Jump to content

Robert Kubica w rajdach

carfit

Recommended Posts

myślicie, że Pirelli to wybór strategiczny (w sensie sponsorski) ? bo nie rozumiem, w sumie dlaczego by nie mogli przejść na micheliny...

• Upvote 1

Nie wiem co myśleć o tych Pirellkach. Raz są błogosławieństwem, a raz przekleństwem.

Z moich, fotelowych obserwacji, wynika, że są nieprzewidywalne z tym spadaniem z obręczy. Może też brak sesji testowej z prawdziwego zdarzenia na szutrze się do tego przyczynia. Bo z tego co pamiętam, RK bardzo mało testował na szutrze w tym roku - jedynie było docieranie sprzętu i sprawdzanie czy wszystko gra...

Tempo jest niesamowite jak na możliwości małego, prywatnego teamu.  Ktoś się orientuje jaka jest różnica między pirelli szutrowymi stosowanymi w WRC, a ERC .

Oczywista oczywistość, że różnica między samochodami R5, a  WRC jest duuuuża, więc zastanawiam się jak to jest z oponami, bo nie wyczytałem nigdzie, żeby były jakieś większe problemy z szutrówkami w erc. 

Pirelki nie wytrzymują tempa Roberta. Szkoda. :(

Teraz pozostaje trzymać kciuki za dalszą walkę. Rajd jeszcze trwa i wszystko może się zdarzyć.

Poza tym jest jeszcze Power Stage. :)

Opona się zsunęła ---> nastąpiła nadsterowność albo podsterowność (już nie pamiętam wywiadu) ---> uderzenie w bandę. Ja tak to zrozumiałem.

Wywiad z RK dla wrc news

Da się wyczuć, że był pewien pomysł z Pirelli w tym roku, pewnie dodatkowe sesje testowe i rozwój opon. Ale niestety przez lekkomyślnych makaronów wszystko się posypało :(

Edited by konar

A u Prokopa Pirellki dają radę.

Prokop swoim tempem to i na samej feldze pojedzie :biglol:

A co do opon, to niestety myślę, że nie do końca o nie chodzi. Styl i agresywny tor jazdy Roberta nie sprzyja oponom...

Styl i agresywny tor jazdy Roberta nie sprzyja oponom...

Ta a VW to jeżdżą po szynach :rolleyes:  

Pooglądaj onboardy, VW jadą naokoło a Robert tnie gdzie popadnie ;).

Tu widać różnice w sprzęcie - Robert w tej padlinie robi co może a Seb jedzie bez zbędnego ryzyka...

Styl i agresywny tor jazdy Roberta nie sprzyja oponom...

Ta a VW to jeżdżą po szynach :rolleyes:  

Pooglądaj onboardy, VW jadą naokoło a Robert tnie gdzie popadnie ;).

Tu widać różnice w sprzęcie - Robert w tej padlinie robi co może a Seb jedzie bez zbędnego ryzyka...

To, że Rob idzie 120% to wiem. Ale też nie jest tak, że opona w takim Polo ma lekko. 

Może to kwestia doboru ciśnienia, ustawień zawiasu. Możliwości jest wiele, możemy sobie gdybać, a fakt jest taki, że po raz kolejny nie ma wyniku najpewniej z winy sprzętu, a nie kierowcy. :(

Ja w każdym razie dalej trzymam kciuki. Może uda się wygrać jeszcze któryś z OS-ów.