Jump to content
blasterpl

Skrzynia biegow remont czy wymiana

Recommended Posts

Pacjent Justy 98r,objawy przy odpalonym silniku na luzie wyraźny szum,po wciśnięciu sprzęgła szum znika.Myślę ze to szumią łożyska w skrzyni biegów (auto stało nie odpalane ok.2 lat) jeśli się mylę to mnie poprawcie.I tu moje pytanie: jest sens remontować czy raczej szukać drugiej na wymianę :(

chyba ktos tu podkradl moj avatar !! :angry: :angry:

Wedle mojej wiedzy zużyte łożysko wyciskowe słychać po wciśnięciu sprzęgła(wtedy ono obraca się).

Cysztof faktycznie, sorry już zmieniam :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: Nie wiedziałem, że ktoś już ma akurat ten.

Blaster widzę jesteśmy z tych samych okolic, też do śnieżki mam przysłowiowy "rzut beretem" ;)

Cysztof faktycznie, sorry już zmieniam :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: Nie wiedziałem, że ktoś już ma akurat ten.

ok ;)

A ja bym jednak stawiał na łożysko.

Delikatnie wciskaj sprzęgło. Jak wyczujesz, że łożysko zaczyna działać na docisk sprzęgła i szum ustaje - to wina łożyska.

Ja bym typował sprzęgło, bo w innym aucie miałem podobne objawy i na tym się skończyło.

To auto znalazłeś że dwa lata nie palone? :P

Sprzęgło raczej odpada bo jest nowe ;) .

Może by tak sprawdzić, czy jest jakiś olej w skrzyni. Jeżeli wciskasz sprzęgło to skrzynia jest odłączona i nic nie słychać(ewentualnie łożysko oporowe w wycisku bo tylko wtedy ono pracuje), a na luzie co najmniej jeden wałek się obraca, a łożysko w wycisku powinno być w spoczynku, no chyba że coś jest źle ustawione i stale dotyka sprzęgła.

Edited by szamann1

Też stawiam na łożysko w skrzyni.

A ja dalej twardo obstawiam na łożysko sprzęgła :mrgreen: :mrgreen: Wolałem się upewnić, podpytać na praktykach w warsztacie i także obstawiają to co ja ;) Ale no niestety przez internet nie będziemy nigdy w 100% pewni swojej racji, auto trzeba obejrzeć, przejechać się nim wyczuć.. Czyż nie? ;)

Pozdrawiam, Dawid :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dzis robiłem próbę,szum znika po całkowitym wciśnięciu sprzęgła,jak tylko"położę nogę na sprzęgle"szumi dalej.To wskazuje niestety na łożysko w skrzyni :( .Olej jest nowy.

Jakby coś to mam skrzynie w zapasie z 1,3 ale dziwne to bo ponoć to pancerna skrzynia, mnie nie udało się jej załatwić przez 12 lat katowania

A ja dalej twardo obstawiam na łożysko sprzęgła

też podtrzymuję Twoją ( i swoją) wersję.

Taniej na pewno wyjdzie wymiana łożysk, ale tylko jeśli będziesz to sam robił.

W innym wypadku szukaj używanej.

Myślę ze na wiosnę się za to wezmę.Wie może ktoś jakie łożyska idą do skrzyni??