Skocz do zawartości

dziwny pilot...Impreza 1996


umberto

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

otóż dziś stałem się posiadaczem zielonej wanny z 1996 roku...

 

Od poprzedniego właściciela ,oprócz niestety tylko jednego kluczyka,dostałem też pilota- o którym nic nie wiedział.

Mówił tylko,że gdy odłączył kiedyś akumulator, auto nie chciało zapalić

Pokombinował z pilotem i udało się.

 

Od razu wymieniłem baterię w tym pilocie, ale wygląda na to,że nie działa.

 

Uprzedzę pytania: na desce jest jakaś dokładana dioda (nie mryga nawet), nie ma żadnych czujek ani syreny.

Pilot przyjechał z Włoch, skąd auto było sprowadzone.

 

Jak zrobić duplikat takiego pilota? (coby był sprawny,wtedy sprawdzę jego działanie)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej po diodzie poszukaj centralki. Może to być sterowanie centralnym albo alarm. Zobacz co jest na niej napisane. Może być tak że pilot zdechł, może centrala zdechła, a może po prostu centrala "zgubiła pilota". Najlepsza opcja to bezpiecznik. Wrzuć fotkę pilota to może coś podejrzę. Jak nie znasz się na elektryce to nie ruszaj samodzielnie instalacji bo jak to alarm, to może mieć blokadę i nie zapalisz później auta. Jak pilot nie reaguje to spróbuj go "przelutować"

Edytowane przez artiLUBLIN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest możliwość dorobienia pilota do alarmu? U mnie są dwa rożne :D Musiałbym wstawić fotkę ich i wyjaśnić co który robi. Ale gdybym zamkną auto z pilota i otworzył z kluczyka to go już nie odpalę a mam tylko jeden pilot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MY 96 chyba jeszcze nie miały centralnego z pilota tylko mikro switch w drzwiach kierowcy który sterował otwarciem reszty drzwi po przekreceniu kluczykiem więc pewnie ktoś dolożył centralkę i dodatkowy silownik w drzwiach kierowcy który otwiera wszystkie zamki naciskając na mikro switch.

Jak napisano wczesniej leć po przewodach od diody jak znajdziesz centralkę poszukaj jakichś symboli ew nazwy i w necie znajdziesz jak od zera zsynchronizowac pilota z centralką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest możliwość dorobienia pilota do alarmu? U mnie są dwa rożne :D Musiałbym wstawić fotkę ich i wyjaśnić co który robi. Ale gdybym zamkną auto z pilota i otworzył z kluczyka to go już nie odpalę a mam tylko jeden pilot.

 

Lepiej, taniej i weselej będzie założenie nowego sterowania. Kosztuje na alletanio 50-80 zł + montaż. Jak masz "wkładkę sterującą" w drzwiach kierowcy to jeszcze siłownik za 10-15 zł. Zawsze można się też porwać na alarm , koszt 100-150 zł, ale tutaj montaż to już tylko dla kogoś kto ogarnia elektrykę. Ori pilot z programowaniem napewno kilkakrotnie wyższy koszt, a plus tylko jeden- wszystko w kluczyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierzcie. Najtaniej i najpewniej jest wymienić całe urządzenie na nowe. Dodatkowo montaż jest prosty bo jak znajdziecie centrale to i wszystkie niezbędne kable będą przy niej. Mi wymiana takiego urządzenia zajmuje max 30 min. pod warunkiem że poprzednią ktoś zainstalował poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierzcie. Najtaniej i najpewniej jest wymienić całe urządzenie na nowe. Dodatkowo montaż jest prosty bo jak znajdziecie centrale to i wszystkie niezbędne kable będą przy niej. Mi wymiana takiego urządzenia zajmuje max 30 min. pod warunkiem że poprzednią ktoś zainstalował poprawnie.

 

pilot zreanimowany :)

 

pozostaje tylko sprawdzić, do czego może słuzyć...

 

Osobiście też pomyslałem, by wymienić to, co tam siedzie...muszę tylko znaleźć odpowiedniego fachowca...

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podepnę się tutaj co by nie pisać nowego tematu...

Impreza 99 wolnyssak.

Auto otrzymałem z jednym kluczykiem. Jest centralny zamek z masterem na drzwiach kierowcy. Chciałbym wyposażyć się w pilota do centralnego i tu podam przykład z corolli.

Kupiłem auto też z jednym kluczykiem, ale w toyocie było tak że ona kiedyś miała centralny z pilotem ale się zgubił. Dokupiłem moduł zdalnego sterowania razem z pilotem (oryginalny fabryczny komplet wyjęty z jednego auta) i tylko wypiąłem z mojego auta starą puszkę i wpiąłem nową. Wszystko p&p i śmigało od razu po zapięciu.

Czy w subaru też jest taka centralka od zdalnego pilota do zamykania? Jesli tak to w którym miejscu montowana zazwyczaj? I czy pilot w imprezie 99 był oddzielny czy w kluczyku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z alarmem miałem podobnie , poprzednik zamontował alarm z siłownikami ale pilotów nie dostałem w ogóle.

Próbowałem dostać piloty i takie tam , w końcu kupiłem centralke (alletanio) w piełem sie w starą instalacje i smiga do tej pory.

Piloty nowe, centralke nowa i po bólu.

Najlepiej faktycznie podjechac do kolesia który to robi i może ma takiegi pilota.

Moim zdaniem kupić nowe ,założyć i wiedziec co sie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...