Jump to content

Dziwne "tarcie" kierownicy


satyr_bb
 Share

Recommended Posts

Zaobserwowałem przedziwne zjawisko. Tak jakby jakiś opór w kręceniu kółkiem przy niskich prędkościach: skrzyżowania, wjazd na place itp. Ostatnio zaczęlo się już przy szybszej jeździe np przy jeździe bokiem po śniegu. Jest to takie specyficzne jak by coś tarło o coś - nie wiem nawet jak to opisać. Jak by tworzywo o tworzywo ale gdzie co ? Niedawno miałem wymienianą pompę od wspomagania i ta niestety też nie jest najwyższych lotów już ale czy to może być od tego ?? Może miał ktoś coś podobnego??

Link to comment
Share on other sites

Mówisz, że miałeś ostatnio wymienianą pompę wspomagania więc może coś przeszkadza któremuś z elementów układu kierowniczego i ocierając powoduje owy dźwięk? Albo jak pisze przedmówca, łożysko kielicha amortyzatora bądź luźne nadkole ;) Najlepiej byłoby, gdybyś jutro za widnego zmobilizowałbyś osobę, która będzie kręcić kierownicą w prawo-lewo do oporu a Ty podnieś klapę silnika, schyl się pod błotnik, kucnij czy jak tam Ci wygodnie i posłuchaj co się tam dzieje, jeżeli mówisz że w czasie postoju też ociera. Możliwe, że to tylko jakaś błacha sprawa ;)

 

No :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

mam tak samo, jeśli o tym samym myślimy, np stoje w miejscu i ukręce z obrót w lewo później wróce w prawo jest eelgancko, ale czasem wystaczy kawałek dalej obrócić i robi takie sekundowe obtarcie, nie jest zawsze w tym samym miejscu, ale czuć przy tym minimalne drgania na kierownicy, bo nie jest to tylko słyszalne ale także odczuwalne.

 

U mnie raczej pompa albo brak płynu, bo ciągle mi go wyrzuca a jak doleje to na chwile jest spokój.

Link to comment
Share on other sites

o kurde paska nie sprawdziłem. Brak płynu nie bo mam - już mam. Rybex - tobie gdzie się leje z tej pompy? moja umierając strasznie spieniała płyn i wylewał się wszędzie.

Ten zgrzyt to dokładnie tak samo w różnych sytuacjach i położeniach kierownicy

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...