Skocz do zawartości

Robert Kubica w rajdach


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka kasa jest potrzebna, żeby jeździć np. Hiundaiem tegorocznym i mieć dobre zaplecze, testy?? Chodzi mi o pełen sezon WRC?

 

Ok. 12 mln. ............ euro :( . To na podstawie słów Jost Capito jak wypowiadał sie na temat dodatkowej rundy w chinach , że potrzebny jest kolejny milion euro na rundę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jaka kasa jest potrzebna, żeby jeździć np. Hiundaiem tegorocznym i mieć dobre zaplecze, testy?? Chodzi mi o pełen sezon WRC?

 

Ok. 12 mln. ............ euro :( . To na podstawie słów Jost Capito jak wypowiadał sie na temat dodatkowej rundy w chinach , że potrzebny jest kolejny milion euro na rundę.

 

O żesz w mordę.  :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jaka kasa jest potrzebna, żeby jeździć np. Hiundaiem tegorocznym i mieć dobre zaplecze, testy?? Chodzi mi o pełen sezon WRC?

 

Ok. 12 mln. ............ euro :( . To na podstawie słów Jost Capito jak wypowiadał sie na temat dodatkowej rundy w chinach , że potrzebny jest kolejny milion euro na rundę.

 

O żesz w mordę.  :wacko:

 

 

 

Noooo WRC , to naprawdę drogi sport , tam "nic" kosztuje fortunę . Głupia felga magnezowa asfaltowa , 700 funtów.... na rajd musiz mieć min. 16 szt., po rajdzie wszsytkie krzywe :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 mln E to naprawdę duża kwota. Może nie robi wrażenia na takich potentatach jak Lotos czy Orlen ale na pewno też nie wydają ją lekką ręką.

 

Fajny ten tekst z Jost Capito. Dla mnie staje się jasne ,że Kubica nigdzie z WRC nie odchodzi , co najwyżej opuści jak w tym roku Meksyk czy Australię lub ....... będzie testował Yarisa. Może też trafić do M-sportu lub Citroena.

 

I na Boga jak Toyota chce walczyć o cokolwiek jak nie ma klasowych kierowców ??? Mówiło się o Mikelsenie ale czy to jest aktualne ??? Więc jest 2-3 fotele wolne , a dużo wskazuje na to, że jeden jest w rozmiarze Roberta :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Więc jest 2-3 fotele wolne

Moim zdaniem jak jeden jest wolny to jest dobrze. Toyota na pewno wsadzi tam minimum jednego "swojego" kierowce, a kto wie czy Makkinen, nie będzie chciałw drugi fotel wsadzić też swojego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ok. 12 mln. ............ euro :(

 

no to tyle raczej dobrowolna zrzutka sie nie da ukulac....

Tak jakby kazdy z okolo 16 mln pracujacych Polakow (GUS), wysuplal ca 0.75 Euro raz na rok. 

Niech byloby to 1 Euro i byloby z gorka

 

Faktycznie pasztetem to ten sport nie zalatuje.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jumpman

 

Czyli kogo konkretnie Toyota i Makinen chcą wsadzić w Yarisa ,żeby walczył z Ogierem bo nikt nie przychodzi mi na myśl ?

Mają już dwóch kitajców wybranychod tego roku. Mają się szkolić i w przyszłości jeden ma zająć 1 fotel. Nie pamiętam w którym WRC to czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MadYarpen

 

Doskonale wiesz, jaka jest różnica między dobrze rokującym a pewnym materiałem na mistrza. A Kubica jest tym drugim , czego dziś nikt z opiniotwórczych osób nie poddaje wątpliwości. Jak Toyota wejdzie w program ze średniakami to ucieknie z podkulonym ogonem jak z F1.

 

Mądry Japończyk po szkodzie, można parafrazować ....

 

PS. Nie rozśmieszajcie mnie tym ,że Toyota będzie uczyć młodych japońskich kierowców na mistrza. Owszem Citroen może mieć jakiś program juniorski i chwała ,że zespoły rozwijają projekty juniorskie ale nie przypominam sobie aby VW wybrał kierowców o cechach aryjskich i rozwijał ich talenty tylko brutalnie kupił najlepszych : Ogiera , Latvalę i Mikkelsena kiedy żaden z nich nie jest Niemcem czym można powiedzieć rozwalił rynek transferów nazwisk w WRC.

Edytowane przez Jacky X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jaka kasa jest potrzebna, żeby jeździć np. Hiundaiem tegorocznym i mieć dobre zaplecze, testy?? Chodzi mi o pełen sezon WRC?

 

Ok. 12 mln. ............ euro :( . To na podstawie słów Jost Capito jak wypowiadał sie na temat dodatkowej rundy w chinach , że potrzebny jest kolejny milion euro na rundę.

 

A ten milion to nie koszty całego zespołu? Wszystkich samochodów? 

 

Nie podniecajcie się tą Toyotą, Nigdzie nie było o tym mowy, więc pewnie nie ma tematu. Takie wróżenie z fusów i robienie sobie nadziei. 

Z wszystkich wypowiedzi rysuje się jeden scenariusz. Sezon w turystykach,albo DTM-ach  i 3-4 rajdy: Monte, Niemcy, Hiszpania, Francja, no i może jeszcze Finlandia, żeby nie wypaść z rytmu na szutrach.

Niestety w Fordzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lotos na piłkę daje 40 mln zł przez 3 lata...czyli jakieś 13 mln zl rocznie

http://www.lotos.pl/322/p,174,n,4205/grupa_kapitalowa/centrum_prasowe/aktualnosci/grupa_lotos_glownym_sponsorem_reprezentacji_polski_w_pilce_noznej

Edytowane przez wojo02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ten milion to nie koszty całego zespołu? Wszystkich samochodów?

 

Oczywiście że tak , dotyczy to całego zespołu a nie jedno auto , ale czy zespoł wystawia 3 czy 4 samochody to wielkiej róznicy nie ma, bo to sie rozkłada . Ale trzeba pamietać ze takie zespoły jak VW czy Hundai , budżet mają dużo większy , na szeroko pojęte działania marketingowe ( ale to już idzie z innej puli ) . O ile pamieć mnie nie myli całościowo to wychodzi ok 50mln euro na sezon w przypadku VW .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może macie rację , jednak szybciej uwierzę w Kubicę w każdym z dzisiejszych zespołów fabrycznych niż w japońskiego mistrza świata WRC.

 

PS. Dziwnie się Toyota zachowuje. Niby potentat a te plany mgliste. Niby wchodzi a nie wchodzi. Nie wiadomo co robią i jak im to wychodzi. PR- do bani ... A przecież to taki utytuowany zespół rajdowy. Trochę siara tak się zachowywać dla takiej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toyota wchodzi od 2017. dajcie im czas;)

 

 

Obawiam się, że może tak wejść jak Honda do F1. Są na szarym końcu, a prezio potrafi powiedzieć że silnikowo są zaraz za Ferrari. :biglol:

Nic na razie nie wskazuje na to, aby Toyota mogła być silna, nawet te dwa obozy, osobno przygotowujące auta świadczą raczej o rozdwojeniu jaźni, niż o profesjonalizmie. Ale chciałbym się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda sposob przygotowania zespolu jest wrecz dziwny w porownaniu do tego jak podszedl do tego hyunadi czy VW.W kazdym razie na razie ja nie wroze nic dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jaka kasa jest potrzebna, żeby jeździć np. Hiundaiem tegorocznym i mieć dobre zaplecze, testy?? Chodzi mi o pełen sezon WRC?

 

Ok. 12 mln. ............ euro :( . To na podstawie słów Jost Capito jak wypowiadał sie na temat dodatkowej rundy w chinach , że potrzebny jest kolejny milion euro na rundę.

 

To tak jak juz wczesniej pisalem, na taki zastrzyk kasy od sponsora to Robson musi miec Abramowicza lub jemu podobnych bo reszta to niestety cieniasy ,a cos robic polowicznie to jak Robson mowi wcale ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...