Jump to content

Skrzynia biegow remont czy wymiana

blasterpl
 Share

Recommended Posts

Pacjent Justy 98r,objawy przy odpalonym silniku na luzie wyraźny szum,po wciśnięciu sprzęgła szum znika.Myślę ze to szumią łożyska w skrzyni biegów (auto stało nie odpalane ok.2 lat) jeśli się mylę to mnie poprawcie.I tu moje pytanie: jest sens remontować czy raczej szukać drugiej na wymianę :(

Cysztof faktycznie, sorry już zmieniam :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: Nie wiedziałem, że ktoś już ma akurat ten.

Blaster widzę jesteśmy z tych samych okolic, też do śnieżki mam przysłowiowy "rzut beretem" ;)

Może by tak sprawdzić, czy jest jakiś olej w skrzyni. Jeżeli wciskasz sprzęgło to skrzynia jest odłączona i nic nie słychać(ewentualnie łożysko oporowe w wycisku bo tylko wtedy ono pracuje), a na luzie co najmniej jeden wałek się obraca, a łożysko w wycisku powinno być w spoczynku, no chyba że coś jest źle ustawione i stale dotyka sprzęgła.

Edited by szamann1

A ja dalej twardo obstawiam na łożysko sprzęgła :mrgreen: :mrgreen: Wolałem się upewnić, podpytać na praktykach w warsztacie i także obstawiają to co ja ;) Ale no niestety przez internet nie będziemy nigdy w 100% pewni swojej racji, auto trzeba obejrzeć, przejechać się nim wyczuć.. Czyż nie? ;)

Pozdrawiam, Dawid :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dzis robiłem próbę,szum znika po całkowitym wciśnięciu sprzęgła,jak tylko"położę nogę na sprzęgle"szumi dalej.To wskazuje niestety na łożysko w skrzyni :( .Olej jest nowy.