Skocz do zawartości

Robert Kubica w rajdach


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Co łączy Pirelli i DMACKi?   to że nikt z czołówki na nich nie jeździ i to że zawodnicy tak jak narzekali na DMACK'i, narzekają na Pirelli.  Dlaczego mam ich nie porównywać? Co takiego cudownego jest w tej oponie? Na jakim najlepszym miejscu został sklasyfikowany w tym sezonie zawodnik startujący na Pirelli? Należy je porównywać, bo jest to podobny produkt, tak jak DMACK nie jest oficjalnym dostawcą, tak samo Pirelli, są konkurentami i należy je porównywać. 

Edytowane przez zajcev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to talent RK? Może na DMACK'ach również wygrałby kilka OS? 

Novikov w 2012 dał radę :)

 

Nikt poza RK nie robi spektakularnych wyników na tych oponach, a wygrana superOS przez Prokopa nie przemawia do mnie. Jedna jaskółka wiosny nie czyni. 

Edytowane przez zajcev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale też poza RK żaden szybki kierowca nie jeździ na Pirelli w WRC.

 

i o tym właśnie mówię, dlatego Pirelli w chwili obecnej to wg mnie dawny DMACK. Na ile sukcesy RK to zasługa Pirelli czy po prostu talent RK. Trudny mówić o zasłudze Pirelli, kiedy ciągle w wypowiedziach słychać negatywne opinie. 

 

Jumpman - jak najbardziej, jednak jak widzisz, to wszystko to czas przeszły, od momentu kiedy nie są oficjalnymi dostawcami, tak na prawdę opony są jakie są. 

Ford kiedyś też wygrywał rajdy i zdobywał mistrzostwa ;)

Edytowane przez zajcev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment moment... to że nikt z czołówki nie jeździ na Pirelli tylko ma Michelinach to nie widzimisię zespołów tylko odgórna dyrektywa. Po prostu do końca 2016r dostawcą ogumienia jest Michelin i zespoły fabryczne mają obowiązek na nich startować. Do 2011r dostawcą było Pirelli, Micheliny po prostu ich wygryzły z cyklu WRC. Tak samo jak w F1 gdzie dostawcą na chwile obecna jest Pirelli. A historycznie było już kilku innych dostawców ogumienia.

Zespoły niefabryczne maja dowolnośc w stosowaniu dostawców ogumienia, stąd u RK są Pirelli i ten duet miał pomóc Pirelli do aspirowania na oficjalnego dostawcę opon od 2017.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert mówił w wywiadach, że Pirelli w pewnych warunkach dają przewagę względem Michelin i wtedy może błysnąć. A w innych warunkach nie dają i wtedy jest trudniej.

Mając taki pakiet jaki ma i jeżdżąc na Michelinach byłoby trudniej o te przebłyski, skoro wszyscy mieliby te same opony, a Robert gorsze auto.

 

Przypomnijcie też sobie jaką robotę Pirelki zrobiły u Kajetana na Janner.

To ciągły wyścig zbrojeń również oponiarski, więc to co było aktualne kilka miesięcy temu, teraz może już nie być.

 

P.S. nowe szutrowe Dmacki są naprawdę OK. Czasowo i zużycie na równi z Michałem i lepiej od Pirelli, a cena o połowę niższa.

Przynajmniej jeśli chodzi o te dostępne dla plebsu (w WRC pewnie mają jakieś inne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert też jeździ na DMack-ach :P

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

w EVO na zapoznanie :)

Czyli dobrze mówiłem że mam takiego gruza jak Robert, też na DMacku się turlam :P

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...