Skocz do zawartości

Zawieszenie tył kombi vs. sedan.


maciekkkk

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie brzmi. Czy zawieszenie kompletne tj, amortyzatory, wahacze, staby itd. pasuje p&p z kombi do sedana?

 

Wiem, że z przodem nie ma problemów, niestety nie mam pojęcia jak wygląda sprawa z zawiasem z tyłu. Czy przy przekładaniu gratów z budy kombi do sedana trzeba zaopatrzyć się w kompletne zawieszenie na tył z sedana? Czy można zaadoptować te z kombi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przełożyć graty ze swojego GF do GC

 

Obligatoryjnie inna jest charakterystyka tylnych sprężyn (w kombi trochę mocniejsze). Reszta to samo. Trzeba jednak uważać bo większość kombi i niektóre sedany 1,6 i 1,8 nie mają tylnego stabilizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości, jak sprawa wygląda w New Age'ach Blobach? Wahacz tył zdaje się, że jest raczej na bank inny, ale jak reszta?

 

Przy okazji, czy dedykowany Ultra SR do STi sedana, da rade wpakować do kombiwara WRX? Coś o górnych mocowaniach słyszałem, że są inne, ale może nie w tym kościele biją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@maciekkkk, wszystko będzie pasować. Co do sprężyn - ja miałem transfer w drugą stronę i GF miał sprężyny z GC i faktycznie dupa trochę siedziała. Ale bez dramatu.

 

Przejrzyjcie sobie oppossedforces.com

Można się zdziwić ile jest elementów wspólnych dla Imprez ze wszystkich roczników. W GC/GF wszystko będzie takie samo.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wszystkie wahacze z STI - przednie i tylne. Do tego przednie są z buga bo nie są aluminiowe... Rozstaw jest większy i przód ładnie wygląda w poszerzanych błotnikach - tył jest równy z budą - no może minimalnie wystaje poza nią :D Opony nie obcierają (mam 225/45/17) może dlatego, że jest Tein SS...

Edytowane przez Kameleon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@maciekkkk, Zerknij w ten wątek -> http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/29544-zaba-my94-story/

 

Do tego auta wkładałem AGXy z sedanowymi sprężynami (kupiłem wtedy taki zestaw). Zapewne dlatego tył jest tak nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam bladego pojęcia. Pamiętaj, że karoseria musi być z numerem VIN. Żeby Ci do głowy jakieś przeszczepy nie przychodziły.

 

Niedawno kolega kupił jeżdżącego sedana z silnikiem chyba 1,6 za jakieś 3k pln i do tego przełożył powypadkowego GTka kombi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...