Skocz do zawartości

Robert Kubica w rajdach


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

dobrze widzę, że OMP, a nie już Alpinestars ? RK miał z nimi jakiś indywidualny kontrakt chwilę temu, a z OMP był mocno związany za czasów F1 chyba nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"To co robie daje mi szczescie

 

Kilka cytatow z RK, jeszcze cieple

 

"Nie jestem na pozycji, aby walczyc o czolowe lokaty. Monte bylo wykatkowe ze wzgledu na warunki i byly tam nowe odcinki, co mi ulatwialo walke z przeciwnikami. I na asfalcie jest mi latwiej niz na szutrze i sniegu. Mialem tez przewage ze wzgledu na kolejnosc jazdy.

Po odpadnieciu z rajdu bylem bardzo rozczarowany. Wiedzialem ze nie da sie wygrac, ale moglo byc podium. Zakonczylem w najgorszy mozliwy sposob, ale nie ma sensu sie dolowac. Najwazniejsze jest to, ze jestem szczesliwy, ze moge robic to co robie.

Przede wszystkim chce dojechac do mety, bo jesli przejade OS-y po dwa razy i wroce tu w przyszlym roku, to bedzie mi znacznie latwiej. Gdy zaczynasz OS po raz pierwszy masz wiele watpliwosci, ktore za 4-5 razem znikaja.

Aby sie uczyc musze jechac szybko. Inaczej nie ma to sensu.

To szalenstwo oczekiwac ze bede walczyl z czolowka jadac pierwszy raz na sniegu."

 

RK opowiadal tez czemu na razie nie chce testowac w F1 - bo wie, ze i tak nie moglby satrtowac na wszystkich torach. Wymienil na ktorych:

"Monaco, Singapur. Kanada bylaby na limicie, choc w zeszlym roku przejechalem sporo kolek w symulatorze w Kanadzie. Hungaroring bylby trudny. Ale teraz koncentruje sie na rajdach. To ambitny cel, a ja jestem ambitna osoba i chce robic postepy. Moze pewnego dnia wroce do F1, a moze nie, ale najwazniejsze jest to ze moge wciaz robic to, co daje mi szczescie."

 

 

Gutowski FB

 

Miałeś na myśli to,że FIA zgodziła się na mniejsze opóźnienia przy zmianie biegów ?

 

Opoznienie bylo duzo wieksze niz byc powinno i teraz M-Sport to poprawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://sport.tvp.pl/...ie-duzo-nowosci Wywiad RK dla TVP po testowym.

 

Cytat z FB Cezarego Gutowskiego :)

"Na konfie były oczywiście pytania o testy z Marcusem:

 

"Chciałbym zachować dla siebie, co mówił po naszym pierwszym wspólnym przejeździe, ale myślę, że z pewnych powodów czuł się trochę rozczarowany, że za bardzo nie pomógł mi w jeździe. Za to bardzo pomógł mi przy ustawieniach, swoimi radami i doświadczeniem. Zaproponowałem mu, że możemy zamaskować szyby i będzie mógł pojechać kilka odcinków zamiast mnie, ale nie zdecydował się. Ale w nocy nikt by się nie zorientował..."

 

Tak prawił Robert

A ja wiem, co powiedział Gronholm, bo mi to zdradził naoczny światek. Powiedział, że nie ma tu za bardzo co robić..."

 

A teraz za FB Sokolim okiem :)

"Życzeniom fanów stało się zadość: na OS1 Kubica zmierzy się w parze z Ogierem, jako ostatni duet WRC - start ok. 20:50. Sołowow powalczy z Al Qassimim."

Edytowane przez x_maly_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...