Skocz do zawartości

Dziwne "tarcie" kierownicy


satyr_bb

Rekomendowane odpowiedzi

Zaobserwowałem przedziwne zjawisko. Tak jakby jakiś opór w kręceniu kółkiem przy niskich prędkościach: skrzyżowania, wjazd na place itp. Ostatnio zaczęlo się już przy szybszej jeździe np przy jeździe bokiem po śniegu. Jest to takie specyficzne jak by coś tarło o coś - nie wiem nawet jak to opisać. Jak by tworzywo o tworzywo ale gdzie co ? Niedawno miałem wymienianą pompę od wspomagania i ta niestety też nie jest najwyższych lotów już ale czy to może być od tego ?? Może miał ktoś coś podobnego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że miałeś ostatnio wymienianą pompę wspomagania więc może coś przeszkadza któremuś z elementów układu kierowniczego i ocierając powoduje owy dźwięk? Albo jak pisze przedmówca, łożysko kielicha amortyzatora bądź luźne nadkole ;) Najlepiej byłoby, gdybyś jutro za widnego zmobilizowałbyś osobę, która będzie kręcić kierownicą w prawo-lewo do oporu a Ty podnieś klapę silnika, schyl się pod błotnik, kucnij czy jak tam Ci wygodnie i posłuchaj co się tam dzieje, jeżeli mówisz że w czasie postoju też ociera. Możliwe, że to tylko jakaś błacha sprawa ;)

 

No :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tak samo, jeśli o tym samym myślimy, np stoje w miejscu i ukręce z obrót w lewo później wróce w prawo jest eelgancko, ale czasem wystaczy kawałek dalej obrócić i robi takie sekundowe obtarcie, nie jest zawsze w tym samym miejscu, ale czuć przy tym minimalne drgania na kierownicy, bo nie jest to tylko słyszalne ale także odczuwalne.

 

U mnie raczej pompa albo brak płynu, bo ciągle mi go wyrzuca a jak doleje to na chwile jest spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurde paska nie sprawdziłem. Brak płynu nie bo mam - już mam. Rybex - tobie gdzie się leje z tej pompy? moja umierając strasznie spieniała płyn i wylewał się wszędzie.

Ten zgrzyt to dokładnie tak samo w różnych sytuacjach i położeniach kierownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...