Jump to content

świst, pisk w silniku impreza 2006 2.0 R 160 km

Tapicefor
 Share

Recommended Posts

Witam Wszystkich!

od kilku dni szczególnie zaraz po odpaleniu silnika (2.0 R, 160 km) dochodzi z niego świst i pisk. To samo słychać czasami podczas jazdy. Na moje ucho odgłosy dochodzą z rejonu rolek alternatora / klimy. Przeglądałem co nieco Forum i z tego co przeczytałem wynika, że mogą to być zarówno paski jak i na przykład łożysko alternatora. Co ciekawe odgłosy nie pojawiają zawsze, jak na razie nie zauważyłem jakiejś reguły :(

Chciałem wkleić krótki filmik z odgłosami, ale otrzymałem taki komunikat - "Nie masz uprawnień by wgrywać ten rodzaj pliku", pomoże ktoś?

Z góry dzięki za wsparcie :)

Tapicefor

U mnie przebieg 87 tys - przy odpalaniu lub chwile po rozruchu jest podobnie - świst. Obstawiam paski, ale za chwile przegląd to będziemy z tym walczyć. Najweselej, że nie zawsze zjawisko występuje, więc przy wizycie w seriwsie może akurat się nie pojawić. :hmm:

Edited by bmarcin

Gdy się ściągnie paski wielorowkowe z klimy i alternatora to i odpaleniu zaraz się dowiesz czy ten dźwięk z tego dochodzi. Wystarczy też pokręcić alternatorem czy rolkami aby usłyszeć szum.

Albo rolka na rozrządzie szumi...

Weź sobie WD40, lub tym podobny spray i psiknij delikatnie na pasek który podejrzewasz o wydawanie odgłosów. Jeśli to nic nie da to będzie łożysko. Pozdrawiam

:wacko::wacko::wacko: W żadnym wypadku !!!

Weź sobie WD40, lub tym podobny spray i psiknij delikatnie na pasek który podejrzewasz o wydawanie odgłosów. Jeśli to nic nie da to będzie łożysko. Pozdrawiam

Dlaczego :question: Kilka razy tak robiłem, co prawda nie w Subaraku i żadnych skutków ubocznych nie było :blush:

Dlaczego :question: Kilka razy tak robiłem, co prawda nie w Subaraku i żadnych skutków ubocznych nie było :blush:

Vude 40 źle oddziałowy wuje na gumę.

U mnie przebieg 87 tys - przy odpalaniu lub chwile po rozruchu jest podobnie - świst. Obstawiam paski, ale za chwile przegląd to będziemy z tym walczyć. Najweselej, że nie zawsze zjawisko występuje, więc przy wizycie w seriwsie może akurat się nie pojawić. :hmm:

Miałem podobnie u siebie niedawno(jak pojawiły się bardziej ujemne temp).

U mnie okazała się rolka napinacza paska klimy.

Ale po co psikać WD40 po paskach jak można go łatwo zdjąć i pokręcić rolkami czy alternatorem i usłyszeć szum/pisk.

A tak z innej beczki czemu WóDek 40% źle działa na gumę?

Dzięki za wszystkie podpowiedzi - faktycznie zrobiłem według zaleceń :) - ściągnąłem oba paski i okazało się, że rolka napinacza jest juz lekko "zajechana", jak na razie nasmarowałem i póki co jakos działa, ale pewnie będzie wkrótce do wymiany.

Przebieg jaki mam to 119 tys. km.

Najgorzej było właśnie przy odpalaniu, na zimnym silniku.

Dzięki :)

trzymam kciuki żeby jakoś działało.....