Jump to content

Spryskiwacze reflektorów Forester MY'06

paul_78
 Share

Recommended Posts

Normalne jest, że działają po ok 2 sek., oczywiście pod warunkiem włączonych świateł :smile:

Jest jeszcze jeden warunek (choć nie wiem czemu ;/ ale nie zawsze konieczny). Auto musi być się poruszać. podczas postoju spryskiwacze reflektorów nie zawsze działają (szczególnie jak jest mało płynu w zbiorniczku). A przynajmniej u mnie tak jest :)

Normalne jest, że działają po ok 2 sek., oczywiście pod warunkiem włączonych świateł :smile:

Jest jeszcze jeden warunek (choć nie wiem czemu ;/ ale nie zawsze konieczny). Auto musi być się poruszać. podczas postoju spryskiwacze reflektorów nie zawsze działają (szczególnie jak jest mało płynu w zbiorniczku). A przynajmniej u mnie tak jest :)

NIe musi się poruszać.

• 9 months later...

Podsumowując... w Forku MY'06 spryskiwacze lamp przednich:

- działają tylko przy włączonych światłach drogowych

- działają zawsze razem ze spryskiwaczem szyby przedniej

- działają tylko przy odpowiednio wysokim poziomie płynu (przy niskim poziomie działa tylko oprysk szyby)

- mają oddzielną pompkę (pod zbiornikiem, dostęp od dołu po poluzowaniu osłony nadkola i chlapacza)

- nie ważne na jak długo wciśniesz guzik to sprysk będzie trwał tylko około 1 sekundy i nastąpi po lekkiej zwłoce

Można przerobić wtyczkę sterownika (umieszczonego za schowkiem) spryskiwaczy lamp (zewrzeć 2 z 6 przewodów) tak aby pracowały niezależnie od sprysku szyby.