Skocz do zawartości

świst, pisk w silniku impreza 2006 2.0 R 160 km


Tapicefor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

 

od kilku dni szczególnie zaraz po odpaleniu silnika (2.0 R, 160 km) dochodzi z niego świst i pisk. To samo słychać czasami podczas jazdy. Na moje ucho odgłosy dochodzą z rejonu rolek alternatora / klimy. Przeglądałem co nieco Forum i z tego co przeczytałem wynika, że mogą to być zarówno paski jak i na przykład łożysko alternatora. Co ciekawe odgłosy nie pojawiają zawsze, jak na razie nie zauważyłem jakiejś reguły :(

 

Chciałem wkleić krótki filmik z odgłosami, ale otrzymałem taki komunikat - "Nie masz uprawnień by wgrywać ten rodzaj pliku", pomoże ktoś?

 

Z góry dzięki za wsparcie :)

 

Tapicefor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przebieg 87 tys - przy odpalaniu lub chwile po rozruchu jest podobnie - świst. Obstawiam paski, ale za chwile przegląd to będziemy z tym walczyć. Najweselej, że nie zawsze zjawisko występuje, więc przy wizycie w seriwsie może akurat się nie pojawić. :hmm:

Edytowane przez bmarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy się ściągnie paski wielorowkowe z klimy i alternatora to i odpaleniu zaraz się dowiesz czy ten dźwięk z tego dochodzi. Wystarczy też pokręcić alternatorem czy rolkami aby usłyszeć szum.

Albo rolka na rozrządzie szumi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie WD40, lub tym podobny spray i psiknij delikatnie na pasek który podejrzewasz o wydawanie odgłosów. Jeśli to nic nie da to będzie łożysko. Pozdrawiam

 

:wacko::wacko::wacko: W żadnym wypadku !!!

Dlaczego :question: Kilka razy tak robiłem, co prawda nie w Subaraku i żadnych skutków ubocznych nie było :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie WD40, lub tym podobny spray i psiknij delikatnie na pasek który podejrzewasz o wydawanie odgłosów. Jeśli to nic nie da to będzie łożysko. Pozdrawiam

 

:wacko::wacko::wacko: W żadnym wypadku !!!

Dlaczego :question: Kilka razy tak robiłem, co prawda nie w Subaraku i żadnych skutków ubocznych nie było :blush:

 

Vude 40 źle oddziałowy wuje na gumę.

 

U mnie przebieg 87 tys - przy odpalaniu lub chwile po rozruchu jest podobnie - świst. Obstawiam paski, ale za chwile przegląd to będziemy z tym walczyć. Najweselej, że nie zawsze zjawisko występuje, więc przy wizycie w seriwsie może akurat się nie pojawić. :hmm:

Miałem podobnie u siebie niedawno(jak pojawiły się bardziej ujemne temp).

U mnie okazała się rolka napinacza paska klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie podpowiedzi - faktycznie zrobiłem według zaleceń :) - ściągnąłem oba paski i okazało się, że rolka napinacza jest juz lekko "zajechana", jak na razie nasmarowałem i póki co jakos działa, ale pewnie będzie wkrótce do wymiany.

 

Przebieg jaki mam to 119 tys. km.

 

Najgorzej było właśnie przy odpalaniu, na zimnym silniku.

 

Dzięki :)

 

trzymam kciuki żeby jakoś działało.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...