Skocz do zawartości

zapytanie o AIR BAG, wydech i elektrykę szyb


Snurek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !!

 

Na początku z góry wielkie sorry za to, że się mogę powtórzyć, ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi we wcześniej poruszanych wątkach. Dlatego będę wszystkim wdzięczny jeśli podpowiecie mi jak rozwiązać moje problemy.

 

Jestem bądź co bądź szczęśliwym posiadaczem Subaru Legacy 04 2.0 - mam jednak kilka problemów:

 

1. od czasu do czasu świeci się kontrolka AIR BAG - raz gaśnie raz nie gaśnie po zapięciu pasów... czy ktoś z Was miał podobny problem i czy jest to związane z kostkami pod siedzeniem - czy to grubszy problem??

 

2. Przy ciepłym wydechu, na niskich obrotach końcówka wydechu wpada w rezonans wywołujący denerwujący dźwięk... może i jest to banalne pytanie - ale czy ktoś z Was bawił się w dokręcanie wydechu (mocowania ) czy może jest to problem związany z wypalonymi bebechami ostatniego tłumika??

 

3. Czy wiecie gdzie można dostać w rozsądnej cenie przełączniki do podnoszenia/opuszczania szyb?? W moim Legacy wyrobił się przełącznik okna w drzwiach kierowcy - i po wciśnięciu najczęściej opuszcza całą szybę do końca - powodując dyskomfort w postaci braku możliwości regulacji wysokości szyby. Czy jest to trudne do wymiany?? Czy można ten przełącznik wymienić przykłądowo z przełącznikiem innej szyby?? Czy drzwi łatwo się rozbiera i czy łatwo coś uszkodzić??

 

 

Będę wdzięczny za podpowiedzi......

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dwa pierwsze pytania nie znam odpowiedzi, choć wydaje mi się że Air Bag nie ma nic wspólnego z pasami. Od pasów jest odzielna kontrolka, dlatego podejrzewam że autko musiało mieć dzwon po którym nie została zamontowana nowa poducha. Co do szyby kierowcy to przełącznik ma dwie pozycje, klikając raz podnosisz i opuszczasz szybę aż do zwolnienia przełącznika. Klikając do oporu działa automat który zamyka lub otwiera szybę całkowicie. Pozdrawiam

 

Aha, i przywitaj się tu z wszystkimi :)http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/2580-tutaj-sie-witamy-dzial-dla-nowych-forumowiczow/page__st__13500#entry1670177

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info i naukę forum;owych manier :)

 

Co do AIR BAG'u - udało mi się dowiedzieć, iż problem włączania się kontrolki pojawia się gdy pod fotelami kierowcy i pasażera rozłączają się zółe kostki - ale nie wiem dokłądnie o co chodzi - dlatego się pytam - może ktoś miał podobny problem

 

Jeżeli chodzi o dzwon - niestety nie znam całej historii mojego Legasia - wiem tylko że nie było malowane - a panowie, któzy przed kupnem sprawdzali autko w serwisie pewnego znanego rajdowca powiedzieli mi, że jest oki.

 

eżeli chodzi o szyby - to znam zasadę ich funkcjonowania - problem polega na tym, iż ten przełącznik jest już wyrobiony i czasami się zacina - dlatego czasami od razu cała szyba się chowa - a nie staje w momencię odpuszczenia - mocno mnie to irytuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wydechu - w innych samochodach takie zachowanie wywołąne jest przepaloną siatką.... jeżeli mnie to spotkało to chyba trzeba szukać nowego tłumika - albo robić puszkę.... Jednak już wyrosłem z głośnych wydechów i bardziej zależy mi na wygodach i funkcjonalności - między innymi dlatego zdecydowałem się na Legasia - bo co do trakcji - to o wiele lepszych na rynku nie ma :))))

 

liczę na to, że może znajdzie się ktoś z Was kto bawił się w rozbieranie tych przełącznikó - może ma jakieś rady - jak to zrobić by działało i nie zrobić gorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

3. .... Czy jest to trudne do wymiany?? Czy można ten przełącznik wymienić przykłądowo z przełącznikiem innej szyby?? Czy drzwi łatwo się rozbiera i czy łatwo coś uszkodzić??

 

 

trzeba zdjąć tapicerkę, cały boczek...szczegóły tej operacji masz w linku poniżej oraz linkach w tym linku :smile:

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/54051-demontaz-elementow-wnetrza/page__hl__szyby#entry1558169

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do AIR BAG'u - udało mi się dowiedzieć, iż problem włączania się kontrolki pojawia się gdy pod fotelami kierowcy i pasażera rozłączają się zółe kostki - ale nie wiem dokłądnie o co chodzi - dlatego się pytam - może ktoś miał podobny problem

 

 

mogą być złączone ale mieć słaby kontakt, popraw połączenie elektryczne.

ewentualnie taśma od airbagu kierownicy może być przygięta, ale zacznij od kostek

 

skoro uaktywnia się kontrolka to w pamięci komp. zapisuje się najprawdopodobniej błąd, odczytując go miałbyś dokładniejsze info gdzie szukać przyczyny

 

EDIT :

 

pomocne linki:

http://www.scoobymods.com/showthread.php/side-airbag-trouble-code-03-4110.html?amp;t=4110 /co prawda do Forka ale chodzi o sposób postępowania z kostkami/

 

oraz

 

http://www.subaruoutback.org/forums/66-problems-maintenance/21193-airbag-light-stays.html

 

 

 

 

 

choć wydaje mi się że Air Bag nie ma nic wspólnego z pasami.

 

Pasy i airbag jak najbardziej są częścią wspólną systemu SRS i są od siebie zależne

Edytowane przez okeyten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinb101, o 04 grudzień 2012 - 22:27, powiedział: choć wydaje mi się że Air Bag nie ma nic wspólnego z pasami. Pasy i airbag jak najbardziej są częścią wspólną systemu SRS i są od siebie zależne

Dzięki, nie wiedziałem o tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !!

 

Na początku z góry wielkie sorry za to, że się mogę powtórzyć, ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi we wcześniej poruszanych wątkach. Dlatego będę wszystkim wdzięczny jeśli podpowiecie mi jak rozwiązać moje problemy.

 

Jestem bądź co bądź szczęśliwym posiadaczem Subaru Legacy 04 2.0 - mam jednak kilka problemów:

 

1. od czasu do czasu świeci się kontrolka AIR BAG - raz gaśnie raz nie gaśnie po zapięciu pasów... czy ktoś z Was miał podobny problem i czy jest to związane z kostkami pod siedzeniem - czy to grubszy problem??

 

2. Przy ciepłym wydechu, na niskich obrotach końcówka wydechu wpada w rezonans wywołujący denerwujący dźwięk... może i jest to banalne pytanie - ale czy ktoś z Was bawił się w dokręcanie wydechu (mocowania ) czy może jest to problem związany z wypalonymi bebechami ostatniego tłumika??

 

3. Czy wiecie gdzie można dostać w rozsądnej cenie przełączniki do podnoszenia/opuszczania szyb?? W moim Legacy wyrobił się przełącznik okna w drzwiach kierowcy - i po wciśnięciu najczęściej opuszcza całą szybę do końca - powodując dyskomfort w postaci braku możliwości regulacji wysokości szyby. Czy jest to trudne do wymiany?? Czy można ten przełącznik wymienić przykłądowo z przełącznikiem innej szyby?? Czy drzwi łatwo się rozbiera i czy łatwo coś uszkodzić??

 

 

Będę wdzięczny za podpowiedzi......

 

Pozdrawiam

 

Uwazam, ze dotknely cie 3 typowe dolegliwosci. 1. Zalezy oczywiscie od bledu, u mnie tez kontrolka czasem nie gasla, potem bylo kilka tyg spokoju, jakis rok temu przestala gasnac w 90%, rozpielem kostki, popsikalem takim sprayem do zaciskow elektrycznych, zapielem i od roku jest spokoj. Ja bym zaczal od tego.

2. Tu tez moze byc, roznie, ale trzeba popatrzec co wpada w rezonans, na forum bylo to kilkukrotnie ze AFAIR oslona wpadala w rezonans, po zapieciu 2-3 na niskich obrotach - sprawa dosc rposta do usuniecia.

3. Tez ostatnio bylo opisywane, problem, jest w takim patyczku co siedzi na sprezynce pod przyciskiem, trzeba wyjac i przesmarowac, moze u Ciebie cos sie zlamalo, skoro opad. Niestety trzeba rozebrac cala tapicerke drzwi, zeby sie dostac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z kontrolka airbagu. Powodem zapalania się kontrolki była umieszczona apteczka pod fotelem pasażera oraz pasażer o wadze ok. 150 kg który przesunoł fotel. Kontrolka czasami zapalała się czasami gasła i było to głównie uzależnione od położenia fotela. Jak byłem na przeglądzie mechanik poprawił mi wtyczkę i do dzisiaj już kontrolka sie nie zapaliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wszystkie info - miło wiedzieć, ze można na Was liczyć - chyba czeka mnie rozbiurka tapicerki...

 

z innej beczki - pojawia się pierwszy śnieg..... zaczyna się robić ciekawie....

 

Pozdrawiam

 

Mam jeszcze jedno pytanie - poszukuję oryginalnej felgi aluminiowej do legasiaka 16 na oponę 205/55 7-ramiennej. Gdzie najlepiej ją poszukać - bo na allegro ceny są raczej z kosmosu, albo ja nie mam daru wyszukiwania.... podobno istnieje jakaś giełda forumowa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...