Skocz do zawartości

Chlapacze do STI '03


przemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

ktos ma jakies doswiadczenie w tym temacie? Takie warunki na drodze, sol itp. - troche szkoda lakieru. Jestem calkiem zielony w temacie.

 

Czy taki chlapacz moze peknac, czy to jest material w miare gietki? No i jakie polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zwykłe chlapacze "jacka". Tanie (35 zł 2 szt.), dają rade. Jedyny minus to że przy montażu trzeba je docinać i nie można się pomylić bo lipa wyjdzie. Dodatkowo zrobiłem sobie "uchwyty" z tyłu łączące zderzak z nadkolem żeby miały się czego trzymać, zwykły płaskownik aluminiowy. Fakt auto się tak nie "chlapie" po bokach. Materiał w sumie ni twardy ni miękki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mowisz, ze nie ma to wiekszego sensu?

 

MA, bo auto sie mniej brudzi, ;-) ... nie ma sensu (uważam) kupować drogich super kawiorowych, bo wszystkie działają tak samo ;-)

ja mam prodrajwy ;-) od GiGi i są OK.duże, czarne, szerokie ... (z tzw. 1 serii, te co ostatnio widziałem na aledrogo są mniejsze, węższe, ale mają dołożony zestaw montażowy)

 

a jak chcesz docinać sam, to poszukaj na forum, kiedyś wklejałem zrysowany skan Rallyarmorów do GT :D to możesz powielić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gigi sa ok. Tylko sa twarde i tra o asfalt w zakretach, co dla wrazliwych moze byc przeszkoda. Jak dotad nie polamaly sie na mrozie, czyli ok. Naklejke z chlapaczy sciagnela myjka, takze napis ktory zamowicie bedzie tymczsowy;) No, chyba, ze gwarancja to uznaje i gigi wysle nowe naklejki to luz:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gigi sa ok. Tylko sa twarde i tra o asfalt w zakretach

 

pierwszy raz jak chrupnęły o asfalt to aż się wystraszyłem ... później "poprawiłem" zawias i podniosłem przednie chlapacze o ok. 1cm i już nie trą :D

 

Naklejke z chlapaczy sciagnela myjka, takze napis ktory zamowicie bedzie tymczsowy;)

 

ja dostałem dodatkowe literki gratis jak mi pierwsze spadły, ale za dobrze je schowałem ... i chlapacze zostały czarne, bez napisów :D

 

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam od GIGI i będzie to teraz ich druga zima :D. Jak na razie odpadły tylko 2 literki, więc nie jest źle :). Trę o asfalt regularnie, zachaczma krawężniki i czasem się zdarza że przytrę o garby - cały czas w dobrym stanie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

mam zakupione chlapacze od GiGi i jestem na etapie ich montowania i niestety instrukcji brak, poniżej wklejam foto plastików montażowych które były w paczce i mam pytanko - który plastik gdzie przypada? to znaczy który w które miejsce oraz przód czy tył?? Są 3 rodzaje: 2podwójne, 5mniejszych, 6większych. Dostałem do tego 2 rodzaje śrub - długie i krótkie, 2 plastiki wbijane oraz 2 metalowe wałeczki więc co gdzie??

 

Oglądając filmy na YT zauważyłem że długie metalowe wałeczki idą na tył, te wbijane kołeczki na przód, a co z resztą?? Mam nadzieję że jasno napisałem co i jak :)

 

Pozdrawiam

post-5629-0-47646700-1367780586_thumb.jpg

Edytowane przez bucky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz gdzie jakie pasują i tyle, ja montowałem metodą doświadczalną. Długie śruby idą na 100% na tył od wewnętrznych stron nadkoli. Resztę bez problemu rozpoznasz co i jak montując.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od GiGi dostalem linka do manuala od RallyArmor i na jej podstawie montowalem. Dokładnie taka sama procedura.

 

Robota szybka i przyjemna.

 

tyle że manualne od RA mają wszystkie klipsy takie same, ewentualne możesz podesłać linka jeśli znajdziesz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

film z montażu takich:

 

 

instrukcja:

 

http://www.rallyarmor.com/store/wrx_instructions/02_07_wrx.pdf

 

Jesli mi, osobie malo technicznie uzdolnionej, udalo sie zamontowac te chlapacze na podstawie tych dwoch linkow, to znaczy ze kazdy to moze zrobic :-P :-P

 

 

Edytowane przez Tranquilizer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód:

1. Odpiąć progi z przodu + ze 2 zaczepy na długości

2. Odchylić nadkole

3. Na błotniki nałożyć spinki w które się wkręca wkręty

4. Założyć nadkole i progi i poprzykręcać chlapaka

Tył:

1. Tu prościej spinki i tyle...nie pamiętam dokładnie......... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...