Skocz do zawartości

Jaki stabilizator do WRX 2001


wichercat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jaka jest idea doboru grubości stabilizatora..... czy przód powinien byc cieńszy od tyłu czy na odwrót bądź takie same?

 

jaką grubośc dobrać aby nie przesadzić......

 

ja myślałem o 22mm na przód i tył ale czy to sluszny kierunek....... :blink:

 

dzieki za wskazówki i podpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, jaki efekt chcesz uzyskać zmieniając stabilizator. Poza tym stabilizator trzeba rozpatrywać w kontekście całego zawieszenia. Generalnie (poprawcie, jesli się mylę) sztywniejszy (grubszy) stabilizator z tyłu powinien zmniejszyć podsterowność, czyli wypluwanie przodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w STi zawieszenie tein na dośc tawardych sprężynach i topmountach ustawionych maksymalnie skośno by trzymało na boki, oprócz tego staby whiteline i wszytko na poliuretanie + anti lift kit itp i muszę przyznać że jest naprawde twardo, ale za to samochód bardzo ładnie trzyma się drogi i przynajmniej nie buja jak na statku :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w STi zawieszenie tein na dośc tawardych sprężynach i topmountach ustawionych maksymalnie skośno by trzymało na boki, oprócz tego staby whiteline i wszytko na poliuretanie + anti lift kit itp i muszę przyznać że jest naprawde twardo, ale za to samochód bardzo ładnie trzyma się drogi i przynajmniej nie buja jak na statku :D :D :D

 

szczerze , chciałbym ten setup widziec na codzień po dziurawych i nierównych drogach , to setup super na tor , ale sorry , na naszych drogach wyobrazam sobie za dosc niebezpieczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie też mam anty lifta ale na seryjnych drągach buja na winklach więc stąd poruszenie tematu i przodem ryje.........jak to śfynia :D ale z tego co widzę opinie to 22 mm na tył (regulowana w zamyśle) ale czy przód zostawić docelowo całkiem seria czy chociaż 20mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie też mam anty lifta ale na seryjnych drągach buja na winklach więc stąd poruszenie tematu i przodem ryje.........jak to śfynia :D ale z tego co widzę opinie to 22 mm na tył (regulowana w zamyśle) ale czy przód zostawić docelowo całkiem seria czy chociaż 20mm?

z przodu masz seryjny 20mm, z tyłu pewnie też (jak to sedan)

możesz śmiało założyć na tył 22 i zobacz czy poczujesz wystarczającą poprawę.

 

PS. jakie masz sprężyny i amorki ? seria ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze , chciałbym ten setup widziec na codzień po dziurawych i nierównych drogach , to setup super na tor , ale sorry , na naszych drogach wyobrazam sobie za dosc niebezpieczne :)

 

Dokładnie zgodzę się z tobą, ale jeżeli samochodem jeżdżę tylko ja to wiem o co chodzi i czego się spodziewać, a tak jak pisałeś to faktycznie trzeba uważać na dziurach i nierównościach. Poza tym autem zazwyczaj jeżdżę tylko do pracy, gdzie nie ma dziurawych dróg, natomiast do wyjazdów i innego rodzaju podróż służy mi inny samochód. Nie dość tego na zimę zakładam seryjny zawias na sprężynie WRX, a ze stabami będę w tym roku eksperymentował jakie ustawienie jest dla mnie najlepsze na zimę.

.

z tego co wiem to tak....

 

A jak byś zastosował jakąś progresywną sprężynę do amortyzatorów, tak żeby na co dzień nie było uciążliwe, a przy mocniejszym ugięciu nie pozwalała by za mocno ryć śfyni :P:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że na początek założę 22mm na tył (regulowany whiteline) i zobaczymy. Jak na razie jestem po przeglądzie i musze środki na przedni hebel zebrać bo się kończy :unsure:

 

Dzisiaj jeszcze rozpórka na kielichy przyszła zobaczymy jej działanie

Edytowane przez wichercat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...