Skocz do zawartości

Legacy


wolnemiasto

Rekomendowane odpowiedzi

a ja wymyśliłem coś takiego - po 3 latach użytkowania i przejechanych 65tkm chyba zamienię mojego Legasa 2.0R 165KM MY06 na Imprezę WRX dla mnie do zabawy i Forestera 2.0R dla żony i na wyjazdy, a do miasta mam stare MINI po odbudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A u mnie Legar od 04.2012 przejechal 4800 km,wymienilem sobie wszystkie oleje,teraz rozrzad robie na wiosne,bo juz pora.....A tak,zarowka spalona,leje paliwka duzo wiecej jak do mojej bylej corolki,dokladnie o polowe wiecej,ale frajdy i komfortu z jazdy mam duuuuuuuuuzo wiecej......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podłączę się z moimi pytaniami pod temat - celuję w rocznik > 2006 2.0 i wersję kombi. Generalnie potrzebuje samochód którym będę mógł wybrać się na wakacje, zrobić 5k km i być na tyle ile to możliwe pewnym, że ten samochód mnie nie zawiedzie:

1) Naprawy - czy faktycznie są problemy z zamiennikami i ceny części powalają? Jak z naprawą Boxera - czy mechanicy sobie radzą z tymi silnikami - jakie koszty?

2) Jakie jest zabezpieczenie antykorozyjne - w Warszawie gdzie jeżdżę niestety solą okrutnie - a ta zima była wyjątkowo obfita

3) Jaki przebieg dyskwalifikuje - wiem, że nie należy się tym kierować, bardziej chodzi mi o to, że w niektórych markach/modelach często lepiej kupić np. 250tys niż 150tys bo silniki wytrzymują spokojnie duże przebiegi, a w innych oznacza to że za chwilę czeka nas kosztowny remont silnika

4) Wygoda jazdy / przyjemność z prowadzenia - jak się sprawuje w dłuższych trasach, czy przyczepność jest ok, jak się sprawuje AWD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się z moimi pytaniami pod temat - celuję w rocznik > 2006 2.0 i wersję kombi. Generalnie potrzebuje samochód którym będę mógł wybrać się na wakacje, zrobić 5k km i być na tyle ile to możliwe pewnym, że ten samochód mnie nie zawiedzie:

1) Naprawy - czy faktycznie są problemy z zamiennikami i ceny części powalają? Jak z naprawą Boxera - czy mechanicy sobie radzą z tymi silnikami - jakie koszty?

2) Jakie jest zabezpieczenie antykorozyjne - w Warszawie gdzie jeżdżę niestety solą okrutnie - a ta zima była wyjątkowo obfita

3) Jaki przebieg dyskwalifikuje - wiem, że nie należy się tym kierować, bardziej chodzi mi o to, że w niektórych markach/modelach często lepiej kupić np. 250tys niż 150tys bo silniki wytrzymują spokojnie duże przebiegi, a w innych oznacza to że za chwilę czeka nas kosztowny remont silnika

4) Wygoda jazdy / przyjemność z prowadzenia - jak się sprawuje w dłuższych trasach, czy przyczepność jest ok, jak się sprawuje AWD

1- nie bedziesz go naprawial

2. wystarczajace

3. osobiscie wolalbym kupic 250 niz 70 i podejrzewac ze krecone

4 bedziesz Pan zadowolony

 

szukaj moze 2,5 /3,0 w automacie [jesli mowa o benzynie] kup diesla jesli faktycznie duuuuuuuzzzzzo jezdzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się z moimi pytaniami pod temat - celuję w rocznik > 2006 2.0 i wersję kombi. Generalnie potrzebuje samochód którym będę mógł wybrać się na wakacje, zrobić 5k km i być na tyle ile to możliwe pewnym, że ten samochód mnie nie zawiedzie:

1) Naprawy - czy faktycznie są problemy z zamiennikami i ceny części powalają? Jak z naprawą Boxera - czy mechanicy sobie radzą z tymi silnikami - jakie koszty?

2) Jakie jest zabezpieczenie antykorozyjne - w Warszawie gdzie jeżdżę niestety solą okrutnie - a ta zima była wyjątkowo obfita

3) Jaki przebieg dyskwalifikuje - wiem, że nie należy się tym kierować, bardziej chodzi mi o to, że w niektórych markach/modelach często lepiej kupić np. 250tys niż 150tys bo silniki wytrzymują spokojnie duże przebiegi, a w innych oznacza to że za chwilę czeka nas kosztowny remont silnika

4) Wygoda jazdy / przyjemność z prowadzenia - jak się sprawuje w dłuższych trasach, czy przyczepność jest ok, jak się sprawuje AWD

ad.1) Nie odczułem większej różnicy w cenach części w porównaniu z Grand Vitarą, którą jeździłem wcześniej. A moi mechanicy dają radę :)

ad.2) Nie jest źle.

ad.3) vide: luksp

ad.4) będzie Pan baaardzo zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To jeszcze zapytam się o jedno - ile trzeba dać za Legacy kombi 2.0-2.5 benzyna w dobrym stanie w roczniku 2004-2008 - pomijam okazje - chodzi o średnią cenę zadbanych egzemplarzy. Allegro niestety niewiele mówi, bo tam się "IGŁY" zaczynają od 15 tys a na forum ofert tego modelu nie za wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie podepne sie...Czy po lifcie wymiary zewnetrzne mogły sie zmienic?I jak z poruszaniem sie tak duzym(?) autem?

 

Jeżeli chodzi o FL w 2007 to jak sama nazwa wskazuje był to Face Lifting, więc wymiary pozostałe te same.

Drugiej czeście pytanei nei rozumiem, Legacy duże auto ? problem z poruszaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

..., że wydech szybko koroduje i zamienników raczej nie ma....

 

korodują tylko flansze, reszta jest z ocynku, koszty naprawy symboliczne

1402802_10202536805605721_197899094_o.jpg?dl=1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...