Skocz do zawartości

Robert Kubica w rajdach


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Pozostaje pewien niedosyt. Wyniki średnie.Może te opony rzeczywiście w takich warunkach są niekonkurencyjne. Czekamy na Sardynię.

Po 4-tym miejscu na rozpoczęciu oczekiwania były ciut większe niż 9-10 miejsca. Tylko raz było 6-ste miejsce na OS-sie. Trochę taki rajd bez historii,w pewnym momencie nie było się już z kim ścigać. Fajnie ,że obyło się bez błedów ale obyło się też bez fajerwerków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacky X, może i niedosyt jest, ale w sumie czysty rajd, bez testów nowym autem, w dodatku po długiej przerwie. Myślę, że idzie to w dobrym kierunku. Poza tym jest najlepszym zawodnikiem z niefabrycznego zespołu, a jak wiemy różnica między fabryką a prywaciarzem jest spora. Niech się chłopak uczy i walczy o tyle ile w tej chwili może. Czasem również trzeba przejechać czysty rajd i to się teraz udało dlatego: "Keep calm and support Kubica" Brawo Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, że jest meta bez większych problemów. Mi też brakowało przebłysków, bo ściganie się z Prokopem lub kierowcami z czołówki mającymi problemy do sukcesów zaliczyć nie można. W sumie 3 udane odcinki, ale nawet power stage pomimo dobrze zapowiadającego się czasu pokazał, że czołówka jedzie w innej lidze. Tanak pokazał, że auto ma potencjał i Robert na pewno jest go w stanie wykorzystać. Z drugiej strony Dobrze, że zdobywa kolejne doświadczenia, które na pewno będzie procentować.

 

I teraz można poruszyć odwieczną dyskusję. Czy lepiej jechać spokojniej, bez ryzyka i meldować się na miejscach 8-10, czy walczyć o zwycięstwa na OSach i ryzykować wypadnięcie... Mi o wiele bliższa jest ta druga postawa. Ta pierwsza, to "jazda na Prokopa" :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa zdania z wywiadu z Robertem (za http://eurosport.onet.pl/motorowe/rajdy-samochodowe/robert-kubica-rajd-polski-moze-nam-lepiej-pasowac/wwv27n):

 

"

Ten samochód został zbudowany razem z M-Sportem i jesteśmy wspierani przez ludzi z tego zespołu. W praktyce są to cztery osoby z mojej strony i trzy od strony M-Sportu. Auto wróci teraz do ich siedziby i tam zostanie przebudowane, ale powoli, po kilku rajdach skończy się tak, że weźmiemy je do domu, czyli własnej bazy. Taki jest cel.

"

Tak sobie myślę, że Robert bardzo nie chciał tego auta zniszczyć. 

A to też optymistyczne:

 

"

Skrzynia biegów jest w pełni hydrauliczna, generuje większe ciśnienie, więc biegi wchodzą dużo sprawniej i zmiana łopatką działa znacznie lepiej.

"

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dostał topowa brykę ale pewnie pod warunkiem ze bedzie... wolniej ;)

 

Jak widzę ze raz beczenie ze ma zwolnić ale dojechać a jak to robi ze bez sensu i lepiej było wcześniej to... szukam "ignoruj"...

 

 

Super rajd, Robert pojechał zachowawczo ale bardzo płynnie i bez błędów. Trzeba ćwiczyć tak prędkość jak i taktykę oraz nerwy ;)

 

Oby tak dalej!!!!

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zwróciłem uwagę na dwie rzeczy które be zwątpienia były problemem poprzedniej ewolucji.

 

1) Teraz skrzynia jest hydrauliczna , działa dużo lepiej , nie powoduje opóźnień i nie sprawia poblemów Robertowi.

2) Silnik ma więcej momentu i w oczywisty sposób poprawia dynamikę auta.

 

Suma sumarum brakuje choś jednego ciut szybszego oesu. No ale jeśli Kubek miał mieć zapowiedziane,że ma być na mecie to zadanie wykonał i doprowadził fiestę na 9-tym miejscu. Może na kolejnym asfalcie będą fajerwerki ???

 

PS. Dziwi mnie trochę,że firmy oponiarskie nie ogarniają do końca swoich produktów. Zwykle kierowcy zwracają uwagę na nieoptymalną mieszankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że nastroje w teamie też się poprawiły  ;)

https://twitter.com/Lumbo29/status/602727919715225600

 

Ale nie ma w zespole mojego ulubionego kucharza  Fabio :(:biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...