Jump to content

PILNE! jak wstawic felge 15cali do STI ?

tomkiel
 Share

Recommended Posts

Mam GTka z całą tylną belką, piastami i dyfrem od STI 2004. Kupilem małe zaciski i tarcze od GTka o śr 265.5 i na przód 277mm (dwutłoczek)

Tył na 100% nie pasuje. Co zrobic żeby założyć 15tke? trochę późno to sprawdziłem, ale nie przyszło mi do głowy ,że będzie lipa...

Pomocy!

Edited by tomkiel

Hmm. Na logikę to tarczę kotwiczą też można wrzucić od WRXa ale nie wiem jak z linkami wtedy. Poczekaj, może ktoś się podzieli wiedzą praktyczną.

Ja tego w STi nie robiłem niestety.

Musisz wsadzić zaciski z WRXa, ale tarcza musi byc taka jak w Nce czyli pod duzy hamulec ręczny. (srednica 290mm ale z duzym bębnem) do kupienia tylko w oryginale i mysle że JP.

wszsytko wiem. tarcza kosztuje 600zl sztuka + zaciski od WRXa 01-05 europa jakies 400-500zl. Chyba zdecyduje sie kupić nowe 16tki i zmienię sam przód (tarcze i zaciski). wychodzi sporo taniej :)

Edited by tomkiel

ja mam 15" w sti tyle ze 5x114, ale dokładnie nie wiem co tam siedzi bo kombinacja jest spora, w 5x100 jest łatwiej. Robiłem w Mysiadle więc może tam sie udaj lub zadzwon i cos podpowiedzą

ps ładne masz auto w awatarze ;-)

skończyło się na zakupie 16tek stalówek z et42 i wymianie przedniego zacisku i tarczy (2u tłoczek 277mm)

koszta mniejsze tylko nowe 15tki z odnowionymi felgami mi pozostały.. Nikt nie potrzebuje?