Skocz do zawartości

Murmańsk w styczniu na narty - ktoś był?


tarant

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieramy się we trzech chłopa w drugiej połowie stycznia do Murmańska na narty i oglądanie zórz polarnych. Najpierw samolot do St.Petersburga, a potem prawdopodobnie pociąg 27 godzin do Murmańska. Ktoś był? Jakieś rady dot. podroży pociągiem i miejsc do spania w Murmańsku?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieramy się we trzech chłopa w drugiej połowie stycznia do Murmańska na narty i oglądanie zórz polarnych. Najpierw samolot do St.Petersburga, a potem prawdopodobnie pociąg 27 godzin do Murmańska. Ktoś był? Jakieś rady dot. podroży pociągiem i miejsc do spania w Murmańsku?

 

Pozdrawiam!

Genialny pomysł.

Murmańsk znam tylko z filmów o konwoju :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ośrodek w samym Murmańsku ale nie jest jakiś powalający. Info i jakieś namiastki zdjęć tutaj: http://nordstarmurmansk.ru/ Będziemy szukać innych opcji ale ztcw wiąże się to dojazdem kilkudziesięciu kilometrów. Nie liczymy na to, że jakoś się super wyjeździmy bo to bardziej wyjazd w nietypowe miejsce niż klasyczne nartowanie.

 

Mimo wszystko (mróz i sztucznie oświetlone stoki bo cały dzień ciemno) pojeździć warto. Dodatkową atrakcją mogą być zorze polarne ale nigdy nie ma gwarancji czy się trafi. Generalnie zorze występują w 12-letnich cyklach i ten rok jest najlepszy (najczęstsze i najbardziej efektowne). Następna taka okazja w zimie 2024/2025 :) Kilka zdjęć znalezionych w necie tutaj: http://www.confiable.pl/images/image_Zorza_w_Murmansku/index.html

 

Znalazłem wiele informacji o wyprawach np. motocyklowych do Murmańska ale wszyscy jeżdżą latem bo zimą ciemno, zimno, dziko i dużo śniegu. My pojedziemy pociągiem. Prawdopodobnie tzw. plackartą czyli kuszetami bez przedziałów bo najtaniej i można odpalić czasoumilacze z lokalesami, a czasu będzie duuużo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygoda super. Pólnoc to mój ulubiony rejon wypadowy. Co do tych ciemności jest to fajne na krótką metę. Ja byłem w Finlandii niedaleko koła podbiegunowego przez 6 miechów. Po miesiącu miałem po dziurki tej nocy :mrgreen: Mega zazdroszczę wypadu. Ja planuje kiedyś doczłapać się do Murmańska Forkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ktoś był? Jakieś rady dot. podroży pociągiem i miejsc do spania w Murmańsku?

Kiedyś to był bardzo modny kierunek, ale z uwagi na dużą ilość reklamacji zaniechano grupowych wyjazdów. Sporo relacji zachowało się jeszcze w archiwach biura podróży, trzeba szukać pod hasłem "KGB".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...