Jump to content

Chlapacze do STI '03

przemu
 Share

Recommended Posts

Witam,

ktos ma jakies doswiadczenie w tym temacie? Takie warunki na drodze, sol itp. - troche szkoda lakieru. Jestem calkiem zielony w temacie.

Czy taki chlapacz moze peknac, czy to jest material w miare gietki? No i jakie polecacie?

Mam zwykłe chlapacze "jacka". Tanie (35 zł 2 szt.), dają rade. Jedyny minus to że przy montażu trzeba je docinać i nie można się pomylić bo lipa wyjdzie. Dodatkowo zrobiłem sobie "uchwyty" z tyłu łączące zderzak z nadkolem żeby miały się czego trzymać, zwykły płaskownik aluminiowy. Fakt auto się tak nie "chlapie" po bokach. Materiał w sumie ni twardy ni miękki.

Ja mam Rally Armor twardą wersję. Montaż wcale nie jest plug n play (przednich - tylne są ok) i nie chronią zbytnio auta przed syfem. Na plus jest wygląd oraz to, że zimą łatwiej zeskrobać z nich zwały śniegu niż z nadkoli :cool:

Czyli mowisz, ze nie ma to wiekszego sensu?

MA, bo auto sie mniej brudzi, ;-) ... nie ma sensu (uważam) kupować drogich super kawiorowych, bo wszystkie działają tak samo ;-)

ja mam prodrajwy ;-) od GiGi i są OK.duże, czarne, szerokie ... (z tzw. 1 serii, te co ostatnio widziałem na aledrogo są mniejsze, węższe, ale mają dołożony zestaw montażowy)

a jak chcesz docinać sam, to poszukaj na forum, kiedyś wklejałem zrysowany skan Rallyarmorów do GT :D to możesz powielić ...

Gigi sa ok. Tylko sa twarde i tra o asfalt w zakretach, co dla wrazliwych moze byc przeszkoda. Jak dotad nie polamaly sie na mrozie, czyli ok. Naklejke z chlapaczy sciagnela myjka, takze napis ktory zamowicie bedzie tymczsowy;) No, chyba, ze gwarancja to uznaje i gigi wysle nowe naklejki to luz:)

Gigi sa ok. Tylko sa twarde i tra o asfalt w zakretach

pierwszy raz jak chrupnęły o asfalt to aż się wystraszyłem ... później "poprawiłem" zawias i podniosłem przednie chlapacze o ok. 1cm i już nie trą :D

Naklejke z chlapaczy sciagnela myjka, takze napis ktory zamowicie bedzie tymczsowy;)

ja dostałem dodatkowe literki gratis jak mi pierwsze spadły, ale za dobrze je schowałem ... i chlapacze zostały czarne, bez napisów :D

Polecam.

Też mam od GIGI i będzie to teraz ich druga zima :D. Jak na razie odpadły tylko 2 literki, więc nie jest źle :). Trę o asfalt regularnie, zachaczma krawężniki i czasem się zdarza że przytrę o garby - cały czas w dobrym stanie :).

• 4 months later...

mam zakupione chlapacze od GiGi i jestem na etapie ich montowania i niestety instrukcji brak, poniżej wklejam foto plastików montażowych które były w paczce i mam pytanko - który plastik gdzie przypada? to znaczy który w które miejsce oraz przód czy tył?? Są 3 rodzaje: 2podwójne, 5mniejszych, 6większych. Dostałem do tego 2 rodzaje śrub - długie i krótkie, 2 plastiki wbijane oraz 2 metalowe wałeczki więc co gdzie??

Oglądając filmy na YT zauważyłem że długie metalowe wałeczki idą na tył, te wbijane kołeczki na przód, a co z resztą?? Mam nadzieję że jasno napisałem co i jak :)

Pozdrawiam

post-5629-0-47646700-1367780586_thumb.jpg

Edited by bucky

Zobacz gdzie jakie pasują i tyle, ja montowałem metodą doświadczalną. Długie śruby idą na 100% na tył od wewnętrznych stron nadkoli. Resztę bez problemu rozpoznasz co i jak montując.

Ja od GiGi dostalem linka do manuala od RallyArmor i na jej podstawie montowalem. Dokładnie taka sama procedura.

Robota szybka i przyjemna.

tyle że manualne od RA mają wszystkie klipsy takie same, ewentualne możesz podesłać linka jeśli znajdziesz??

film z montażu takich:

instrukcja:

http://www.rallyarmor.com/store/wrx_instructions/02_07_wrx.pdf

Jesli mi, osobie malo technicznie uzdolnionej, udalo sie zamontowac te chlapacze na podstawie tych dwoch linkow, to znaczy ze kazdy to moze zrobic :-P :-P

Edited by Tranquilizer

Przód:

1. Odpiąć progi z przodu + ze 2 zaczepy na długości

2. Odchylić nadkole

3. Na błotniki nałożyć spinki w które się wkręca wkręty

4. Założyć nadkole i progi i poprzykręcać chlapaka

Tył:

1. Tu prościej spinki i tyle...nie pamiętam dokładnie......... ;)