Skocz do zawartości

BL5 Lampy/zarowki/glupie pytanie.


daddykubs

Rekomendowane odpowiedzi

Jade do domu i cos mi ciemno. Wysiadam i co ja pacze?

Ani iskierki i na mglowych do domu.

Zajechal pan i patrzy 7,5A jeden-ok, drugi-ok, dziwigienka raczej dziala

< > postoj,dlugie i wielkie nic.

Ciemno jak to w nocy, dostep do zarowek zalosny, pada, a H7 akurat w skrzynce nie ma.

Zagooglal pan i sie okazuje, jak zwykle, ze Subaru tak ma.

Dwie zarowki na raz i juz.

Pytanie jest takie czy jesli skok napiecia spowodowal awarie obu zarowek to:

LED bedzie dzialac dluzej?

Kit uziemieniowy (kupa kabli rozprowadzona od "-" na baterii do roznych miejsc pod maska) rozwiaze problem?

A moze ktos mial podobny problem i jak zwyke to jakies wieksze bagno finansowe?

 

A propos to nie wiem dokladnie kiedy zarowki padly ale w piatek pokazal mi sie ABS.

i kod P0600 po czym zniknal (moze powiazane).

Auto jechalo dzis pierwszy raz od piatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz zalozyc LED zamiast podstawowych swiatel mijania na H7 :shock: ?

Czytam forum od 5 lat i pierwsze slysze, ze sa jakies skoki napiecia. Po prostu zarowki H7 maja krotka zywotnosc i to w kazdym aucie. Mozesz zmienic na takei z przedluzona zywotnoscia.

Dostep moze nie jest najwygodniejszy, ale to kwestia wprawy, mi nie zajmuje wiecej niz 2 min, trzeba tylko ostroznie i delikatnie wpinac, bo kolniesz mocowania lubi sie ukruszyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak na HIDach łatwiej będzie zrobić M.O.T. jak na jakichś chińskich ledach... do halogenów to jeszcze by od biedy uszło, ale zamiast mijania to chyba za duży hardkor... zresztą drogie nie są kup a sam zobaczysz, bo wątpię że ktoś tutaj montował takie cudo...

 

tutaj masz przykład jak to się świeci...

naprawdę w Legacy i to jeszcze 2.0 wymiana jest taka trudna? Edytowane przez boorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na HIDach diagnosta nawet moze nie zauwazyc roznicy, poniewaz wiazka swiatla jest podobna, natomiast po takich LEDAch no coz, bedzie swiecic jak zyrandol.

 

Ja obecnie nawet nie odwazylbym sie na wkladanie chinskich LEdow do lampki sufitowej, bo jak nie swieci na trupio niebisko to zaczyna mrugac po miesiacu :???:

 

Kup zarowki Long Life i po problemie, u mnie swiecily 2 lata, az je wymontowalem (choc nadal dzialaly)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tysz prowda.

Dostep? Mam 1.7m wzrostu i jak na kurdupla duze lapska.

Jak wymienialem pstojowki to z jednej strony musialem wyciagnac chrape do filtra a z drugiej baterie i sie modlilem zeby mi zarowka noe spadla. A z moim szczesciem dwie zarowki przwpalone za jednym zamachem= problem.

Duzy, prawdopodobnie duzy finansowo.

Przewrazliwiony czy nie, jak do tej pory jedyne co moge dobrego powiedziec o swoim aucie to to, ze ma drzwi bez ramek

i nazywa sie Subaru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta, z jednej strony wyciagasz dolot powietrza do filtra - dwie srubki (pozniej juz nawet ich odkrecac nie trzeba tylko mozna wypchnac do tylu). z drugiej odpinasz jedynie wlew plynu do spryskiwacza (1 srubka), po 2-3 wymianach roboty na 2min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien że padły w tym samym momencie ? Może jeździłeś przez jakiś czas na jednym i nie zwróciłeś na to uwagi.

U mnie żarówki wytrzymują około 4-5 miesięcy 10-15 tys km i padają w mniej więcej w tym samym czasie (1-3 tygodni).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...