Jump to content

Forester 2.0 XT falowanie obrotów

szamann1
 Share

Recommended Posts

Witam, od miesiąca jestem posiadaczem Forka 2.0 turbo '04 AT, i od samego początku mam problem z falującymi obrotami.

Mianowicie na zimnym silniku i na biegu jałowym falowanie jest praktycznie nieodczuwalne, przy przyspieszaniu obroty skaczą nawet o 100 rpm, (wrażenie jakbym jechał żabką), powyżej 4000 rpm ustaje.

Po rozgrzaniu jest lepiej, objawy prawie ustają. Zakupiłem iterfejs ODB2 i sprawdzałem na programie bodajże free ssm (za bardzo na tym się nie znam) błędów nie było, jedyne co rzuciło mi się w oczy to korekta paliwo/powietrze skacze bez przerwy od -1.5 do +1.5 i wzrasta wraz z obrotami. Ma ktoś jakiś pomysł od czego zacząć? Ewentualnie może ktoś zna jakiegoś dobrego fachowca w okolicach Tarnowa?

Dodam jeszcze, że po założeniu LPG silnik pracuje prawie idealnie, ale na benzynie dalej wariuje.

Przeczytałem sporo postów i dalej nie wiem jak się do tego zabrać, liczę na wyrozumiałość wobec "świeżaka" i pozdrawiam wszystkich!

Edited by szamann1

Forek ma przejechane 168 kkm i nie mam pojęcia czy zawory były ustawiane, pewnie czeka mnie ta "przyjemność", pytanie gdzie się udać na takową regulację. Pewnie przy "okazji" wypadałoby zmienić też rozrząd :???:.

Forek ma przejechane 168 kkm i nie mam pojęcia czy zawory były ustawiane, pewnie czeka mnie ta "przyjemność", pytanie gdzie się udać na takową regulację. Pewnie przy "okazji" wypadałoby zmienić też rozrząd :???:.

rozrząd standardowo co 100k, (książkowo przy 105, robiąc przeglądy co 15) zawory niby też, ale z racji LPG lepiej kontrolować luz co 50k, (przy okazji wymiany świec) ... jak nie masz 100% pewności kiedy było ostatnio sprawdzane/regulowane, warto zrobić to teraz. ...

Ewentualnie może ktoś zna jakiegoś dobrego fachowca w okolicach Tarnowa?
Najlepiej skontaktuj się z forumowiczem Carfit napewno Ci pomoże w razie jakiejkolwiek usterki. Gdzie gaz montowałeś?

Gaz nie miał wpływu na dolegliwość, ponieważ występowała przed jego zamontowaniem, a zakładałem u pana Siedlika w Tarnowie, w sumie jestem zadowolony z tej operacji, wszystko działa jak należy, a i cena była przystępna.

Tak jak Ci pisałem do N.Sacza masz nie daleko przy okazji przeglądną całe auto a przedewszystkim zdjagnozują zanim zaczniesz cokolwiek wymieniać.Jak chcesz kontakt to PW.Pozdr.

• 2 weeks later...