Skocz do zawartości

Outback 3.6 MY2012 - wejście USB


Jasionowski

Rekomendowane odpowiedzi

W Outbacku 3.6 MY 2012 nie ma wejścia USB na pendriva. Jest system McIntosh bez zmieniarki na płyty CD i dlatego muszę wozić worek z płytami, żeby nie sluchać wciąż tej samej. Rozwiązaniem byłoby wejście USB na pendriva i podłączenie go do McIntosha.

Nie wiem, czy jest to mozliwe? Jeśli tak, to prosze o podpowiedź gdzie to można zrobić i ile mniej wiecej kosztuje.

Jesli cos takiego zamontuje (jeśli można) to gwarancję tracę na całą elektrykę, czy tylko jej część?

Dziękuję za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z Mcintosh ale przy zwyklej nawygacji (mialem rocznik 2010 3.6L outbacka) da sie wyprowadzic usb. Z tylu nawigacji jest specjalne wyjscie. Mozna wyprowadzic albo usb, albo kabel do iphona.

Kabel kosztowal kiedys w granicach 1200-1400 brutto w salonie (plus jeszcze trzeba umiec zdemontowac navi albo zlecic a to tez kosztuje).

Uwaga! Wyjscie z tylu jest tylko jedno! Wiec jak ktos zamowi 2 kable to nie bedzie mial gdzie jednego wetknac. Kielecki serwis o tym nie wiedzial i probowano mi potem wcisnac oba kable.

Edytowane przez Sebastian.R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil P - nie pytałem w salonie i wolę nie pytać. Auto kupiłem w Wilnie, a pracuje w Belgradzie. Tubylców znam. Oczywiście każdy powie, ze mozna to zrobic i oni to zrobią. Rozebrac nawet rozbiora, ale zlozyc nie za bardzo potrafią, a o nareperowaniu nie wspominając. Auta słuzbowe (i swoje prywatne) wożę do Polski nawet na serwis. Szkoda, ze nie moge windy zawieżć - tubylcy obiecywali, ze naprawia w piatek. W sobote i dziś jeszcze nie naprawili. Jutro w pracy znowu bieganie po schodach - wszystko dla zdrowotności :-)

 

Subleo - piszesz do humanisty :-) Prawnikiem jestem. Wiem, jak wypalic płyte w kompie i na tym moja wiedza się konczy. Jak to sie dwuwarstwowo nagrywa i czego do tego potrzebuję nie mam pojecia. Wiem, kto bedzie wiedzieć - praktykanci. Ale nie wypada ich zatrudniac do swojej prywaty....

 

Sebastian R. Dzieki. Czyli mozna zalozyc port USB do pendriva. I potrzebny jest jeden kabel (tani to on nie jest). Rozbierac audio to jednak wolałbym, zeby serwis Subaru to zrobil, albo firma która to juz robila z Mcintoshem. Najlepiej w Warszawie. Ma ktos namiar na taką?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subleo - piszesz do humanisty :-) Prawnikiem jestem. Wiem, jak wypalic płyte w kompie i na tym moja wiedza się konczy. Jak to sie dwuwarstwowo nagrywa i czego do tego potrzebuję nie mam pojecia.

Jak będziesz kupował czystą płytę DVD to zwróć uwagę, żeby miała oznaczenie DL (od Double Layer), np. DVD+R DL. Będzie trochę droższa od "zwykłej". Tu więcej info: http://pl.wikipedia.org/wiki/DVD%2BR_DL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Na początek najlepiej nagrać sobie płytę DVD, może być nawet 2-warstwowa (ponad 8GB). W ten prosty sposób wyleczyłem się z żonglowania płytami CD :).

mam fabryczne NAVI, oczywiście odtwarza DVD i takie tam ale... nagranie plików MP3 na płyte DVD powoduje że nie mozna ich uruchomić - system nie rozpoznaje takiej płyty

lepsze rozwiązanie to drobna przeróbka radia. W warszawie to nie problem - wiem gdzie i jak to zrobic

...oczywiście dla ASO to wiedza tajemna a nawet jesli coś oferują to ceny jakie padają sa rzedu ponad 3 tys. (!!!!!!) 

Nie wiem jak z Mcintosh ale przy zwyklej nawygacji (mialem rocznik 2010 3.6L outbacka) da sie wyprowadzic usb. Z tylu nawigacji jest specjalne wyjscie. Mozna wyprowadzic albo usb, albo kabel do iphona.

Kabel kosztowal kiedys w granicach 1200-1400 brutto w salonie (plus jeszcze trzeba umiec zdemontowac navi albo zlecic a to tez kosztuje).

Uwaga! Wyjscie z tylu jest tylko jedno! Wiec jak ktos zamowi 2 kable to nie bedzie mial gdzie jednego wetknac. Kielecki serwis o tym nie wiedzial i probowano mi potem wcisnac oba kable.

 

Ja też mam 2010 i fabryczne AUDIO/NAVI firmy KENWOOD.

Z tyłu jest rzeczywiście specjalne wyjście do sygnału cyfrowego. Potrzebna jest wiedza jak się podłączyc. Ta wiedza w serwisach: warszawskich, poznańskich, katowickich jest niedostepna (w innych nie sprawdzałem)

Jeśli ktoś potrzebuję info służę namiarem jak, gdzie i kto to robi. Koszt max 100 zł i USB działa. Rozpoznaje pendrive/iPad. Sterowanie z kierownicy, klawiatury a przy iPadzie także z iPada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...