Skocz do zawartości

Forester 2.0 XT falowanie obrotów


szamann1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od miesiąca jestem posiadaczem Forka 2.0 turbo '04 AT, i od samego początku mam problem z falującymi obrotami.

Mianowicie na zimnym silniku i na biegu jałowym falowanie jest praktycznie nieodczuwalne, przy przyspieszaniu obroty skaczą nawet o 100 rpm, (wrażenie jakbym jechał żabką), powyżej 4000 rpm ustaje.

Po rozgrzaniu jest lepiej, objawy prawie ustają. Zakupiłem iterfejs ODB2 i sprawdzałem na programie bodajże free ssm (za bardzo na tym się nie znam) błędów nie było, jedyne co rzuciło mi się w oczy to korekta paliwo/powietrze skacze bez przerwy od -1.5 do +1.5 i wzrasta wraz z obrotami. Ma ktoś jakiś pomysł od czego zacząć? Ewentualnie może ktoś zna jakiegoś dobrego fachowca w okolicach Tarnowa?

Dodam jeszcze, że po założeniu LPG silnik pracuje prawie idealnie, ale na benzynie dalej wariuje.

Przeczytałem sporo postów i dalej nie wiem jak się do tego zabrać, liczę na wyrozumiałość wobec "świeżaka" i pozdrawiam wszystkich!

Edytowane przez szamann1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek ma przejechane 168 kkm i nie mam pojęcia czy zawory były ustawiane, pewnie czeka mnie ta "przyjemność", pytanie gdzie się udać na takową regulację. Pewnie przy "okazji" wypadałoby zmienić też rozrząd :???:.

rozrząd standardowo co 100k, (książkowo przy 105, robiąc przeglądy co 15) zawory niby też, ale z racji LPG lepiej kontrolować luz co 50k, (przy okazji wymiany świec) ... jak nie masz 100% pewności kiedy było ostatnio sprawdzane/regulowane, warto zrobić to teraz. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz nie miał wpływu na dolegliwość, ponieważ występowała przed jego zamontowaniem, a zakładałem u pana Siedlika w Tarnowie, w sumie jestem zadowolony z tej operacji, wszystko działa jak należy, a i cena była przystępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...