Skocz do zawartości

Robert Kubica w rajdach


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

To jest nasz fajter ! Nie ma opcji, że nie pojedzie Monte, za bardzo uwielbia ten rajd i wie, że może mieć na nim przewagę nad innymi. W tym roku znowu idze 51km odcinek Lardier et Valenca – Faye   B)

 

„Przygotowuję Fiestę na Monte Carlo. Wiele osób pyta mnie jak będzie w 2016 roku. Na ta chwilę nie wiem. W siedzibie mojego zespołu pracujemy nad Fiestą aby jak najlepiej przygotować ją do startu. Cały czas działam aby wystartować w Rajdzie Monte Carlo, pierwszej rundzie WRC ale na tą chwilę nic nie jest jeszcze pewne. Najbliższe tygodnie będą kluczowe, i mam nadzieję, że wkrótce będę miał dobre informacje”.

http://www.omnicorse.it/magazine/70715/wrc-speciale-kubica-preparo-la-fiesta-per-il-rally-di-monte-carlo

http://rajdy.autoklub.pl/news/kubica-przygotowuje-fieste,64790


 

Edytowane przez konar
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przygotowują auto to chyba na jakikolwiek inny program niż własny nie ma co liczyć...

Tutaj raczej chodzi tylko o ten jedyny wyjątkowy rajd. Dobry wynik (pudło) byłby na pewno świetną kartą przetargową i promocją na dalszą część sezonu.

Zastanawia mnie na jakich oponach by wystartował Robert, bo wiadomo Pirelli na pewno dobrze będą pracować w tychże warunkach, tylko że jeden niewinny kapeć i o dobrym wyniku można zapomnieć.

Edytowane przez Dudu
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądźmy naiwni. Profil na FB prowadzi jakiś pracownik PRu który nie wie nic poza oficjalnymi informacjami.

Myślisz, że pracownik PRu ma swobodę w wypowiadaniu się i może pisać to co mu się wydaje? Jakby LOTOS miał zrezygnować ze wspierania Kubicy to zapewne by nie odpowiadali na takie pytania z FB wcale (bo tak często jest jak są niewygodne pytania...tymczasem kilkakrotnie już odpowiadali, że nie zrezygnują ze wspierania RK). No chyba, że pozwolili aby jakiś PRowiec w ich imieniu robił sobie z gęby wycieraczkę :) czy  raczej z palcy....

 

Jak będzie zobaczymy? Wg mnie na bank chcą tę współpracę kontynuować (tylko skąpią) jednak to ze strony RK może być zerwana ze względu na zbyt duże wymagania, a zbyt mało $$$.

Edytowane przez DriverX
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajto:

"Chciałbym jeździć w WRC. Sprawą kluczową jest budżet. Tak czy inaczej najbardziej zależy mi na tym, aby się rozwijać i jeździć coraz szybciej! A gdzie to będzie to inna sprawa"

 

No, było by grubo dwóch Polaków w WRC. Czy Lotos podoła ? ;)


Natomiast z informacji jakie nabiegają od Kubicy wynika jasno. W 2016 zapomnijmy o fabryce czy PHSport. Nadal jedyna droga to prywatne auto, mniejsza ilość rund, ale dobrze dofinansowane przygotowania.


Ależ ten facet jest zdeterminowany. Zdaje sobie sprawę, że do wyniku na poziomie światowym brakuje teraz bezproblemowo przejechanego rajdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się chyba klaruje. Jeśli jest tak, jak wielu pisało ,że aktualnie RK dodaje trochę dramaturgii i blefuje ,że nie wystartuje a każdy wie że jest "uzależniony" i wystartuje to wystarczyło kilka dni ,żeby od wypowiedzi wystartuję w MC tylko po dobrych przygotowaniach do wypowiedzi rychtuję auto. To zasadnicza zmiana sytuacji.

 

PS. Wydaje się na dzień dzisiejszy, że w roku 2016 RK będzie jeździł na bardzo podobnych zasadach jak końcówkę sezonu 2015r.  Czyli zostaje Fiesta i zostają sponsorzy. Wyzwaniem jest poprawienie niezawodności auta. Zagadką są opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Kubica kieruje się bardzo zdrowym tokiem myślenia, nie liczy na kogoś, licz na siebie. Obecnie może sobie na spokojnie przygotować auto do monte, jest sporo czasu na to, a jeśli nie będzie dobrej oferty, pojedzie swoim dobrze przygotowanym autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pojawiło się info z norweskich źródeł, że podobno Ostberg już przyklepał kontrakt, tylko trzeba poczekać na oficjalkę. 

Oj przydałaby się Robertowi dodatkowa fura testowa, ciekawe jakie Prokop ma plany na przyszły sezon ? Rezygnuję z rajdów, czy Dakar to tylko taka jednorazowa odskocznia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...