Skocz do zawartości

Robert Kubica w rajdach


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

myślicie, że Pirelli to wybór strategiczny (w sensie sponsorski) ? bo nie rozumiem, w sumie dlaczego by nie mogli przejść na micheliny...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co myśleć o tych Pirellkach. Raz są błogosławieństwem, a raz przekleństwem.

Z moich, fotelowych obserwacji, wynika, że są nieprzewidywalne z tym spadaniem z obręczy. Może też brak sesji testowej z prawdziwego zdarzenia na szutrze się do tego przyczynia. Bo z tego co pamiętam, RK bardzo mało testował na szutrze w tym roku - jedynie było docieranie sprzętu i sprawdzanie czy wszystko gra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempo jest niesamowite jak na możliwości małego, prywatnego teamu.  Ktoś się orientuje jaka jest różnica między pirelli szutrowymi stosowanymi w WRC, a ERC .

Oczywista oczywistość, że różnica między samochodami R5, a  WRC jest duuuuża, więc zastanawiam się jak to jest z oponami, bo nie wyczytałem nigdzie, żeby były jakieś większe problemy z szutrówkami w erc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pirelki nie wytrzymują tempa Roberta. Szkoda. :(

 

Teraz pozostaje trzymać kciuki za dalszą walkę. Rajd jeszcze trwa i wszystko może się zdarzyć.

 

Poza tym jest jeszcze Power Stage. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona się zsunęła ---> nastąpiła nadsterowność albo podsterowność (już nie pamiętam wywiadu) ---> uderzenie w bandę. Ja tak to zrozumiałem.

 

Wywiad z RK dla wrc news

 

Da się wyczuć, że był pewien pomysł z Pirelli w tym roku, pewnie dodatkowe sesje testowe i rozwój opon. Ale niestety przez lekkomyślnych makaronów wszystko się posypało :(

Edytowane przez konar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Styl i agresywny tor jazdy Roberta nie sprzyja oponom...

Ta a VW to jeżdżą po szynach :rolleyes:  

Pooglądaj onboardy, VW jadą naokoło a Robert tnie gdzie popadnie ;).

Tu widać różnice w sprzęcie - Robert w tej padlinie robi co może a Seb jedzie bez zbędnego ryzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Styl i agresywny tor jazdy Roberta nie sprzyja oponom...

Ta a VW to jeżdżą po szynach :rolleyes:  

Pooglądaj onboardy, VW jadą naokoło a Robert tnie gdzie popadnie ;).

Tu widać różnice w sprzęcie - Robert w tej padlinie robi co może a Seb jedzie bez zbędnego ryzyka...

 

To, że Rob idzie 120% to wiem. Ale też nie jest tak, że opona w takim Polo ma lekko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia doboru ciśnienia, ustawień zawiasu. Możliwości jest wiele, możemy sobie gdybać, a fakt jest taki, że po raz kolejny nie ma wyniku najpewniej z winy sprzętu, a nie kierowcy. :(

 

Ja w każdym razie dalej trzymam kciuki. Może uda się wygrać jeszcze któryś z OS-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...