Skocz do zawartości

Robert Kubica w rajdach


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

 - Spróbuję zmienić swoje podejście i wrócić do sposobu, w jak podchodziłem do rajdów kiedy zacząłem moją karierę w WRC - powiedział Kubica. - Startując na szutrze, muszę skupić się przede wszystkim na dojechaniu do mety, a nie na jak najszybciej jeździe. Na niedoświadczonych kierowców czyha wiele czynników i niespodzianek. Z tego powodu zrobienie kilku kroków wstecz nie wyjdzie mi na złe - dodał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywiad z Robertem
http://youtu.be/RzQZjuF847I

 

 

RK

"Dojechanie do mety jest ważne, ale trzeba to zrobić tak, aby miało to ręce i nogi. Wszystko zależy od tego, jakie kto ma cele. Ja mam cel jeden i wybrałem takie rajdy i staram się ich uczyć tak, aby ten cel osiągnąć, a wiem nie od dziś, lecz od samego początku, że ten cel łatwiej będzie osiągnąć na rajdach asfaltowych niż szutrowych. Sądzę że i tak na dziś jest za wcześnie, aby racjonalnie myśleć o tym celu, dlatego też potrzeba dużo cierpliwości, dużo nauki...
Dużą różnicę robi fakt, że rajdy są dość niewdzięcznym sportem i sportem, który tak naprawdę traktuję na razie jako treningi. Piłkarz czy tenisista może sobie codziennie pójść na boisko czy kort, pouderzać czy pokopać piłę, popełni parę błędów, nauczy się i będzie ok. A ja trenuję i uczę się na rajdach mistrzostw świata, w których każdy błąd widać, tym bardziej że w tym sporcie błędy dużo kosztują."

 

fot.Cezary Gutowski

1979284_639572816131654_6672280484120237

Edytowane przez x_maly_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...