny na 4 koła :biglol:

 

Jak można sobie w takim zespole z jednym problem od początku roku nie poradzić??? :huh:

Trzeba było chyba jednak zostać w citroenie, ręczny działa i z mocą problemów nie ma...

Edytowane przez Matsil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Citroenie też były kłopoty - już nie pamiętam czy z ręcznym czy ze skrzynią - ale hydraulika zawodziła i też nie mogli sobie z tym poradzić. Inna sprawa ,że od przyszłego roku mają wrócić łopatki to na poważnie się wszyscy tym systemem zajmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, rozumiem że u Roba ręczny trzeba pchnąć zamiast pociągnąć, ale nie wydaje mi się ażeby taka modyfikacja miała wpływ na to, że w pierwszym wariancie system działa bez zarzutu, a w drugim ciągle szwankuje. M-Sport daje ciała  :angry:

Przecież wajha steruje zaworem i pompą co za różnica czy się ciągnie czy pcha ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to czy się pcha, czy ciągnie (bez podtekstów sexualnych  ;) ), ale o to, że u Roberta na tym samym układzie hydraulicznym jest rękaw i łopatki do zmiany biegów. To rodzi pewne problemy. Robert już o tym w zeszłym roku wspominał.

 

P.S. Robert to najprawdziwszy facet w stawce. Jako jedyny pcha, reszta ciągnie  :P  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przecież wajha steruje zaworem i pompą co za różnica czy się ciągnie czy pcha ?

 

dokładnie, przecież w układzie pionowego ręcznego, to tylko kwestia obrócenia pompy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze na niektóre zdjęcia i dochodzę do wniosku ze Maciek nie ma lekko , nie dosc ze pilotuje ogarnia kwity to jeszcze musi zmienić setup auta między Oesami jak trzeba. Szacun ma chlopak pełne ręce roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to czy się pcha, czy ciągnie (bez podtekstów sexualnych  ;) ), ale o to, że u Roberta na tym samym układzie hydraulicznym jest rękaw i łopatki do zmiany biegów. To rodzi pewne problemy. Robert już o tym w zeszłym roku wspominał.

 

P.S. Robert to najprawdziwszy facet w stawce. Jako jedyny pcha, reszta ciągnie  :P  ;)

 

Nie, w tym roku nie ma systemu hydraulicznego połączonego w ten sposób. Tak było w cytrynie. W tym roku do łopatki ma oddzielny, pneumatyczny system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...